Koupání

Městské lázně - plavecký a rekreační bazén v Boskovicích

Aquapark v Boskovicích pro návštěvníky nabízí 25metrový plavecký bazén, rekreační bazén s vířivkami, chrliči vody, divokou vodou a perličkovou lázní, 60 metrový tobogán nebo parní komoru.

Přehrada Olešná

Vodní nádrž na říčce Olešná byla vybudovaná v 60. letech a slouží především k ochraně proti povodním a k rekreacike koupání a vodním sportům. V okolí nádrže byla vybudována cyklostezka, aquapark a autokempink.

Koupaliště Hradec nad Moravicí

Sezónní venkovní koupaliště v Hradci nad Moravicí se nachází ve sportovním areálu v centru obce, 7 km od Opavy. K dispozici je zde plavecký bazén, skluzavky, dětské bazénky stojany na kola a převlékárny.

Koupaliště Trnávka

Areál koupaliště Trnávkajež se nachází v místní části Chabičov, která je dnes částí obce Trnávka je možno v letních měsících využít ke koupání.

Přírodní koupaliště Vítovka (Odry)

Přírodní koupaliště se nachází na okraji obce Vítovka, cca 2 km od města Odry. Vodní nádrž o rozloze 3 ha s maximální hloubkou 5 m u hráze má travnatý břeh a bahnité dno.

Požární nádrž ve Slatině

Požární nádrž s průzračně čistou vodou uprostřed obce Slatina slouží v létě jako příjemné osvěžení nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Vítkovský Balaton

Přibližně 2 km od města Vítkov se na konci Kamínského potoka nachází umělá vodní nádrž Vítkovský Balaton, u které je také stejnojmenný autokemp.

Vodní nádrž Brušperk

Vodní nádrž na okraji města Brušperk nacházející se cca 15 km od Frýdku-Místku ve směru na Ostravu je místem pro rekreaci a rybaření.

Lom Šífr u Svobodných Heřmanic

Zatopený břidlicový lom u obce Svobodné Heřmanice na Bruntálsku je díky své průzračně čisté vodě a hloubce vyhledávané přírodní koupaliště a oblíbená potápěčská lokalita v rámci celé ČR.