Muzea

Expozice hudebních nástrojů v Ostružné

Expozice hudebních nástrojů v areálu Skiland v obci Ostružná na pomezí Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor je soukromá sbírka a patří mezi ojedinělé na území Česka.

Muzeum železničního vodárenství v Branné

Rekonstruovaná a plně funkční historická železniční vodárna, která byla postavena v roce 1888 k doplňování vody do parních lokomotiv se nachází u vlakového nádraží v Branné.

Muzeum Oderska

Muzeum Oderska sídlí v samém středu stejnojmenného města Odry v malebné uličce mezi náměstím a kostelem sv. Bartoloměje. K prohlídce nabízí stálé expozice Proměny oderského děkanátu, Svetoanenský kult ve Slezsku, Historie města a oderského panství a dále několik krátkodobých výstav.

Severočeské muzeum v Liberci

Severočeské muzeum v Liberci bylo založeno v roce 1873 a patří mezi největší muzea v České republice. Jako umělecko-průmyslové muzeum je nejstarším tohoto typu.

Technické muzeum v Liberci

Technické muzeum v Liberci se rozprostírá ve čtyřech vnitřních pavilonech a také venkovních prostorech areálu bývalých Libereckých výstavních trhů. Milovníci techniky, především aut, autobusů, tramvají či jízdních kol si zde určitě přijdou na své.

Muzeum břidlice v Budišově nad Budišovkou

Muzeum břidlice v Budišově nad Budišovkou shromažďuje unikátní sbírky fotografií, dokumentů a nálezů z těžby břidlice a břidlicového průmyslu.

Muzeum Bílovec

Muzeum v Bílovci se nachází v těsné blízkosti zámku a sídlí v barokní budově bývalého "úřednického domu" jež původně tvořila společně se zámkem jeden areál.

Slezské zemské muzeum (historická výstavní budova) v Opavě

Slezské zemské muzeum je nejstarší muzeum v České republice, jehož historie sahá až do roku 1814 a s počtem 2,4 mil. sbírkových předmětů je zároveň třetím největším muzeem v ČR. Jeho historická výstavní budova je jedním z šesti expozičních areálů.

AutoMoto muzeum Oldtimer v Kopřivnici

AutoMoto muzeum Oldtimer v Kopřivnici je expozice veteránů motocyklů i automobilů různých světových značek, z nichž některé jsou unikáty jedinými na světě. Otevřeno bylo roku 2015 a jeho zakladatel je Jaroslav Šerý.