Kostely a kaple

Křížová cesta bolestí regionu Olešnicka

Netradiční a velmi zajímavě zpracovaná křížová cesta vedoucí z Olešnice od kostela sv. Mikuláše k rozhledně Kopaniny nezobrazuje jen symboly Kristova utrpení při cestě na Golgotu.

Kaple Ducha svatého v Ústupě

Kaple Ducha svatého se nachází v obci Ústup (německy Austop) v okrese Blansko v Jihomoravském kraji.

Kostel sv. Maří Magdalény v Sulíkově

Římskokatolický farní kostel svaté Maří Magdalény se nachází v obci Sulíkov v okrese Blansko, poprvé zmiňován v písemnostech roku 1786.

Kaple (zvonice) Kněževes - Veselka

Kaple (zvonice) se nachází v malé vesničce Veselka, která je části obce Kněževes v okrese Blansko. Najdete ji cca 2 km na jihovýchod od Kněževsi.

Nová boží muka nad Olešnicí

Drobné sakrální stavby nacházející se v okolí Olešnice na Blanensku na jihu Moravy připomínají různé historické události. Nejnovější jsou boží muka, jež připomínají bleskovou povodeň, která město zaplavila 15. července roku 2002.

Klášter milosrdných bratří v Letovicích

Základní kámen klášteru Milosrdných bratří v Letovicích, který založil Jindřich Kajetán Blümegen byl položen 24.7.1751. Jeho stavitelem a později i vikářem byl Longinus Traub, člen řádu Milosrdných bratří.

Kostel sv. Prokopa v Letovicích

Farní kostel sv. Prokopa z druhé poloviny 14. století postavený v gotickém slohu je významnou dominantou města Letovice.

Kaple ve Vranové

Kaplička v malebné obci Vranová nacházející se na okraji vodní nádrž Letovice v Jihomoravském kraji.

Kaple v Bravanticích

Kaplička nacházející v malebné vesničce Bravantice v Moravskoslezském kraji.