Skiareál u Sachovy studánky v Horní Bečvě

Skiareál U Sachovy studánky na Horní Bečvě naleznete na trase směr Rožnov-Bumbálka-Slovensko (silnice E 442), v blízkosti Chaty Sachova studánka. Dolní stanice lanové dráhy se nachází v nadmořské výšce 640 m n.m. a horní pak ve výšce 750 m n.m.

Lyžařské svahy jsou vhodné zejména k rekreačnímu lyžování rodin s dětmi či výuky lyžování školních lyžařských kurzů. Pravidelně před začátkem denního a večerního lyžování jsou povrchy sjezdovek upravovány. Pro ty nejmenší návštěvníky je připraven dětský park, kde na ně bude čekat mnoho pohádkových a zvířecích postaviček, různé průjezdy či provazový vlek.

Dopravu lyžařů na horní stanice svahů zajišťuje pět vleků a jízdu dolů si mohou vychutnávat po čtyřech sjezdovkách v délkách 600 m (modrá), 200 m (červená), 150 m a 70 m (zelená). 

Mapa skiareálu U Sachovy studánky

Dostatek sněhu i při nepřízni počasí zajišťuje umělé zasněžování vybudované v celém areálu.

Služby

Lyžařská škola

Lyžařská škola U Sachovy studánky zajišťuje ve středisku kvalitní výuku lyžařů a snowboardistů od začátečníků až po experty, pro všechny věkové kategorie. Výuka lyžování a snowboardingu je vedena certifikovanými instruktory.

Ski servis a půjčovna lyžařského vybavení

Plně vybavená půjčovna lyží a snowboardů spolu se ski servisem se nachází přímo v areálu. K zapůjčení je cca 100 snowboardů a 150 párů lyží od dětských modelů až po dospělé, půjčovna přileb, rukavic i brýlí. Spolu s půjčovnou je zde skiservis, kde se provádí montáž vázání, broušení lyží a voskování skluznic. V provozu je také úschovna.

Skiservis a půjčovna lyžařského vybavení

Valašská koliba

Pro návštěvníky našeho střediska je připraveno posezení s krbem ve vyhřívané kolibě s venkovní prosklenou terasou a výhledem na sjezdovku. Celková kapacita je 140 míst.

Můžete si zde dát hřejivý karamelový grog, valašskou kyselici, pravou valašskou zhřívanici či domácí brynzové halušky a další dobroty z domácí kuchyně, které vám zpříjemní lyžování a prožití zimních dnů na horách. K dispozici je také Wi-Fi zdarma.

Valašská koliba U Sachovy studánky

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele