Příroda

Parková plocha v Ostravě-Svinově

Zelenající stromy, bohaté květnaté louky, domečky pro hmyz, budky pro ptáky či krmítka si můžete užívat na parkové ploše o téměř 3000 m2 v městské části Ostrava-Svinov, jež byla kompletně revitalizována v roce 2020.

Obří skály v Jeseníkách

Nápadná skaliska Obří skály jsou rozsáhlým skalním útvarem, jež leží přibližně 7 km jihozápadně od města Jeseník a jsou vedlejším vrcholem Šeráku (1351 m n.m.), tyčící se nad Vražedným potokem a leží na okraji NPR Šerák – Keprník.

Rozhledna Suchý vrch v Orličkách

Rozhledna Suchý vrch, jež je součásti Kramářovy chaty se nachází pod nejvyšším bodem Bukovohorské hornatiny, jímž je stejnojmenný dvouvrcholový protáhlý masiv Suchý vrch (995 m n. m.).

Park Petra Bezruče v Klimkovicích

Park Petra Bezruče je zeleným srcem Klimkovic a nachází se za klimkovickým zámkem a kostelem sv. Kateřiny, podél potoka Polančice v okrese Ostrava-město v Moravskoslezském kraji.

Rozhledna Amálka v Českých Petrovicích

Na horní stanici vleku A Sportareálu České Petrovice najdete rozhlednu Amálku, která je přístupná každý den za provozu areálu.

Park Střelnice v Bílovci

Na okraji města Bílovec v Moravskoslezském kraji se nachází lesopark s rozlohou téměř 42 000 m². Krásnou procházku v krytu vzrostlých stromů si zde můžete dopřát v kterémkoliv ročním období.

Smyslová zahrada v Rudce u Kunštátu

Od roku 2009 vzniká v Rudce u Kunštátu smyslová zahrada, která byla původně určena pro nevidomé a slabozraké. Vyzkoušet si své smysly, zde mohou stejně tak i lidé vidící, kteří dočasně přijdou o zrak pomocí klapek na oči.

Burianova rozhledna na kopci Milenka v Rudce u Kunštátu

Nad lesoparkem v Rudce u Kunštátu, v němž se nachází jeskyně Blanických rytířů a smyslová zahrada se na kopci Milenka tyčí kamenná Burianova rozhledna, kterou nechal postavit roku 1982 kunštátský starosta František Burian.

Jeskyně Blanických rytířů v Rudce u Kunštátu

Nedaleko města Kunštátu, na okraji obce Rudka, v nitru kopce zvaného Milenka se nachází unikátní dílo inspirované českou historií - uměle vytvořená jeskyně Blanických rytířů.