Tip na výlet

Z královského zámku Kunštát přes smyslovou zahradu a jeskyni Blanických rytířů až k Burianově rozhledně

Pohodový výlet z jednoho z nejstarších šlechtických sídel Moravy zámku Kunštátu ze 13. století v délce 3,5 km je vhodný pro rodiny, partu nebo jednotlivce. Po cestě poznáte jak Zámek Kunštát, tak o kousek dál v Rudce u Kunštátu smyslovou zahradu, jeskyni Blanických rytířů a Burianovu rozhlednu.

04:30 3.5 km

Kouzlo Adršpašských skal

Naplánujte si výlet do Adršpašských skal. Uvidíte krásný vodopád a za pěkného počasí budete mít možnost se projet na pramici. Čeká Vás vyhlídka na zaplavený lom, vyhlídka s velkým panorama na jednotlivé skalní útvary i s popisem a další.

03:30 4.5 km

Stezka korunami stromů Krkonoše v Jánských Lázních

Vydejte se s námi na Stezku korunami stromů Krkonoše, kterou najdete v Jánských lázních. Stezka se nachází v Královehradeckém kraji v okrese Trutnov. Výstupem po stezce se dozvíte informace o lesích v Krkonoších od kořenů stromů až po jejich koruny.

01:30 1.5 km

Výletní lodí po Slezské Hartě

Nejen z břehů, ale také z hladiny přehrady Slezská Harta můžete pozorovat a poznávat krásy a zajímavosti jak zdejšího okolí, tak i samotné přehrady.

02:30

Poznejte bunkry, tvrze a sruby v okolí Háje ve Slezsku

Zajímáte se o válečnou historii 2. světové války? Doporučujeme Vám navštívit bunkry u obce Háj ve Slezsku. Do bunkrů se sice nepodíváte, ale můžete si zde dle přiložených fotografií u každého bunkru představit, jak to zde za války vypadalo. Samozřejmě u dobových fotografií nechybí ani popis každého bunkru včetně řezu.

03:00 6 km

Naučná stezka Hájeckými chodníčky

Vyrazte s námi na naučnou stezku Hájeckými chodníčky. V mapě je tato trasa značená zelenou přerušovanou čárou. Pokud se budete držet striktně zelené přerušované trasy, čeká Vás okolo 7,5 kilometru v lesích nedaleko obce Háj ve Slezsku. Pokud se však budete držet naší trasy, uvidíte toho rozhodně o mnoho více.

04:30 12 km

Planetárium Ostrava a procházka k Porubské Myslivně

Prozkoumejte hvězdy a vesmír na výletě do Planetária Ostrava, které nabízí chytrou zábavu a vzdělávání pro návštěvníky všech věkových kategorií.

04:30 4 km

K Hranické propasti Národní přírodní rezervací Hůrkou

Projděte se krásnou přírodní rezervací Hůrka u Hranic, která při výpravě po Naučné stezce kolem Hranické propasti nabídne nejednu podívanou.

05:30 5 km

Opilé sklepy Velké Pavlovice

Patnáct pestrobarevných domků s netradiční architekturou, která místní obyvatele rozdělila díky svému vzhledu na dva tábory, na kopci ve Velkých Pavlovicích tvoří jednu z hlavních dominant a turistických cílů města. Město je jedno z nejvýznamnějších vinařských míst na Břeclavsku a proto i tyto domky mají každý vlastní vinný sklípek. Opilé sklepy jsou ve většině v soukromém vlastnictví, ale část z nich je možné si pronajmout.

06:30 1 km