Příroda

Park Střelnice v Bílovci

Na okraji města Bílovec v Moravskoslezském kraji se nachází lesopark s rozlohou téměř 42 000 m². Krásnou procházku v krytu vzrostlých stromů si zde můžete dopřát v kterémkoliv ročním období.

Smyslová zahrada v Rudce u Kunštátu

Od roku 2009 vzniká v Rudce u Kunštátu smyslová zahrada, která byla původně určena pro nevidomé a slabozraké. Vyzkoušet si své smysly, zde mohou stejně tak i lidé vidící, kteří dočasně přijdou o zrak pomocí klapek na oči.

Burianova rozhledna na kopci Milenka v Rudce u Kunštátu

Nad lesoparkem v Rudce u Kunštátu, v němž se nachází jeskyně Blanických rytířů a smyslová zahrada se na kopci Milenka tyčí kamenná Burianova rozhledna, kterou nechal postavit roku 1982 kunštátský starosta František Burian.

Jeskyně Blanických rytířů v Rudce u Kunštátu

Nedaleko města Kunštátu, na okraji obce Rudka, v nitru kopce zvaného Milenka se nachází unikátní dílo inspirované českou historií - uměle vytvořená jeskyně Blanických rytířů.

Rozhledna Zelenkův kopec v Ústupě

U Zelenkova kopce, jež se nachází cca 1 km severně od obce Ústup v okrese Blansko, stojí dřevěná vyhlídková věž. Vystavěna byla podle obdobného projektu, který byl realizován pod kopcem Kopaniny v nedaleké Olešnici v roce 2004.

Zámecký park v Letovicích

Rozsáhlý zámecký park v Letovicích o rozloze 27,6 ha v anglickém stylu s romantickými úpravami se řadí k nejcennějším přírodním památkám okresu Blansko. Nachází se na severní a západní straně hradského kopce, svažující se k řece Svitavě.

Petřínská rozhledna v Praze

Petřínská rozhledna je jedna z nejznámějších a neodmyslitelných dominant Prahy, tyčící se na vysokém vrchu Petřín (327 m) již od konce 19. století.

Rozhledna Kanihůra v Bílově

Rozhledna Kanihůra se nachází na stejnojmenném návrší v přírodním parku Oderské vrchy nedaleko obce Bílov v Moravskoslezském kraji.

Rozhledna Slatina

Rozhledna se nachází pod vrškem Okrouhlík nedaleko obce Slatina a má podobu šestiboké věže. Hned vedle je také posezení s přístřeškem.