Památky

Bílá věž v Hradci nad Moravicí

Nejvyšší stavbou zámeckého areálu v Hradci nad Moravicí je masivní 44 metrová hranolová Bílá věž, kterou nechal postavit kníže Karel Maria Lichnovský v roce 1887.

Kaple sv. Vavřince na vrcholu Sněžky

Římskokatolická kaple sv. Vavřince je nejstarší stavbou, která byla na vrcholu Sněžky v Krkonoších postavena. Tvarem připomíná rotundu a je 14 m vysoká s kruhovým půdorysem o průměru 7 m.

Evangelický kostel v Jánských Lázních

Vydáte-li se v Jánských Lázních, jež se nachází v Královehradeckém kraji v okrese Trutnov, z náměstí Svobody směrem k lanové dráze, narazíte na novogotickou stavbu kostela.

Kolonáda s pramenem v Jánských Lázních

Jánské Lázně nacházející se v Královehradeckém kraji v okrese Trutnov, mají v centru města na náměstí Svobody krásnou secesní lázeňskou kolonádu s prameníkem.

Kostel Navštívení Panny Marie ve Vésce

Zděný jednolodní kostel Navštívení Panny Marie v obci Vésce byl postaven roku 1792 v duchu pozdně barokního klasicismu podle projektu Jana Sarkandera Thalherra.

Kaple sv. Huberta v Heřmanicích u Oder

Památkově chráněná klasicistní kaple sv. Huberta v Heřmanicích u Oder pocházející z začátku 19. století. Na podzim se zde tradičně konají myslivecké mše svaté.

Kostel svatého Mikuláše ve Vlkovicích

Jednolodní zděný kostel svatého Mikuláše v obci Vlkovice (Fulnek) byl postaven v roce 1804 podle plánů Augustina Thalherra.

Kaple sv. Petra a Pavla v Antošovicích

Kaple sv. Petra a Pavla v Antošovicích byla postavena v letech 1934-1935 a realizovali ji místní zedníci za výpomoci olomouckého arcibiskupa Prečana a barona Alfonse Rothschilda.

Kaple sv. Josefa Ostrava-Koblov

Kaple sv. Josefa v městské části Ostrava-Koblov byla postavena místními obyvateli v roce 1886, na místě bývalé dřevěné zvoničky, za fojtování rolníka Petra Zahradníka.