Kostely a kaple

Husův sbor v Ostravě-Svinově

Husův sbor Církve československé husitské je církevní stavba na ulici Stanislavského v Ostravě-Svinově. Husitská náboženská obec vznikla ve Svinovějiž roku 1924Prvním duchovním správcem byl Rudolf Pařík z Kutné Hory.

Pravoslavná kaple sv. Andělů strážných v Ostravě-Pustkovci

Pravoslavná kaple svatých Andělů strážných se nachází v Ostravě-Pustkovci.  Byla postavena roku 1882 na pozemku, který pro tento účel darovala obec.

Kostel sv. Bartoloměje ve Studénce

Novogotický trojlodní kostel svatého Bartoloměje byl postaven v letech 1874-1880 stavitelem Ignácem Klossem z Nového Jičína na místě původního dřevěného kostelíku z počátku 16. století a nachází se na severovýchodním okraji města Studénka.

Kaple sv. Rocha v Ostružné (Ramzové)

Neogotická kaple sv. Rocha byla postavena v letech 1896-1897 na místě starší dřevěné kaple a je významnou památkou malé osady Ramzová, která je dnes částí obce Ostružná.

Kaple sv. Anny ve Studénce - Butovicích

Kaple sv. Anny byla vystavěna roku 1852 na místě starší stavby z roku 1540 (vybudoval fojt Jiří Butovský), která byla ve 40. letech 19. století byla pro nebezpečí požáru na příkaz vrchního úřadu zbořena.

Nohelova kaple (Kaple Panny Marie) ve Studénce-Butovicích

Kaple Panny Marie z roku 1890 se nachází v Butovicích na ulici Malá Strana, při bývalém Nohelově statku č. p. 275 (dříve č. p. 82), na parcele č. 1092a pro rozlišení od jiných mariánských kaplí nazývaná také Nohelova kaple.

Kostel Všech svatých ve Studénce-Butovicích

Barokní kostel Všech svatých byl postaven v letech 1775-1781 na místě původního dřevěného kostela a nachází se na severozápadním okraji města Studénka, v části Butovice.

Kostel sv. Jana Křtitele v Náměšti nad Oslavou

Barokní farní kostel svatého Jana Křtitele v Náměšti nad Oslavou byl postaven v letech 1639 - 1641 a nacházíse na severozápadním okraji Masarykova náměstí a spadá pod církev římskokatolickou.

Kaplička sv. Jana a Pavla na Jedlině

Kaplička sv. Jana a Pavla na Jedlině se nachází v Orlických horách v Pardubickém kraji nedaleko Klášterce nad Orlicí.