Památky

Kostel sv. Kateřiny Alexandrijské v Klimkovicích

Kostel sv. Kateřiny Alexandrijské byl postaven v gotickém stylu zároveň se zámkem v letech 1578 - 1579, nachází se v Klimkovicích v Moravskoslezském kraji a nahradil původní dřevěný kostel.

Zámek Klimkovice

Čtyřkřídlý dvoupatrový renesanční zámek v Klimkovicích s uzavřeným nádvořím byl postaven ve 2. pol. 16. století na místě středověké tvrze.

Poutní místo Maria Talhof v Melči

Maria Talhof – malebné údolí (původní německý název „Talhof“ znamená „údolní dvůr“) je poutní místo, které leží v hlubokém údolí Melčského potoka v blízkosti bývalého panského dvora.

Balerův větrný mlýn ve Spálově

V obci Spálov v Moravskoslezském kraji se nachází nádherný a velice fotogenický zděný větrný mlýn holandského typu, zvaný Balerův. Větrný mlýn je velice malý, ale v jeho případě platí, že co je malé, to je milé.

Zámek Křetín

Moderní udržovaný pseudoklasistický zámek, jež byl vybudován v roce 1861 leží uprostřed stejnojmenné obce Křetín, která se nachází v Jihomoravském kraji.

Křížová cesta na Petříně v Praze

Původní Křížová cesta na Petříně v Praze byla vystavěna roku 1735 spolu s kaplí KalvárieRoku 1836 byla tato stará křížová cesta rozšířena na současných čtrnáct zastavení a stojí podél horní části cesty od Malé Strany ke kostelu svatého Vavřince na vrcholu Petřína, z větší části v parku u rozhledny.

Zámek Kunštát

Hrad (zámek) Kunštát z 13. století, vybudovaný na vrcholu kopce nad stejnojmenným městem na Blanensku v Jihomoravském kraji skrývá pod pokrývkou zámeckých přestaveb jedno z nejstarších šlechtických sídel Moravy.

Kostel sv. Jiljí v Bohuňově

Kostel sv. Jiljí v Bohuňově v Pardubickém kraji byl postaven v letech 1820 - 1821 v empírovém stylu na místě, kde stál původně menší kamenný kostel.

Kaple Nanebevzetí Panny Marie na Adamu v Českých Petrovicích

Severojižně orientovaná Adamova kaple Nanebevzetí Panny Marie je viditelná již z dálky, jelikož se vypíná nad Českými Petrovicemi, na hoře Adam obklopená sjezdovkou a lanovkami.