Příroda

Rozhledna Halaška v Budišově nad Budišovkou

Ocelová rozhledna Halaška v Budišově nad Budišovkou šplhá až do výšky 29 metrů. Tato tmavě šedá kráska v typických barvách pro krajinu břidlice zaujme svým vzhledem každého návštěvníka už z dálky.

Lesní stezka Vyhlídka ve Frýdlantu nad Ostravicí

Lesní stezka Vyhlídka se nachází v městském lese nad budovou horské služby v ulici Pstružovská nedaleko vrcholu Ondřejník.

Kozmické ptačí louky

U obce Kozmice na Hlučínsku, v povodí řeky Opavy naleznete rozlehlou mokřadní lokalitu o rozloze 65 hektarů pojmenovanou Kozmické ptačí louky.
Jedná se o komplex nivních psárkových a ostřicových luk v nadmořské výšce 219 - 220 m.

Kozí hrádek u Mikulova

Dělostřelecká věž Kozí hrádek je spolu se zámkem Mikulov a Svatým kopečkem jednou ze tří skalnatých dominant města Mikulova.

Rozhledna Pohoř – Olšová

Nad městem Odry, při vesnici Pohoř, byla vybudována roku 2014 rozhledna, která měla nejen zatraktivnit město jako takové, ale i připomenout jeho historické kořeny, jelikož samotný návrh rozhledny vycházel z městského znaku, na jehož vyobrazení je strážní věž.

Veselská rozhledna

Veselská rozhledna je jednou ze staveb v rámci projektu „Stezka rozhleden a vyhlídkových míst Euroregionu Silesia“, a nachází se u obce Veselí nedaleko města Odry. Celková výška rozhledny je necelých 14 metrů a výška výhledu pak z 9,5 metrů.

Rozhledna Šibenice

V blízkosti obce Stěbořice, mezi přilehlými osadami Březová a Jamnice, se tyčí rozhledna Šibenice, která dostala název podle stejnojmenného kopce. Rozhledna byla postavena v duchu prvorepublikových bunkrů, jelikož na jejím místě měla v době před druhou světovou válkou vzniknout obrovská pevnost, avšak z její stavby nakonec sešlo.

Rozhledna Hemberk

Rozhledna Hemberk se nachází v blízkosti obce Supíkovice kousek pod vrcholem hory Křemenáč (735 m n.m, poslední vyšší vrchol ve východním výběžku tzv. Sokolského hřbetu patřícímu ještě Rychlebským horám).

ZOO Praha

Zoologická zahrada hl. m. Prahy se nachází blízko centra české metropole v pražské Troji. Otevřena byla v roce 1931, a je jednou z nejprestižnějších zoo na světě.