Naučné stezky a trasy

Naučná stezka Beskydské nebe v Trojanovicích

Naučná stezka Beskydské nebe se nachází v malebné přírodě areálu Horečky v obci Trojanovice nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm v Moravskoslezském kraji. Délka trasy je 3,4 km a součástí této cesta a velkým lákadlem je expozice Život v korunách stromů.

Naučná stezka Velké Losiny

V lázeňské obci Velké Losiny, jejíž součástí jsou místní část Žárová, Bukovice a Maršíkov je naučná stezka, kterou je možno absolvovat v kterémkoliv ročním období.

Naučná stezka Zatopené osudy v Leskovci nad Moravicí

Naučná stezka Zatopené osudy o délce 1,4 km5 zastavení a během procházky nebo projížďky na kole se dozvíte o osudu lidí, co žili v údolí před jeho zatopením, o zatopených částech obcí či nezničeném mostě pod vodní hladinou v důsledku stavby vodní nádrže Slezská Harta.

Naučná včelí stezka v Horní Lhotě

Po naučné včelí stezce v Horní Lhotě u Ostravy se můžete s dětmi vydat v libovolném ročním období. Příjemná procházka na čerstvém voňavém lesním vzduchu, u které se toho hodně nového a zajímavého dozvíte, například o životě včel medonosných.

Naučná stezka národní přírodní památka Landek

Naučná stezka Landek o délce 5,5 km prochází zalesněným vrchem Landek v severozápadním okraji Ostravy ležícím nad soutokem řeky Odry a Ostravy, který byl roku 1992 prohlášen Národní přírodní památkou.

Naučná stezka Chodníčky v Podbeskydí

Naučná stezka Chodníčky v Podbeskydí se nachází v Kunčicích pod Ondřejníkem a má 8 zastavení s celkovou délkou trasy 3,2 km.

Naučná stezka kolem Hranické propasti

Do Teplic nad Bečvou odkud můžete vyrazit na naučnou stezku kolem Hranické propasti je dobré dopravní spojení autobusem, autem i vlakem.

Lesní stezka Vyhlídka ve Frýdlantu nad Ostravicí

Lesní stezka Vyhlídka se nachází v městském lese nad budovou horské služby v ulici Pstružovská nedaleko vrcholu Ondřejník.