Rozhledny

Rozhledna Halaška v Budišově nad Budišovkou

Ocelová rozhledna Halaška v Budišově nad Budišovkou šplhá až do výšky 29 metrů. Tato tmavě šedá kráska v typických barvách pro krajinu břidlice zaujme svým vzhledem každého návštěvníka už z dálky.

Kozí hrádek u Mikulova

Dělostřelecká věž Kozí hrádek je spolu se zámkem Mikulov a Svatým kopečkem jednou ze tří skalnatých dominant města Mikulova.

Rozhledna Pohoř – Olšová

Nad městem Odry, při vesnici Pohoř, byla vybudována roku 2014 rozhledna, která měla nejen zatraktivnit město jako takové, ale i připomenout jeho historické kořeny, jelikož samotný návrh rozhledny vycházel z městského znaku, na jehož vyobrazení je strážní věž.

Veselská rozhledna

Veselská rozhledna je jednou ze staveb v rámci projektu „Stezka rozhleden a vyhlídkových míst Euroregionu Silesia“, a nachází se u obce Veselí nedaleko města Odry. Celková výška rozhledny je necelých 14 metrů a výška výhledu pak z 9,5 metrů.

Rozhledna Šibenice

V blízkosti obce Stěbořice, mezi přilehlými osadami Březová a Jamnice, se tyčí rozhledna Šibenice, která dostala název podle stejnojmenného kopce. Rozhledna byla postavena v duchu prvorepublikových bunkrů, jelikož na jejím místě měla v době před druhou světovou válkou vzniknout obrovská pevnost, avšak z její stavby nakonec sešlo.

Rozhledna Hemberk

Rozhledna Hemberk se nachází v blízkosti obce Supíkovice kousek pod vrcholem hory Křemenáč (735 m n.m, poslední vyšší vrchol ve východním výběžku tzv. Sokolského hřbetu patřícímu ještě Rychlebským horám).

Rozhledna Šance v Jakubčovicích

Dřevěná rozhledna Šance, postavená na kameno-betonových pilířích a vytvořena podle architekta Miroslava Slívy, se nachází v Moravskoslezském kraji v obci Jakubčovice, jenž spadá pod město Hradec nad Moravicí.

Bezručova vyhlídka

Bezručova vyhlídka se nachází v Moravskoslezském kraji v okrese Opava v Hradci nad Moravicí. Je součástí zámeckého areálu a nachází se ve výšce 425 metrů.

Štramberská Trúba

Věž Štramberská Trúba se nachází ve městě Štramberk v Moravskoslezském kraji v okrese Nový Jičín.