Příroda

Mariánský pramen v Branné

Mariánský pramen se nachází na strmé pěšině se schody, jež vedou z historického centra obce Branná dolů ke stejnojmenné říčce. Voda má teplotu 8,7 °C a teče rychlostí 8 litrů za minutu.

Vodopád v Karlově Studánce

Vodopád v Karlově Studánce

V horní části lázeňské obce Karlova studánka se nachází uměle vytvořený vodopád, který je jalovým přepadem z náhonu, využívaného pro potřeby lázní. Byl vybudován koncem 19. století, jeho koryto je 850 m dlouhé, otevřené a nezpevněné.

Papilonia - Motýlí dům v Ostravě

Představte si tropický prales a exotické rostliny na ploše o rozloze 200 m2 , kde kolem vás poletují stovky exotických motýlů a můžete je tak pozorovat z bezprostřední blízkosti. Žádné bariéry mezi návštěvníky a motýly zde nejsou. To vše můžete zažít v motýlím domě Papilonia, který se nachází v centru Ostravy.

Zahrada kláštera Minoritů v Opavě

Zahrada kláštera Minoritů u kostela sv. Ducha v Opavě je jedním z míst, kde se dá posedět, v klidu rozjímat a relaxovat. Zahradu rádi navštěvují nejen Opavané, ale také turisté, kteří do tohoto malebného města zavítají.

Rozhledna Cvilín u Krnova

Romantická válcovitá cihlová rozhledna na Cvilíně se tyčí nad městem Krnov a je přístupná veřejnosti od dubna do října. Naleznete ji ve výšce 436 m n. m. a po dřevěném schodišti lze vystoupat na vyhlídkovou plošinu do výšky 28 metrů.

Raduňský mokřad

Raduňský mokřad je soustava tůní, která vznikla na nevyužívané ploše za Raduní poblíž rybníků a stala se domovem obojživelníků i ptactva. Návštěvu tohoto místa tak můžete spojit s výletem na zámek Raduň.

Vyhlídková věž Vikštejn

Věž hradu Vikštejn patří mezi několik historických objektů na stezce "Silesianka" a naleznete ji v areálu zříceniny hradu Vikštejn v Moravskoslezském kraji.

Botanická zahrada v Liberci

Botanická zahrada Liberec je jednou z nejstarších botanických zahrad v České republice. Byla založena v roce 1876 a postupně si získala mezinárodní renomé.

Květná zahrada v Kroměříži

Kroměřížská Květná zahrada je známá také pod názvem Libosad a patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku. V dnešní době je prakticky jediným představitelem takto komponovaného celku v Evropě.