Poodří

Workoutové hřiště ve Vítovce (Odry)

V obci Vítovka nedaleko města Odry si můžete zacvičit na workoutovém hřišti jež se nachází zhruba uprostřed této malebné obce.

Kostel sv. Mikuláše v Dobešově

Novorománský kostel sv. Mikuláše v obci Dobešov byl vystavěný v letech 1854–1855 a nahradil tak dřevěný kostelík z roku 1485.

Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Heřmánkách

Hřbitovní kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Heřmánkách nechala vybudovat v letech 1781–1783 po smrti fojta Karla Fischera jeho žena, která rovněž založila i hřbitov.

Skatepark ve Vítkově

Na okraji města Vítkova v Moravskoslezském kraji se nachází sportovní areál , ve kterém naleznete skatepark na místě bývalého hokejového stadiónu, kde si můžete zařádit na skateboardu , inline bruslích nebo koloběžkách .

Sportovní areál ve Vítkově

Na okraji města Vítkova v Moravskoslezském kraji se nachází sportovní areál, ve kterém naleznete multifunkční hřiště , venkovní posilovnu , tenisové kurty , workoutové hřiště nebo také skatepark .

Lípy u kaple v Odrách-Klokočůvku

Díky své výjimečnosti a stáří asi 200 let patří Lípy u kaple v Klokočůvku mezi chráněné památné stromy České republiky.

Památný strom Dub u brodu v Heřmánkách

Díky své výjimečnosti a stáří asi 200 let patří Dub u brodu v Heřmánkách mezi chráněné památné stromy České republiky.

Koupaliště Trnávka

Areál koupaliště Trnávka , jež se nachází v místní části Chabičov, která je dnes částí obce Trnávka je možno v letních měsících využít ke koupání .

Kaple Andělů strážných ve Vítovce (Odry)

V malebné obci Vítovka u Oder v Moravskoslezském kraji se nachází zděná kaple Andělů strážných s věžičkou.

Přírodní koupaliště Vítovka (Odry)

Přírodní koupaliště se nachází na okraji obce Vítovka , cca 2 km od města Odry. Vodní nádrž o rozloze 3 ha s maximální hloubkou 5 m u hráze má travnatý břeh a bahnité dno.

Starý a Nový zámek Studénka

Starý a Nový zámek Studénka stojí ve stejnojmenném městě v okrese Nový Jičín. Jedná se o komplex památkově chráněných staveb, jež tvoří původně renesanční Starý zámek a barokní, novogoticky přestavěný Nový zámek . Nedílnou součástí je také zámecký park se stopami původní středověké tvrze , branou a ohradními zdmi.

Kostel sv. Bartoloměje ve Studénce

Novogotický trojlodní kostel svatého Bartoloměje byl postaven v letech 1874-1880 stavitelem Ignácem Klossem z Nového Jičína na místě původního dřevěného kostelíku z počátku 16. století a nachází se na severovýchodním okraji města Studénka.

Kaple sv. Anny ve Studénce - Butovicích

Kaple sv. Anny byla vystavěna roku 1852 na místě starší stavby z roku 1540 (vybudoval fojt Jiří Butovský), která byla ve 40. letech 19. století byla pro nebezpečí požáru na příkaz vrchního úřadu zbořena.

Bikrosová dráha ve Studénce

Ve městě Studénka najdete vedle areálu koupaliště 340 m dlouhou bikrosovou dráhu se šotolinovým povrchem. Slouží především dětem a mládeži.

Kostel Všech svatých ve Studénce-Butovicích

Barokní kostel Všech svatých byl postaven v letech 1775-1781 na místě původního dřevěného kostela a nachází se na severozápadním okraji města Studénka, v části Butovice.

Skiareál HEIPARK v Tošovicích

Ve skiareálu HEIPARK Tošovice naleznete celostátní raritu v podobě uměle vytvořených sjezdovek s vlastními kotvovými vleky – H1, H2 a H3 (snowpark) . Areál HEIPARK je pro děti jako stvořený a nechybí ani dětská poma – H4 , dva dětské lanové vleky a svah pro sáňkování a bobování , také s vlastním lanovým vlekem.

Kaple sv. Barbory v Bílovci

Kaple sv. Barbory se nachází v jihozápadní části města Bílovec v Moravskoslezském kraji na tzv. Dolním předměstí. Její základy byly položeny již v 15. století.

Pumptrack (HEIPARK) v Tošovicích

Pumptracková (Velosolutions) dráha ve sportovním areálu HEIPARK v Tošovicích o celkové délce 400 m je svou velikostí v České republice unikátní . Byla vybudována v roce 2021.

Park Střelnice v Bílovci

Na okraji města Bílovec v Moravskoslezském kraji se nachází lesopark s rozlohou téměř 42 000 m² . Krásnou procházku v krytu vzrostlých stromů si zde můžete dopřát v kterémkoliv ročním období.

Dětské hřiště Střelnice v Bílovci

Dětské hřiště v parku Střelnice v Bílovci nabízí dětem věž s klouzačkou , pružinové houpačk y a mini lezeckou stěnu .