Rozhledny

Rozhledna Kožich u Libákovic

Rozhledna Kožich u Libákovic je stanice mobilního operátora s přístupnou vyhlídkovou plošinou ve výšce 20 m, která byla postavena v roce 2007. Celý stožár je vysoký 35 m.

Rozhledna Cvilín u Krnova

Romantická válcovitá cihlová rozhledna na Cvilíně se tyčí nad městem Krnov a je přístupná veřejnosti od dubna do října. Naleznete ji ve výšce 436 m n. m. a po dřevěném schodišti lze vystoupat na vyhlídkovou plošinu do výšky 28 metrů.

Vyhlídková věž Vikštejn

Věž hradu Vikštejn patří mezi několik historických objektů na stezce "Silesianka" a naleznete ji v areálu zříceniny hradu Vikštejn v Moravskoslezském kraji.

Rozhledna Val v Dolní Hedeči

Rozhledna Val se nachází na vrcholu Val v Hanušovické vrchovině a tvoří ji telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou, ze které je výhled výhled na Králický Sněžník, Hrubý Jeseník, Hanušovickou vrchovinu, Orlické hory, Bystřické hory a do Kladské kotliny.

Hradní věž hradu Starý Jičín

Hradní věž je součástí zříceniny hradu Starý Jičín, byla zrekonstruována obcí a slouží jako rozhledna. Ve věži je umístěna dobová expozice zbroje a dokumentů o hradu a panství Starý Jičín a najdete zde obchůdek se suvenýry.

Vyhlídková věž Helfštýn

Dřevěná vyhlídková tzv. husitská věž je součástí stejnojmenného hradu Helfštýn a nachází na třetím hradním nádvoří. Z výšky 10 metrů se před vámi rozprostře pohled na Moravskou bránu a Oderské vrchy s vrcholem Maleníku.

Rozhledna Suchý vrch v Orličkách

Rozhledna Suchý vrch, jež je součásti Kramářovy chaty se nachází pod nejvyšším bodem Bukovohorské hornatiny, jímž je stejnojmenný dvouvrcholový protáhlý masiv Suchý vrch (995 m n. m.).

Rozhledna Amálka v Českých Petrovicích

Na horní stanici vleku A Sportareálu České Petrovice najdete rozhlednu Amálku, která je přístupná každý den za provozu areálu.

Burianova rozhledna na kopci Milenka v Rudce u Kunštátu

Nad lesoparkem v Rudce u Kunštátu, v němž se nachází jeskyně Blanických rytířů a smyslová zahrada se na kopci Milenka tyčí kamenná Burianova rozhledna, kterou nechal postavit roku 1982 kunštátský starosta František Burian.