Příroda

Hradní věž hradu Starý Jičín

Hradní věž je součástí zříceniny hradu Starý Jičín, byla zrekonstruována obcí a slouží jako rozhledna. Ve věži je umístěna dobová expozice zbroje a dokumentů o hradu a panství Starý Jičín a najdete zde obchůdek se suvenýry.

Vyhlídková věž Helfštýn

Dřevěná vyhlídková tzv. husitská věž je součástí stejnojmenného hradu Helfštýn a nachází na třetím hradním nádvoří. Z výšky 10 metrů se před vámi rozprostře pohled na Moravskou bránu a Oderské vrchy s vrcholem Maleníku.

Javoříčské jeskyně

Javoříčské jeskyně jsou několik kilometrů dlouhý podzemní systém s mohutnými dómy, propastmi a chodbami jež zdobí mimořádně bohatá krápníková výzdoba mnoha forem a barev. 

Naučná stezka Beskydské nebe v Trojanovicích

Naučná stezka Beskydské nebe se nachází v malebné přírodě areálu Horečky v obci Trojanovice nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm v Moravskoslezském kraji. Délka trasy je 3,4 km a součástí této cesta a velkým lákadlem je expozice Život v korunách stromů.

Mendelův strom v Opavě

Mendelův strom v Opavě se nachází ve Smetanových sadech vedle kostela svatého Jana Křtitele a jedná se o dub letní, který byl zasazen 2. května 2022 na počest dvoustého výročí narození slavného vědce a světově proslulého zakladatele genetiky Johana Gregora Mendela.

Safari Park Dvůr Králové

Chcete zažít pravé africké safari? Navštivte jednu z nejznámějších zoologických zahrad v České republice, kterou je Safari Park ve Dvoře Králové. Z bezprostřední blízkosti můžete vidět zebry, žirafy, slony nebo hrochy a stovky dalších druhů zvířat. 

Kateřinská jeskyně v Moravském krasu

Kateřinská jeskyně se nachází v severní části CHKO Moravský kras kousek od města Blansko a její vchod se leží v hlubokém kaňonu Suchého žlebu nedaleko informačního centra Skalní mlýn.

Naučná stezka Velké Losiny

V lázeňské obci Velké Losiny, jejíž součástí jsou místní část Žárová, Bukovice a Maršíkov je naučná stezka, kterou je možno absolvovat v kterémkoliv ročním období.

Kaskády Divokého potoka (vodopád) v Loučné nad Desnou

Kaskádovité vodopády Divokého potoka se rozprostírají a tečou v mnoha proudech na skalní stěně široké 15 m s výškou přes 10 m a nacházejí se na žluté turistické trase, která vede z Červenohorského sedla do Koutů nad Desnou.