Naučné stezky a trasy

Naučná stezka Johanna Schrotha Lipová-lázně

Naučná stezka Johanna Schrotha má celkem 10 zastavení s délkou 8,5 km a její trasa vede od Muzea Johanna Schrotha v Dolní Lipové přes sedlo Na Pomezí a dále kolem lomů na Smrčníku a úbočí Kopřivného až k prameni Císaře Josefa II. v Horní Lipové.

Naučná stezka Pasák v Branné

Naučná stezka Pasák byla zřízena v krajinářsky působivém okolí Branná v roce 1980 a původně měla 6 zastavení s délkou 9,5 km.

Naučná stezka Včely a mravenci na Monínci

Naučná stezka Včely a mravenci na Monínci8 stanovišť na kterých se nachází 16 informačních panelů, které přehlednou a ucelenou formou seznamují širokou veřejnost s mikro světem včel a mravenců a přírodními a místními zajímavostmi lokality Jetřichovice.

Naučná stezka k Jezernímu dolu ve Starých Oldřůvkách

Dobrodružná naučná stezka k Jezernímu dolu zpracovaná formou zábavné, komiksové hry vede okolím bývalého břidlicového dolu Jezerní důl v kraji těžby břidlice u Budišova nad Budišovkou–Staré Oldřůvky.

Naučná stezka do Pekla v Rané-Medkovy Kopce

Krátká zábavná naučná lesní stezka pro děti na příchozí cestě od parkoviště k zábavnímu centru Peklo Čertovina v osadě Medkovy Kopce.

Naučná stezka Bouzov

Máte-li chuť vyrazit na procházku do lesa, nabízí se naučná stezka Bouzov s délkou trasy přibližně 4 km, na které narazíte na 7 informačních tabulí.

Naučná stezka Hubleska v Bílovci

Naučná stezka Hubleska o délce 5 km na území vesnice Bílov a města Bílovec v okrese Nový Jičín v Moravskoslezském kraji seznamuje s historickými a přírodními zajímavostmi krajiny v okolí, náležející do přírodního parku Oderské vrchy.

Naučná stezka Špraněk

Naučná stezka pro pěší turisty o délce 3,7 km tvoří okruh kolem vrcholu Špláz a seznamuje s přírodními a historickými hodnotami národní přírodní rezervace Špraněk

Naučná stezka Beskydské nebe v Trojanovicích

Naučná stezka Beskydské nebe se nachází v malebné přírodě areálu Horečky v obci Trojanovice nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm v Moravskoslezském kraji. Délka trasy je 3,4 km a součástí této cesta a velkým lákadlem je expozice Život v korunách stromů.