Rozhledny

Rozhledna Beskydského rehabilitačního centra v Čeladné

Volně přístupná vyhlídková věž u vstupu do Rehabilitačního centra v Čeladné, vznikla v roce 2007. Vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 9 metrů nad úrovni terénu, a za dobré viditelnosti nabízí výhledy nejen na blízké okolí Beskyd.

Rozhledna Hošťálkovice

Na vyvýšeném místě na okraji ostravských Hošťálkovic se tyčí do výšky 8 metrů dvoupatrová vyhlídková věž s plošinou ve výšce 5 metrů přístupnou po dvou žebřících.

Rozhledna Slunečná

Dominantou Modrých hor na jihu Moravy nad městem Velké Pavlovice je rozhledna Slunečná. Rozhledna, která svou podobou připomíná keřík vinné révy, vás po 75 schodech dovede až do výšky 15 metrů.

Rozhledna Velký Roudný

Cestu k rozhledně Velký Roudný je nejlépe začít ve vesnici Roudno. Zde je možnost buď dojet autobusem nebo autem. Pro auta jsou zde připravena hned dvě menší neplacená parkoviště, jedno u místního kostela sv. Michala a druhé zhruba půl kilometru od něj v blízkosti autobusové točny.

Rozhledna Halaška v Budišově nad Budišovkou

Ocelová rozhledna Halaška v Budišově nad Budišovkou šplhá až do výšky 29 metrů. Tato tmavě šedá kráska v typických barvách pro krajinu břidlice zaujme svým vzhledem každého návštěvníka už z dálky.

Kozí hrádek u Mikulova

Dělostřelecká věž Kozí hrádek je spolu se zámkem Mikulov a Svatým kopečkem jednou ze tří skalnatých dominant města Mikulova.

Rozhledna Pohoř – Olšová

Nad městem Odry, při vesnici Pohoř, byla vybudována roku 2014 rozhledna, která měla nejen zatraktivnit město jako takové, ale i připomenout jeho historické kořeny, jelikož samotný návrh rozhledny vycházel z městského znaku, na jehož vyobrazení je strážní věž.

Veselská rozhledna

Veselská rozhledna je jednou ze staveb v rámci projektu „Stezka rozhleden a vyhlídkových míst Euroregionu Silesia“, a nachází se u obce Veselí nedaleko města Odry. Celková výška rozhledny je necelých 14 metrů a výška výhledu pak z 9,5 metrů.

Rozhledna Šibenice

V blízkosti obce Stěbořice, mezi přilehlými osadami Březová a Jamnice, se tyčí rozhledna Šibenice, která dostala název podle stejnojmenného kopce. Rozhledna byla postavena v duchu prvorepublikových bunkrů, jelikož na jejím místě měla v době před druhou světovou válkou vzniknout obrovská pevnost, avšak z její stavby nakonec sešlo.