Památky

Poutní místo Panny Marie Pomocné (Maria Hilf)

V lesích asi tři kilometry jižním směrem od Zlatých Hor se nachází obnovený poutní areál, zasvěcený Panně Marii Pomocné – Ochránkyni nenarozených zvané jako Maria Hilf.

Kostel sv. Mikuláše v Nových Těchanovicích

Jednolodní kostel sv. Mikuláše v Nových Těchanovicích s předsazenou věží vznikl mezi lety 1764–1765 barokní přestavbou starší středověké stavby. Jeho stavitelem byl Anton Matzner.

Kaple v Radkově (Nové Zálužné)

V obci Radkov v místní části Nové Zálužné nacházející se na pomezí Slezska a severní a střední Moravy, přibližně 17 km od Opavy najdete malou kapličku.

Technické muzeum v Liberci

Technické muzeum v Liberci se rozprostírá ve čtyřech vnitřních pavilonech a také venkovních prostorech areálu bývalých Libereckých výstavních trhů. Milovníci techniky, především aut, autobusů, tramvají či jízdních kol si zde určitě přijdou na své.

Křížová cesta v Liberci

Křížová cesta z roku 1760 se 14 zastaveními a obrazy malovanými na dřevě se nachází u kostela Nalezení sv. Kříže v Liberci.

Valdštejnské domky v Liberci

Valdštejnské domky jsou tři domky stojící ve Větrné uličce sousedící s libereckým Sokolovským náměstím, které jsou považovány za nejstarší dochované měšťanské domy v Liberci, jež původně sloužily k ubytování řemeslníků především soukeníků.

Kaple svatého Josefa v Prostředním Dvoře

Ve středu obce Prostřední Dvůr se nachází jednolodní kaple sv. Josefa, která je vklíněná mezi rodinné domy. Objekt byl postaven již v roce 1888 v době působení faráře Ferdinanda Maneka.

Katedrála Božského Spasitele v Ostravě

Katedrála (dříve bazilika) Božského Spasitele je hlavní kostel ostravsko-opavské diecéze nacházející se v Moravské Ostravě uprostřed náměstí Msgre. Šrámka. Jedná se druhý největší kostel na Moravě, hned po velehradské bazilice.

Kostel Zvěstování Panny Marie ve Šternberku

Kostel Zvěstování Panny Marie je výraznou dominantou Šternberka s 60 m vysokými věžemi a byl vybudován na místě starého románského kostelíka sv. Jiří.