Botanické zahrady a parky

Zahrada kláštera Minoritů v Opavě

Zahrada kláštera Minoritů u kostela sv. Ducha v Opavě je jedním z míst, kde se dá posedět, v klidu rozjímat a relaxovat. Zahradu rádi navštěvují nejen Opavané, ale také turisté, kteří do tohoto malebného města zavítají.

Raduňský mokřad

Raduňský mokřad je soustava tůní, která vznikla na nevyužívané ploše za Raduní poblíž rybníků a stala se domovem obojživelníků i ptactva. Návštěvu tohoto místa tak můžete spojit s výletem na zámek Raduň.

Botanická zahrada v Liberci

Botanická zahrada Liberec je jednou z nejstarších botanických zahrad v České republice. Byla založena v roce 1876 a postupně si získala mezinárodní renomé.

Květná zahrada v Kroměříži

Kroměřížská Květná zahrada je známá také pod názvem Libosad a patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku. V dnešní době je prakticky jediným představitelem takto komponovaného celku v Evropě.

Levandulová farma v Hodoníně

Levandulová farma v Hodoníně aktuálně čítá 4000 sazenic levandule, za kterými stojí farmář pan Podkalský, který úplně první levandule vysadil již v roce 2014 po předchozích cestách ve francouzské Provence.

Levandulový labyrint Lela v Kyžlířově

Levandulový labyrint Lela v Kyžlířově u Potštátu je zmenšenou kopií labyrintu z francouzské katedrály v Chartres s průměrem 21 metrů a je osázen celkem 878 sazenicemi levandule lékařské.

Botanická zahrada, Zahrada smyslů a Rozárium v Olomouci

Botanická zahrada Výstaviště Flora Olomouc se zahradou smyslů, rozáriem, alpinem a krátkodobými expozicemi jarní a letní flory, jež se rozkládá na ploše Korunní pevnůstky v Bezručových sadech je jednou z největších botanických zahrad v České republice.

Záchranná stanice a Dům přírody Poodří v Bartošovicích

Záchranná stanice v Bartošovicích na Moravě jejíž součástí je také návštěvnické středisko Dům přírody Poodří je místo s mnoha interaktivními prvky, které Vás provedou malebnou krajinou Poodří a expozice živých zvířat potěší nejenom malé návštěvníky.

Parková plocha v Ostravě-Svinově

Zelenající stromy, bohaté květnaté louky, domečky pro hmyz, budky pro ptáky či krmítka si můžete užívat na parkové ploše o téměř 3000 m2 v městské části Ostrava-Svinov, jež byla kompletně revitalizována v roce 2020.