Tipy na výlety

Výlet na Ještěd pěšky, lanovkou, na kole nebo autem

Výlet na Ještěd pěšky, lanovkou, na kole nebo autem

Hora Ještěd na severu Česka, jihozápadně od Liberce na jejímž vrcholu ve výši 1012 m n. m. stojí vysílač Ještěd se známým horským hotelem a restauračním zařízením je po celý rok cílem turistů a milovníků přírody.

03:00

Výlet k prameni řeky Odry ve vojenském prostoru Libavá

Udělejte si procházku nebo výlet na kole k prameni Odry ve vojenském prostoru Libavá v Oderských vrších. Na tuto túru nebo cyklovýlet se můžete vydat pouze o sobotách, nedělích nebo o svátcích protože mimo tyto dny na Libavé probíhá vojenský výcvik.

04:00 13 km

Výlet vlakem z Branné do Horní Lipové a pěšky k lesnímu baru

Výlet vlakem z Branné do Horní Lipové a pěšky k lesnímu baru je ideální pro všechny, kdo rádi kombinují romantické projížďky po železnici s pěší turistikou v přírodě.

04:00 2.5 km

Výlet lanovkou na Šerák a dolů pěšky přes Obří skály

Nazujte pohorky a vydejte se na túru z hory Šerák (1351 m), kde se vyvezete lanovkou a kolem Obřích skal hezky po svých zpět dolů. Na Šeráku vás čeká krásný výhled na Jeseníky i horská chata Jiřího s občerstvením a venkovním posezením. 

03:00 6 km

Výlet do údolí Divoké Oslavy kolem Velkopolského potoka

V přeměněných horninách vytvořila řeka Oslava v průběhu několika miliónů let řadu významných zahloubených meandrů. Dlouhý rovný úsek údolí tzv. Dlouhá oslava vznikl podél tektonického zlomu. Pestrá nabídka lesních i nelesních stanovišť umožňuje společný výskyt rostlin a živočichů ze zcela rozdílnými nároky na prostředí.

04:30 8.5 km

Pěší výlet z Českých Petrovic na Orlickou chatu u Rampušáka

Trávíte-li volný čas v Orlických horách a nacházíte se poblíž Českých Petrovic, osady Jedlina či vzdálenějšího Klášterce nad Orlicí, můžete podniknout výšlap nebo cyklovýlet z Českých Petrovic na Orlickou chatu u Rampušáka.

05:00 5 km

Pěší výlet z Ramzové přes Černavu až na Šerák

Z centrálního parkoviště v Ramzové se vypravíme po červené turistické značce ke spodní stanici lanové dráhy na Šerák. Kdo nechce absolvovat celou trasu pěšky, může si ji dle potřeby rozdělit a část se vyvézt nahoru nebo naopak svézt dolů lanovkou.

04:00 5.5 km

Výlet do Raabovy štoly v Zálužné

Hledáte tip na sobotní či nedělní výlet? Co takhle se přesunout zpět v čase do 2. poloviny 19. století, do doby, kdy se těžila břidlice v obci Zálužné? Nabízí se vhodná příležitost k návštěvě Raabovy štoly.

01:00

Z královského zámku Kunštát přes smyslovou zahradu a jeskyni Blanických rytířů až k Burianově rozhledně

Pohodový výlet z jednoho z nejstarších šlechtických sídel Moravy zámku Kunštátu ze 13. století v délce 3,5 km je vhodný pro rodiny, partu nebo jednotlivce. Po cestě poznáte jak Zámek Kunštát, tak o kousek dál v Rudce u Kunštátu smyslovou zahradu, jeskyni Blanických rytířů a Burianovu rozhlednu.

04:30 3.5 km