Historické objekty

Svatý kopeček u Mikulova

Jednou z dominant města Mikulov je Svatý kopeček. Pro svoji bohatou faunu a flóru a hlavně výskyt chráněných a vzácných druhů bylo jeho území vyhlášeno roku 1992 za přírodní rezervaci.

Karlův most

Karlův most (původně Kamenný most) je nejstarší stojící most přes řeku Vltavu v Praze a zároveň druhý nejstarší most v České republice.

Slezské divadlo v Opavě

Slezské divadlo s kapacitou hlediště 357 míst se nachází v centru města na Horním náměstí ve městě Opavě v Moravskoslezském kraji. Divadlo má již více než dvousetletou tradici. Základní kámen divadla byl položen 1. května 1804.

Dietrichsteinská hrobka

V samotném srdci Mikulova stojí monumentální stavba, která na první pohled připomíná kostel, ale ve skutečnosti se jedná o místo posledního odpočinku 48 příslušníků rodu Dietrichsteinů.

Památník Rudé armády v Ostravě

Památník Rudé armády v Ostravě je národní kulturní památka nacházející se v Komenského sadech v moravské části moderního katastrálního území Moravská Ostrava a byl postaven v 1946.

Nová radnice v Ostravě

Nová radnice v Ostravě s vyhlídkovou věží je největším radničním komplexem v České republice.

Klášter premonstrátů Teplá

Klášter Teplá se nachází nedaleko stejnojmenné obce Teplá v Karlovarském kraji. Už přes 800 let je obýván řeholníky, kteří působí jako kněží v okolních farnostech.

Slezská univerzita v Opavě

Matematický ústav Slezské univerzity v Opavě se nachází na adrese Na Rybníčku 1. Novoempírová budova univerzity byla postavená v letech 1913 - 1914, podle projektu A. Von Sutterheima, sloužila až do 90. let 20. století vojenské správě jako kancelářský objekt pro Posádkové velitelství Opava.

Staroměstská radnice v Praze

Staroměstská radnice je jednou z nejkrásnějších památek historického jádra Prahy a byla založena na základě povolení českého krále Jana Lucemburského v roce 1338.