Historické objekty

Kolonáda s pramenem v Jánských Lázních

Jánské Lázně nacházející se v Královehradeckém kraji v okrese Trutnov, mají v centru města na náměstí Svobody krásnou secesní lázeňskou kolonádu s prameníkem.

Technická památka Výklopník v Sudoměřicích

Výklopník u Sudoměřic je ojedinělá technická památka z roku 1939, která sloužila k překládání lignitového uhlí z vagonů na konci ratíškovické důlní dráhy do lodí.

Památník odboje slezského lidu

Památník odboje slezského lidu najdeme v Moravskoslezském kraji v okrese Opava nedaleko obce Háj ve Slezsku. Nachází na vrcholu Ostrá hůrka v nadmořské výšce 315 metrů. Vedle památníků najdeme také vyhlídku na Háj ve Slezsku. Pokud se zde vydáte, doporučujeme Vám jít po naučné stezce Hájeckými chodníčky. Pokud naučné stezky nejsou pro Vás to pravé a chcete přesto vidět památník, můžete zaparkovat nedaleko hned u hlavní silnice.

Mohyla slezských skautů

Kamennou mohylu slezských skautů najdeme na vrcholu Těskovice v nadmořské výšce 363 m. n. m. Vrchol Těškovice je posledním výběžkem Nízkého Jeseníku. Mohyla zde vzniká od roku 1971 jako reakce na rozpuštění 2. oddílu v Háji ve Slezsku v roce 1970, krátce po zákazu činnosti junáckého hnutí.

Pomník obětem bitvy u Guntramovic

Kamenný pomník připomínající místo pochování padlých v průběhu prusko-rakouských válek.

Cesta Česko-německého porozumění

V místech kde se dnes nachází Cesta Česko-německého porozumění byla v roce 1758 svedena bitva mezi pruskou armádou a rakouským vojskem generála Laudona, které tuto bitvu prohrálo.

Památník Jana Amose Komenského ve Fulneku

Památník Jana Amose Komenského se nachází ve Fulneku v okrese Nový Jičín v Moravskoslezském kraji. Památník se nachází v areálu bývalého bratrského sboru, jež vznikl v roce 1484. Sborová modlitebna byla vybudována nejspíš brzy poté.

Lázně Teplice nad Bečvou

Lázně Teplice nad Bečvou patří k významným lázním v České republice a k jedněm z nejstarších lázní na Moravě.
Specializují se na špičkovou kardiorehabilitaci klientů s důrazem na prevenci vzniku srdečních a mozkových příhod.

Rendez-vous – Dianin chrám

Rendezvous (nebo taky Dianin chrám) je chráněnou kulturní památkou České republiky. Nachází se v blízkosti Valtic na Jižní Moravě a je součástí Lednicko-valtického areálu.