Historické objekty

Pramen Císaře Josefa II. v Horní Lipové

Pramen upomíná na návštěvu císaře Josefa II. v Horní Lipové, který tuto obec navštívil 1. září 1779 při své inspekční cestě pohraničních oblastí tehdejšího rakouského Slezska.

Hodinová věž Červeného zámku v Hradci nad Moravicí

V areálu Červeného zámku v Hradci nad Moravicí se nachází Hodinová věž, na kterou lze vystoupat po 99 schodech a odměnou pak bude nádherný výhled do všech světových stran a celého zámeckého areálu.

Barokní most v Náměšti nad Oslavou

K nejstarším zachovaným kamenným mostům v České republice patří barokní most přes řeku Oslavu, jež spojuje oba břehy Náměště nad Oslavou. 

Pašerácká lávka v Zemské bráně

Pašeráckou lávku najdete na naučné stezce Zemská brána v údolí Divoké Orlice nedaleko obce Bartošovice v Orlických horách.

Poutní místo Maria Talhof v Melči

Maria Talhof – malebné údolí (původní německý název „Talhof“ znamená „údolní dvůr“) je poutní místo, které leží v hlubokém údolí Melčského potoka v blízkosti bývalého panského dvora.

Tančírna v Račím údolí - srdce Rychlebských hor

Secesní tančírnu nechal postavit německý kardinál římskokatolické církve Georg von Kopp v letech 1906 - 1907 na místě zbourané parní pily. Podle něj získala Tančírna, také své jméno Georgs-Halle. Prameny označují její sloh též jako švýcarský.

Vodárenská věž v Letovicích

Vodárenská věž je stavebně technická památka v Letovicích vystavěna jako součást I. březovského vodovodu z roku 1911 jehož délka je 57,5 km. Nachází se v těsném sousedství letovického hřbitova.

Lennonova zeď v Praze

Poblíž Karlova mostu na pražské Kampě stojí na Velkopřevorském náměstí pestrobarevně pomalovaná zeď Maltézské zahrady, symbolizující hrob Johna Lennona, frontmana legendární hudební skupiny The Beatles.

Fontána s hrajícími si chlapci v Praze

V seminářské zahradě na Petříně se blízko dolní stanice lanovky nachází fontána dvou hrajících si chlapců z roku 1949, kterou vytvořil sochař Karel Dvořák.