Muzea

Slezské zemské muzeum (historická výstavní budova) v Opavě

Slezské zemské muzeum je nejstarší muzeum v České republice, jehož historie sahá až do roku 1814 a s počtem 2,4 mil. sbírkových předmětů je zároveň třetím největším muzeem v ČR. Jeho historická výstavní budova je jedním z šesti expozičních areálů.

AutoMoto muzeum Oldtimer v Kopřivnici

AutoMoto muzeum Oldtimer v Kopřivnici je expozice veteránů motocyklů i automobilů různých světových značek, z nichž některé jsou unikáty jedinými na světě. Otevřeno bylo roku 2015 a jeho zakladatel je Jaroslav Šerý.

Muzeum nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici

Muzeum nákladních automobilů Tatra se nachází v objektu bývalé slévárny postaveném mezi lety 1910-1911.

Technické muzeum Tatra v Kopřivnici

Technické muzeum Tatra v Kopřivnici je sbírka osobních automobilů, jež se věnuje historii Kopřivnické vozovky a automobilky Tatra. Je jednou z částí Regionálního muzea v Kopřivnici.

Motorový železniční vůz Slovenská strela v Kopřivnici

Slovenská strela je označení rychlíkové železniční trasy, která v letech 1936 - 1939 spojovala Prahu a Bratislavu a také jméno motorového vozu M 290, který na trase jezdil.

Muzeum Karla Zemana v Praze

Na Malé straně nedaleko Karlova mostu se nachází interaktivní expozice mapující celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana (1910 - 1989).

Národní zemědělské muzeum v Praze

Národní zemědělské muzeum, jehož počátky sahají do roku 1891 se nachází v Praze na Letné v ulici Kostelní v městské části Praha 7.

Národní muzeum v Praze

Národní muzeum v Praze je největší a nejstarší muzejní ústav v České republice s funkci sbírkotvornou, vědeckou, osvětovou a metodickou. Bylo založeno v roce 1818 jako Vlastenské muzeum.

Nejvýznamnější historická budova Národního muzea je novorenesanční a tvoří dominantu celého Václavského náměstí. Postavena byla podle projektu architekta Josefa Schulze s centrálním prostorem panteonu. Projekt byl vybrán z 27 účastníků soutěže proto, že kladl důraz především na monumentalitu. Budova byla otevřena roku 1891.

Landek park Ostrava

Hornické muzeum Landek Park je největší podnikové muzeum v České republice nacházející se v Petřkovicích u Ostravy pod vrchem Landek.