Kostely a kaple

Kaple sv. Vavřince na vrcholu Sněžky

Římskokatolická kaple sv. Vavřince je nejstarší stavbou, která byla na vrcholu Sněžky v Krkonoších postavena. Tvarem připomíná rotundu a je 14 m vysoká s kruhovým půdorysem o průměru 7 m.

Evangelický kostel v Jánských Lázních

Vydáte-li se v Jánských Lázních, jež se nachází v Královehradeckém kraji v okrese Trutnov, z náměstí Svobody směrem k lanové dráze, narazíte na novogotickou stavbu kostela.

Kostel Navštívení Panny Marie ve Vésce

Zděný jednolodní kostel Navštívení Panny Marie v obci Vésce byl postaven roku 1792 v duchu pozdně barokního klasicismu podle projektu Jana Sarkandera Thalherra.

Kaple sv. Huberta v Heřmanicích u Oder

Památkově chráněná klasicistní kaple sv. Huberta v Heřmanicích u Oder pocházející z začátku 19. století. Na podzim se zde tradičně konají myslivecké mše svaté.

Kostel svatého Mikuláše ve Vlkovicích

Jednolodní zděný kostel svatého Mikuláše v obci Vlkovice (Fulnek) byl postaven v roce 1804 podle plánů Augustina Thalherra.

Kaple sv. Petra a Pavla v Antošovicích

Kaple sv. Petra a Pavla v Antošovicích byla postavena v letech 1934-1935 a realizovali ji místní zedníci za výpomoci olomouckého arcibiskupa Prečana a barona Alfonse Rothschilda.

Kaple sv. Josefa Ostrava-Koblov

Kaple sv. Josefa v městské části Ostrava-Koblov byla postavena místními obyvateli v roce 1886, na místě bývalé dřevěné zvoničky, za fojtování rolníka Petra Zahradníka.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Fryčovicích

Kostel Nanebevzetí Panny Marie stojí na mírné skalnaté vyvýšenině na levém břehu řeky Ondřejnice v dolní části obce Fryčovice v okrese Frýdek-Místek.

Kostel Narození sv. Jana Křtitele ve Staré Vsi nad Ondřejnicí

Kostel sv. Jana Křtitele stojící ve středu obce Stará Ves nad Ondřejnicí, byl vystavěn na místě staršího dřevěného kostela během let 1587–1589, majitelem staroveského panství Ctiborem Syrakovským z Pěrkova, písařem Markrabství moravského.