Toulky krajinou

Pěšky nebo na kole podél Weisshuhnova kanálu až ke splavu

Výlet podél Weisshuhnova kanálu nádhernou krajinou nad říčkou Moravicí o délce cca 4,5 km můžete uskutečnit pěšky nebo na kole.

04:00 4.5 km

Vinné sklepy Plže v Petrově

Jeden z nejkrásnějším areálu vinných sklepů Moravy je soubor původních vinných sklepů Plže. Sklepy jsou vyhlášeny památkovou rezervací lidové architektury.

07:00 1.5 km

Na vrchol Sněžky Obřím dolem a zpátky přes Růžohorky

Plánujete výlet na Sněžku a nejste si jistí, kterou trasu při výstupu zvolit? Jestli máte rádi výhledy a „panorámata“, doporučujeme trasu přes Obří důl.

06:00 12.7 km

Po stopách generála Laudona na bývalou sopku Červená hora

Výlet z Horních Guntramovic na vrchol Červené hory se špetkou historie, krásnou přírodou a poohlédnutím se zpět do minulosti o 2 miliony let.

04:45 8 km

Vinné sklepy Vrbice

Jedním z turisticky neoblíbenějších míst na Jižní Moravě je obec Vrbice. Největším lákadlem jsou zde vinné sklípky seskupené do uliček. Některé z nich mají dokonce několik pater a jsou památkově chráněné jako typická ukázka lidové architektury.

07:00 1.2 km

Vodopády Bílé Opavy

Stezka údolím Bílé Opavy vede podél stejnojmenného toku řeky z Karlovy studánky k chatě Barborce (lze jít i obráceně). Žlutě značená trasa začíná u hotelu Hubertus, kde lze i zaparkovat auto.

05:30 12 km

Výlet na přehradní nádrž Kletné

Výlet, který mohou absolvovat cyklisté, pěší turisté i motoristé na přehradní nádrž Kletné, která se nachází v pěkném prostředí asi 1 km od Suchdolu nad Odrou a 5 km od Oder.

04:00 5 km