Historické objekty

Müllerův dům v Opavě

Müllerův dům je dochovaná historická budova v Opavě jež byla původně součástí opavského hradu a později zámku, jehož existence sahá do 2. poloviny 14. století.

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě

Památník Antonína Dvořáka se nachází v novorenesančním zámečku na západním okraji obce Vysoká u Příbramě, jež byl postaven roku 1878 hrabětem Václavem Kounicem.

Rusalčino jezírko ve Vysoké u Příbramě

Nedaleko památníku Antonína Dvořáka se nachází bažinaté jezírko, jež vzniklo na místě, kde probíhala těžba rašeliny a po usazování spodní vody, zde vznikla temná vodní plocha.

Přehrada Kružberk

Na řece Moravici u Kružberku se nachází vodárenské nádrž vybudovaná v letech 1948–1955 jako první údolní nádrž v povodí Odry.

Poutní místo Panna Marie ve Skále (Mariastein) ve Spálově

Poutní místo Panna Marie ve Skále (Mariastein) leží v nádherném, hlubokém a lesními stráněmi obklopeném údolí, v severní části území městyse Spálova, v těsné blízkosti protékající řeky Odry, která zde tvoří starou zemskou hranici mezi Moravou a Slezskem.

Srub Petra Bezruče v Ostravici

Srub Petra Bezruče v Ostravici vznikl v roce 1935 přestavbou stodoly bývalého fojtství, kterou podnítil básník Petr Bezruč, jenž zde pobýval do své smrti v roce 1958.

Pramen Císaře Josefa II. v Horní Lipové

Pramen upomíná na návštěvu císaře Josefa II. v Horní Lipové, který tuto obec navštívil 1. září 1779 při své inspekční cestě pohraničních oblastí tehdejšího rakouského Slezska.

Hodinová věž Červeného zámku v Hradci nad Moravicí

V areálu Červeného zámku v Hradci nad Moravicí se nachází Hodinová věž, na kterou lze vystoupat po 99 schodech a odměnou pak bude nádherný výhled do všech světových stran a celého zámeckého areálu.

Barokní most v Náměšti nad Oslavou

K nejstarším zachovaným kamenným mostům v České republice patří barokní most přes řeku Oslavu, jež spojuje oba břehy Náměště nad Oslavou.