Příroda

Vrásový soubor u Klokočůvku

Vrásový soubor u Klokočůvku je přírodní památka vyhlášena roku 1998 rozprostírající se na ploše o výměře 1,24 ha v nadmořské výšce 338–375 m n.m.

Minizoo (Zoochov) v Kružberku

Lamy, velbloudi, kozy, ovce, prasata, osly nebo třeba také dikobrazi jsou zvířata žijící v mini zoologické zahradě na okraji obce Kružberk na Opavsku.

Raabova štola v Zálužné

Raabova štola se nachází v Krajině břidlice v obci Zálužné, místní části města Vítkova a skrývá se na svahu údolí potoka Horníku na trase naučné stezky nazvané Dědictví břidlice.

Lípy u kaple v Odrách-Klokočůvku

Díky své výjimečnosti a stáří asi 200 let patří Lípy u kaple v Klokočůvku mezi chráněné památné stromy České republiky.

Památný strom Dub u brodu v Heřmánkách

Díky své výjimečnosti a stáří asi 200 let patří Dub u brodu v Heřmánkách mezi chráněné památné stromy České republiky.

Satinské vodopády u Malenovic

U obce Malenovice pod Lysou horou se nachází Satinské vodopády, jež jsou oblíbeným výletním místem a díky své dostupnosti patří k těm nejznámějším v Beskydech.

Naučná stezka Zatopené osudy v Leskovci nad Moravicí

Naučná stezka Zatopené osudy o délce 1,4 km5 zastavení a během procházky nebo projížďky na kole se dozvíte o osudu lidí, co žili v údolí před jeho zatopením, o zatopených částech obcí či nezničeném mostě pod vodní hladinou v důsledku stavby vodní nádrže Slezská Harta.

Parková plocha v Ostravě-Svinově

Zelenající stromy, bohaté květnaté louky, domečky pro hmyz, budky pro ptáky či krmítka si můžete užívat na parkové ploše o téměř 3000 m2 v městské části Ostrava-Svinov, jež byla kompletně revitalizována v roce 2020.

Obří skály v Jeseníkách

Nápadná skaliska Obří skály jsou rozsáhlým skalním útvarem, jež leží přibližně 7 km jihozápadně od města Jeseník a jsou vedlejším vrcholem Šeráku (1351 m n.m.), tyčící se nad Vražedným potokem a leží na okraji NPR Šerák – Keprník.