Příroda

Zahrada kláštera Minoritů v Opavě

Zahrada kláštera Minoritů u kostela sv. Ducha v Opavě je jedním z míst, kde se dá posedět, v klidu rozjímat a relaxovat. Zahradu rádi navštěvují nejen Opavané, ale také turisté, kteří do tohoto malebného města zavítají.

Rozhledna Cvilín u Krnova

Romantická válcovitá cihlová rozhledna na Cvilíně se tyčí nad městem Krnov a je přístupná veřejnosti od dubna do října. Naleznete ji ve výšce 436 m n. m. a po dřevěném schodišti lze vystoupat na vyhlídkovou plošinu do výšky 28 metrů.

Raduňský mokřad

Raduňský mokřad je soustava tůní, která vznikla na nevyužívané ploše za Raduní poblíž rybníků a stala se domovem obojživelníků i ptactva. Návštěvu tohoto místa tak můžete spojit s výletem na zámek Raduň.

Vyhlídková věž Vikštejn

Věž hradu Vikštejn patří mezi několik historických objektů na stezce "Silesianka" a naleznete ji v areálu zříceniny hradu Vikštejn v Moravskoslezském kraji.

Botanická zahrada v Liberci

Botanická zahrada Liberec je jednou z nejstarších botanických zahrad v České republice. Byla založena v roce 1876 a postupně si získala mezinárodní renomé.

Květná zahrada v Kroměříži

Kroměřížská Květná zahrada je známá také pod názvem Libosad a patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku. V dnešní době je prakticky jediným představitelem takto komponovaného celku v Evropě.

Naučná stezka Johanna Schrotha Lipová-lázně

Naučná stezka Johanna Schrotha má celkem 10 zastavení s délkou 8,5 km a její trasa vede od Muzea Johanna Schrotha v Dolní Lipové přes sedlo Na Pomezí a dále kolem lomů na Smrčníku a úbočí Kopřivného až k prameni Císaře Josefa II. v Horní Lipové.

Naučná stezka Pasák v Branné

Naučná stezka Pasák byla zřízena v krajinářsky působivém okolí Branná v roce 1980 a původně měla 6 zastavení s délkou 9,5 km.

Naučná stezka Včely a mravenci na Monínci

Naučná stezka Včely a mravenci na Monínci8 stanovišť na kterých se nachází 16 informačních panelů, které přehlednou a ucelenou formou seznamují širokou veřejnost s mikro světem včel a mravenců a přírodními a místními zajímavostmi lokality Jetřichovice.