Rozhledny

Rozhledna Suchý vrch v Orličkách

Rozhledna Suchý vrch, jež je součásti Kramářovy chaty se nachází pod nejvyšším bodem Bukovohorské hornatiny, jímž je stejnojmenný dvouvrcholový protáhlý masiv Suchý vrch (995 m n. m.).

Rozhledna Amálka v Českých Petrovicích

Na horní stanici vleku A Sportareálu České Petrovice najdete rozhlednu Amálku, která je přístupná každý den za provozu areálu.

Burianova rozhledna na kopci Milenka v Rudce u Kunštátu

Nad lesoparkem v Rudce u Kunštátu, v němž se nachází jeskyně Blanických rytířů a smyslová zahrada se na kopci Milenka tyčí kamenná Burianova rozhledna, kterou nechal postavit roku 1982 kunštátský starosta František Burian.

Rozhledna Zelenkův kopec v Ústupě

U Zelenkova kopce, jež se nachází cca 1 km severně od obce Ústup v okrese Blansko, stojí dřevěná vyhlídková věž. Vystavěna byla podle obdobného projektu, který byl realizován pod kopcem Kopaniny v nedaleké Olešnici v roce 2004.

Petřínská rozhledna v Praze

Petřínská rozhledna je jedna z nejznámějších a neodmyslitelných dominant Prahy, tyčící se na vysokém vrchu Petřín (327 m) již od konce 19. století.

Rozhledna Kanihůra v Bílově

Rozhledna Kanihůra se nachází na stejnojmenném návrší v přírodním parku Oderské vrchy nedaleko obce Bílov v Moravskoslezském kraji.

Rozhledna Slatina

Rozhledna se nachází pod vrškem Okrouhlík nedaleko obce Slatina a má podobu šestiboké věže. Hned vedle je také posezení s přístřeškem.

Stříbrná věž ve Vřesině (Skalka Family Park)

Stříbrná věž je malá vyhlídková věž a je součástí minizoo v areálu Skalka Family Parku ve Vřesině v Moravskoslezském kraji.

Rozhledna Beskydského rehabilitačního centra v Čeladné

Volně přístupná vyhlídková věž u vstupu do Rehabilitačního centra v Čeladné, vznikla v roce 2007. Vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 9 metrů nad úrovni terénu, a za dobré viditelnosti nabízí výhledy nejen na blízké okolí Beskyd.