Rozhledny

Burianova rozhledna na kopci Milenka v Rudce u Kunštátu

Nad lesoparkem v Rudce u Kunštátu, v němž se nachází jeskyně Blanických rytířů a smyslová zahrada se na kopci Milenka tyčí kamenná Burianova rozhledna, kterou nechal postavit roku 1982 kunštátský starosta František Burian.

Rozhledna Zelenkův kopec v Ústupě

U Zelenkova kopce, jež se nachází cca 1 km severně od obce Ústup v okrese Blansko, stojí dřevěná vyhlídková věž. Vystavěna byla podle obdobného projektu, který byl realizován pod kopcem Kopaniny v nedaleké Olešnici v roce 2004.

Petřínská rozhledna v Praze

Petřínská rozhledna je jedna z nejznámějších a neodmyslitelných dominant Prahy, tyčící se na vysokém vrchu Petřín (327 m) již od konce 19. století.

Rozhledna Kanihůra v Bílově

Rozhledna Kanihůra se nachází na stejnojmenném návrší v přírodním parku Oderské vrchy nedaleko obce Bílov v Moravskoslezském kraji.

Rozhledna Slatina

Rozhledna se nachází pod vrškem Okrouhlík nedaleko obce Slatina a má podobu šestiboké věže. Hned vedle je také posezení s přístřeškem.

Stříbrná věž ve Vřesině (Skalka Family Park)

Stříbrná věž je malá vyhlídková věž a je součástí minizoo v areálu Skalka Family Parku ve Vřesině v Moravskoslezském kraji.

Rozhledna Beskydského rehabilitačního centra v Čeladné

Volně přístupná vyhlídková věž u vstupu do Rehabilitačního centra v Čeladné, vznikla v roce 2007. Vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 9 metrů nad úrovni terénu, a za dobré viditelnosti nabízí výhledy nejen na blízké okolí Beskyd.

Rozhledna Hošťálkovice

Na vyvýšeném místě na okraji ostravských Hošťálkovic se tyčí do výšky 8 metrů dvoupatrová vyhlídková věž s plošinou ve výšce 5 metrů přístupnou po dvou žebřících.

Rozhledna Slunečná

Dominantou Modrých hor na jihu Moravy nad městem Velké Pavlovice je rozhledna Slunečná. Rozhledna, která svou podobou připomíná keřík vinné révy, vás po 75 schodech dovede až do výšky 15 metrů.