Muzeum Bílovec

Muzeum v Bílovci se nachází v těsné blízkosti zámku a sídlí v barokní budově bývalého "úřednického domu" jež původně tvořila společně se zámkem jeden areál.

Vrchnostenský písař, co by virtuální průvodce návštěvníky provází muzejními expozicemi a seznámí je s dějinami Bílovce, činnosti cechů či textilní výrobou, která byla už od středověku pro město velmi významná. Nechybí ani zmínka o dominantě města – zámku a šlechtických rodech, které zámek a bílovecká panství spravovaly.
V prvním patře návštěvníci zavítají do kanceláře písaře, který se jim "zhmotní" a povypráví o své kanceláři i práci.

Muzeum Bílovec - kancelář vrchnostenského písaře

Další expozice mapuje historii výroby továrny Masaag a.s., dříve Salcher, která se proslavila výrobou knoflíků z kamenáčových ořechů, jež vyvážela do celého světa. Výroba se postupem času rozšířila o drobné galanterní předměty, psací a kuřácké potřeby či slavné lyžařské vázání Kandahár.

Nejen malé, ale i velké potěší Kouzelné sklepení bíloveckého muzea, kde na ně čekají skřítci Picmochové představující tradiční řemesla.

Muzeum Bílovec - skřítci Picmochové

V přízemí historického muzea se nachází turistické informační centrum, které návštěvníkům poskytuje služby a informace a nabízí suvenýry a upomínkové předměty. Je zde možnost si domluvit návštěvu vyhlídky na věž  kostela sv. Mikuláše.

Budova muzea byla v roce 1958 prohlášena za kulturní památku.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele