Tipy na výlety

Plavba po Baťově kanálu z Veselí nad Moravou do Skalice

Výletní čtyřdenní plavba pro rodiny s dětmi po Baťově kanálu na trase z přístavu Veselí nad Moravou do přístavu Skalice na Slovensku a zpět.

70:00

Do Safari ve Dvoře Králové nad Labem místo do Afriky

Safari Park ve Dvoře Králové nad Labem je ideální místo pro výlet s dětmi. Je rozdělen na tři části - klasická pěší, pěší safari a safari pro vyjížďky vozidlem (africké safari Josefa Vágnera a Lví safari – dohromady má okruh přibližně 5,5 km).

05:00 4.5 km

Kouzlo Adršpašských skal

Naplánujte si výlet do Adršpašských skal. Uvidíte krásný vodopád a za pěkného počasí budete mít možnost se projet na pramici. Čeká Vás vyhlídka na zaplavený lom, vyhlídka s velkým panorama na jednotlivé skalní útvary i s popisem a další.

03:30 4.5 km

Stezka korunami stromů Krkonoše v Jánských Lázních

Vydejte se s námi na Stezku korunami stromů Krkonoše, kterou najdete v Jánských lázních. Stezka se nachází v Královehradeckém kraji v okrese Trutnov. Výstupem po stezce se dozvíte informace o lesích v Krkonoších od kořenů stromů až po jejich koruny.

01:30 1.5 km

Vinné sklepy Plže v Petrově

Jeden z nejkrásnějším areálu vinných sklepů Moravy je soubor původních vinných sklepů Plže. Sklepy jsou vyhlášeny památkovou rezervací lidové architektury.

07:00 1.5 km

Na vrchol Sněžky Obřím dolem a zpátky přes Růžohorky

Plánujete výlet na Sněžku a nejste si jistí, kterou trasu při výstupu zvolit? Jestli máte rádi výhledy a „panorámata“, doporučujeme trasu přes Obří důl.

06:00 12.7 km

Na Prašivou od Kohutky a do Lesoparku v Dobraticích

Zajímavým tipem na výlet, který bude bavit rodiče i děti a nabídne spojení sportovního výkonu a zábavy pro všechny, je výlet do Lesoparku Dobratice spojený s výšlapem na nedaleký vrchol Prašivá.

05:00 5.8 km

Výletní lodí po Slezské Hartě

Nejen z břehů, ale také z hladiny přehrady Slezská Harta můžete pozorovat a poznávat krásy a zajímavosti jak zdejšího okolí, tak i samotné přehrady.

02:30

Po stopách generála Laudona na bývalou sopku Červená hora

Výlet z Horních Guntramovic na vrchol Červené hory se špetkou historie, krásnou přírodou a poohlédnutím se zpět do minulosti o 2 miliony let.

04:45 8 km