Kostely a kaple

Kostel Narození Panny Marie v Hodoňovicích

Novogotický kostel Narození Panny Marie v Hodoňovicích stojící na půdoryse křesťanského kříže byl postaven v letech 1873 – 1875.
Náklady na stavbu činily celkem 5 970 zlatých a 73 krejcarů.

Kostel sv. Petra a sv. Pavla ve Starých Těchanovicích

Jednolodní kostel svatého Petra a svatého Pavla se nachází v obci Staré Těchanovice, jenž se nachází v Moravskoslezském kraji v okrese Opava.

Kostel Nejsvětější Trojice v Raduni

Jednolodní farní kostel v pozdně gotickém až renesančním slohu se začal stavět v roce 1598 na místě tehdejší kaple sv. Anny. Kostel se nachází v obci Raduň v Moravskoslezském kraji v okrese Opava.

Kostel svatého Jeronýma v Křetíně

Barokní římskokatolický kostel sv. Jeronýma v obci Křetín v okrese Blansko byl postaven v letech 1708-1714 na žádost a na náklady tehdejšího majitele panství Jana Jiřího Walderode z Eckhausu.

Chrám sv. Mikuláše v Praze

Chrám svatého Mikuláše se nachází v Praze na Staroměstském náměstí. Barokní stavba byla postavena v období mezi lety 1732–1737 na místě původního románského kostela, jenž vyhořel.

Kostel svatého Martina v Pusté Polomi

Kostel svatého Martina v Pusté Polomi v Moravskoslezské kraji byl původně dřevěný a stával na vrcholu kopce a je zmiňován již od roku 1276.

Kostel sv. apoštolů Petra a Pavla v Kružberku

Jednolodní farní kostel sv. apoštolů Petra a Pavla se nachází v Moravskoslezském kraji v okrese Opava v obci Kružberk. Kostel pochází z 1. poloviny 14. století a je státem chráněn jako kulturní památka od roku 1964.

Kostel Matky Boží před Týnem (Týnský chrám)

Týnský chrám se nachází na Staroměstském náměstí v Praze, je též nazýván jako kostel Matky Boží před Týnem nebo kostel Panny Marie před Týnem. Je hlavním chrámem Starého Města. Od roku 1962 je národní kulturní památkou. Jméno chrámu je odvozeno od otýněného neboli ohrazeného místa, Týnského dvora, jemuž se také říkalo Ungeld.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Radkově

V obci Radkov v Moravskoslezském kraji se nachází renesanční kostel Narození Panny Marie postavený roku 1589 na místě původního dřevěného kostela, který vyhořel.