Lyžování

Skiareál Buková hora (Červená Voda a Čenkovice) v Orlických horách

Moderní horský areál, který svými parametry dosahuje alpské úrovně. Skiareál Buková Hora totiž spojuje 5 sjezdových tratí, které vedou na Bukovou horu ze střediska Čenkovice a z areálu Červené Vody, jež nabízí dvě nejdelší sjezdové tratě Orlických hor.

Skiareál Klínovec v Krušných horách

Skiareál Klínovec je největším lyžařským střediskem v Krušných horách. Společně s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec, jež lyžařům nabízí 47 km sjezdovek. Nově došlo k propojení Klínovce se sousedním areálem Boží DarNeklid.

Skiareál Kopřivná

Moderní lyžařský areál Kopřivná Resort se nachází v horní části obce Malá Morávka a nabízí lyžařům přepravu na nejmodernější 6-sedačkové lanovce s vyhřívanými sedadly a krytem proti větru. Lyžaře dopraví na vrchol sjezdovky za pouhé 3 minuty.

Skiareál HEIPARK v Tošovicích

Ve skiareálu HEIPARK Tošovice naleznete celostátní raritu v podobě uměle vytvořených sjezdovek s vlastními kotvovými vleky – H1, H2 a H3 (snowpark). Areál HEIPARK je pro děti jako stvořený a nechybí ani dětská poma – H4, dva dětské lanové vleky a svah pro sáňkování a bobování, také s vlastním lanovým vlekem.

Sport areál České Petrovice

Na česko-polské hranici v Orlických horách v nadmořské výšce 650 – 740 m se v samotném centru obce nachází lyžařské a snowboardové středisko Sport areál České Petrovice.