Tipy na výlety

Výlet do kukuřičného bludiště v Opavě

Pokud chcete strávit příjemné odpoledne s dětmi v přírodě a ještě se u toho pobavit, kukuřičné bludiště je tu právě pro vás. To Opavské se nachází nedaleko školního statku na Englišově ulici.

02:00 2 km

Pěšky nebo na kole podél Weisshuhnova kanálu až ke splavu

Výlet podél Weisshuhnova kanálu nádhernou krajinou nad říčkou Moravicí o délce cca 4,5 km můžete uskutečnit pěšky nebo na kole.

04:00 4.5 km

Plavba po Baťově kanálu z Veselí nad Moravou do Skalice

Výletní čtyřdenní plavba pro rodiny s dětmi po Baťově kanálu na trase z přístavu Veselí nad Moravou do přístavu Skalice na Slovensku a zpět.

70:00

Do Safari ve Dvoře Králové nad Labem místo do Afriky

Safari Park ve Dvoře Králové nad Labem je ideální místo pro výlet s dětmi. Je rozdělen na tři části - klasická pěší, pěší safari a safari pro vyjížďky vozidlem (africké safari Josefa Vágnera a Lví safari – dohromady má okruh přibližně 5,5 km).

05:00 4.5 km

Kouzlo Adršpašských skal

Naplánujte si výlet do Adršpašských skal. Uvidíte krásný vodopád a za pěkného počasí budete mít možnost se projet na pramici. Čeká Vás vyhlídka na zaplavený lom, vyhlídka s velkým panorama na jednotlivé skalní útvary i s popisem a další.

03:30 4.5 km

Stezka korunami stromů Krkonoše v Jánských Lázních

Vydejte se s námi na Stezku korunami stromů Krkonoše, kterou najdete v Jánských lázních. Stezka se nachází v Královehradeckém kraji v okrese Trutnov. Výstupem po stezce se dozvíte informace o lesích v Krkonoších od kořenů stromů až po jejich koruny.

01:30 1.5 km

Vinné sklepy Plže v Petrově

Jeden z nejkrásnějším areálu vinných sklepů Moravy je soubor původních vinných sklepů Plže. Sklepy jsou vyhlášeny památkovou rezervací lidové architektury.

07:00 1.5 km

Na vrchol Sněžky Obřím dolem a zpátky přes Růžohorky

Plánujete výlet na Sněžku a nejste si jistí, kterou trasu při výstupu zvolit? Jestli máte rádi výhledy a „panorámata“, doporučujeme trasu přes Obří důl.

06:00 12.7 km

Na Prašivou od Kohutky a do Lesoparku v Dobraticích

Zajímavým tipem na výlet, který bude bavit rodiče i děti a nabídne spojení sportovního výkonu a zábavy pro všechny, je výlet do Lesoparku Dobratice spojený s výšlapem na nedaleký vrchol Prašivá.

05:00 5.8 km