Kostely a kaple

Kostel svaté Anny v Havířově

Původní pozdně empírová stavba z let 1841 - 1845 ze které se dochovala především osmiboká věž s helmicí, segmentově sklenutá okénka, v interiéru hlavní lodi, pak pruská klenba na pasech, hudební kruchta a vysoká okna s půlkruhovými záklenky byla v letech 1967 - 1971 přestavěna do dnešní podoby.

Kostel sv. Valentina v Háji ve Slezsku

Jednolodní kostel sv. Valentina se nachází v Moravskoslezském kraji v okrese Opava v obci Háj ve Slezsku v části Chabičov. Kostel byl vystavěn v letech 1910 - 1911 podle projektu Františka Fialy.

Kaple sv. Jana Nepomuckého v Horních Guntramovicích

Nově vybudovaná kaple sv. Jana Nepomuckého na Červené hoře byla vysvěcená roku 2011. Kaple je při vstupu osazena pamětní deskou "Na paměť dvou statečných žen, poslů míru a porozumění".

Kaple svaté rodiny v Lesních Albrechticích

Kaple svaté rodiny v Lesních Albrechticích byla posvěcena dne 30.9.2012 biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem.

Kostel sv. Prokopa v Komárově

Jednolodní zděný farní kostel sv. Prokopa v Komárově byl postaven v barokním slohu mezi lety 1766-1768 krnovským stavitelem Michalem Klementem.

Evangelický (Červený) kostel v Opavě

Bývalý evangelický kostel, též nazývaný jako Červený kostel, se nachází v Opavě v Moravskoslezkém kraji. Základní kámen kostela byl položen v roce 1896 a o tři roky později v roce 1899 byla stavba dokončena. Kostel nyní slouží jako jako pobočný depozitář pro okresní archiv v Opavě.

Kostel sv. Hedviky v Opavě

Kostel svaté Hedviky se nachází v Moravskoslezském kraji ve městě Opava. Kostel byl postaven jako památník obětem 1. Světové války. Stavbu projektoval Leopold Bauer, rodák z města Krnova. L. Bauer projektoval například i obchodní dům Breda & Weinstein, nebo dnešní Městský dům kultury Petra Bezruče.

Chrám Nejsvětější Trojice ve Fulneku

Architektonická dominanta města Fulnek, která se řadí k nejvýznamnějším barokním památkám severovýchodní Moravy.

Kaple sv. Peregrina v Teplicích nad Bečvou

Barokní kaple sv. Peregrina se nachází na nábřeží Bečvy je součástí lázeňské kolonády lázní Teplice nad Bečvou. Postavena byla roku 1775 Karlem z Dietrichštejna, jehož znak se nachází v kamenném portálu vstupu.