Přehrada Olešná

Vodní nádrž na říčce Olešná byla vybudovaná v 60. letech a slouží především k ochraně proti povodním a k rekreacike koupání a vodním sportům. V okolí nádrže byla vybudována cyklostezka, aquapark a autokempink.

Koupání a aquapark

Přehradu lemují travnaté pláže a vstup do vody je pozvolný a písčitý. Nachází se zde půjčovna šlapadel a lodiček nebo také moderní Autokemp Olešná. Na Olešné můžete provozovat vodní sporty jako je jachting nebo windsurfing.

V roce 2005 se zde otevřel Aquapark Olešná s atrakcemi jako jsou tobogány, bazénky, vodní hřib, vodní dělo, chrlič, proudový kanál, masážní trysky, vodní ježek, šplhací síť, perličková koupel a mnoho dalších. Na Olešné si zkrátka dosyta užijete koupání i zábavu a pokud budete mít zájem, najdete tady také naturistickou pláž.

In-line bruslení a cyklistika

Okolo přehrady vede 4,5 km dlouhý okruh, který je ideální pro bruslaře a cyklisty. Podél přehrady se kříží také řada cyklotras č. 6004, č. 6006 nebo Chlebovický či Místecký okruh.

Okruh kolem Olešné pro bruslaře a cyklisty

Občerstvení

Na březích je množství restaurací a kaváren (Restaurace Terasa, Hospůdka u Toma, Kolmo Café nebo přímo Aquaparku), kde se můžete občerstvit.

Parkování a přístupnost

Pro návštěvníky, jež přijedou autem je k dispozici parkování na několika místech. K dispozici je rozlehlé parkoviště nad přehradou či parkoviště u Autokempu nebo parkoviště Aquaparku. Ze všech parkovišť se pohodlně dostanete pěšky k přehradě.

Z vodní nádrže uvidíte nádhernou krajinu, kdy se před vámi budou tyčit Palkovické hůrky a za hezkého počasí dohlédnete až na vrcholky Beskyd.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele