Tipy na výlety

Po stopách generála Laudona na bývalou sopku Červená hora

Výlet z Horních Guntramovic na vrchol Červené hory se špetkou historie, krásnou přírodou a poohlédnutím se zpět do minulosti o 2 miliony let.

04:45 8 km

Poznejte bunkry, tvrze a sruby v okolí Háje ve Slezsku

Zajímáte se o válečnou historii 2. světové války? Doporučujeme Vám navštívit bunkry u obce Háj ve Slezsku. Do bunkrů se sice nepodíváte, ale můžete si zde dle přiložených fotografií u každého bunkru představit, jak to zde za války vypadalo. Samozřejmě u dobových fotografií nechybí ani popis každého bunkru včetně řezu.

03:00 6 km

Naučná stezka Hájeckými chodníčky

Vyrazte s námi na naučnou stezku Hájeckými chodníčky. V mapě je tato trasa značená zelenou přerušovanou čárou. Pokud se budete držet striktně zelené přerušované trasy, čeká Vás okolo 7,5 kilometru v lesích nedaleko obce Háj ve Slezsku. Pokud se však budete držet naší trasy, uvidíte toho rozhodně o mnoho více.

04:30 12 km

Planetárium Ostrava a procházka k Porubské Myslivně

Prozkoumejte hvězdy a vesmír na výletě do Planetária Ostrava, které nabízí chytrou zábavu a vzdělávání pro návštěvníky všech věkových kategorií.

04:30 4 km

K Hranické propasti Národní přírodní rezervací Hůrkou

Projděte se krásnou přírodní rezervací Hůrka u Hranic, která při výpravě po Naučné stezce kolem Hranické propasti nabídne nejednu podívanou.

05:30 5 km

Vinné sklepy Vrbice

Jedním z turisticky neoblíbenějších míst na Jižní Moravě je obec Vrbice. Největším lákadlem jsou zde vinné sklípky seskupené do uliček. Některé z nich mají dokonce několik pater a jsou památkově chráněné jako typická ukázka lidové architektury.

07:00 1.2 km

Opilé sklepy Velké Pavlovice

Patnáct pestrobarevných domků s netradiční architekturou, která místní obyvatele rozdělila díky svému vzhledu na dva tábory, na kopci ve Velkých Pavlovicích tvoří jednu z hlavních dominant a turistických cílů města. Město je jedno z nejvýznamnějších vinařských míst na Břeclavsku a proto i tyto domky mají každý vlastní vinný sklípek. Opilé sklepy jsou ve většině v soukromém vlastnictví, ale část z nich je možné si pronajmout.

06:30 1 km

Úžasný malý svět Království železnic v Praze

Výlet do Prahy nemusí vždy nutně vést za pámátkami. Pokud chcete svým dětem udělat pořádnou radost, vezměte je do Úžasného malého světa Království železnic.

02:30 0.5 km

Plzeňský prazdroj

Pokud jste milovníci dobrého piva, rozhodně byste měli zavítat do plzeňského pivovaru Plzeňský prazdroj.

02:00 0.5 km