Naučné stezky a trasy

Naučná stezka Lužní les mezi Břeclaví a Lednicí

Naučná stezka lužními lesy v přírodním parku Niva Dyje, mezi Břeclaví a Janovým hradem u Lednice má 15 zastavení a pojednává o lužních lesích Kančí obory, starých stromech, kosení nivních luk a typické fauně a flóře luhů. 

Naučná stezka dřeviny zámecké zahrady v Kravařích

Příjemná procházka zámeckým parkem v Kravařích po naučné stezce Dřeviny zámecké zahrady, během níž se návštěvníci seznámí s různými druhy listnatých a jehličnatých stromů.

Naučná stezka Hradní vrch v Hukvaldech

Naučná stezka Hradní vrch vede územím přírodní památky Hukvaldy, zahrnující historickou oboru hradu Hukvaldy v obci Hukvaldy. Seznamuje s její historií a přírodními zajímavostmi, zříceninou hradu Hukvaldy a také životem slavného hukvaldského rodáka Leoše Janáčka.

Naučná stezka velkohoštickým zámeckým parkem ve Velkých Hošticích

Naučná stezka se šesti informačními panely návštěvníky v délce 1 km seznamuje a provází přírodními zajímavostmi zámeckého parku a dočtete se zde také o historii zámku ve Velkých Hošticích.

Naučná stezka Johanna Schrotha Lipová-lázně

Naučná stezka Johanna Schrotha má celkem 10 zastavení s délkou 8,5 km a její trasa vede od Muzea Johanna Schrotha v Dolní Lipové přes sedlo Na Pomezí a dále kolem lomů na Smrčníku a úbočí Kopřivného až k prameni Císaře Josefa II. v Horní Lipové.

Naučná stezka Pasák v Branné

Naučná stezka Pasák byla zřízena v krajinářsky působivém okolí Branná v roce 1980 a původně měla 6 zastavení s délkou 9,5 km.

Naučná stezka Včely a mravenci na Monínci

Naučná stezka Včely a mravenci na Monínci8 stanovišť na kterých se nachází 16 informačních panelů, které přehlednou a ucelenou formou seznamují širokou veřejnost s mikro světem včel a mravenců a přírodními a místními zajímavostmi lokality Jetřichovice.

Naučná stezka k Jezernímu dolu ve Starých Oldřůvkách

Dobrodružná naučná stezka k Jezernímu dolu zpracovaná formou zábavné, komiksové hry vede okolím bývalého břidlicového dolu Jezerní důl v kraji těžby břidlice u Budišova nad Budišovkou–Staré Oldřůvky.

Naučná stezka do Pekla v Rané-Medkovy Kopce

Krátká zábavná naučná lesní stezka pro děti na příchozí cestě od parkoviště k zábavnímu centru Peklo Čertovina v osadě Medkovy Kopce.