Poodří

Kostel sv. Bartoloměje ve Studénce

Novogotický trojlodní kostel svatého Bartoloměje byl postaven v letech 1874-1880 stavitelem Ignácem Klossem z Nového Jičína na místě původního dřevěného kostelíku z počátku 16. století a nachází se na severovýchodním okraji města Studénka.

Kaple sv. Anny ve Studénce - Butovicích

Kaple sv. Anny byla vystavěna roku 1852 na místě starší stavby z roku 1540 (vybudoval fojt Jiří Butovský), která byla ve 40. letech 19. století byla pro nebezpečí požáru na příkaz vrchního úřadu zbořena.

Bikrosová dráha ve Studénce

Ve městě Studénka najdete vedle areálu koupaliště 340 m dlouhou bikrosovou dráhu se šotolinovým povrchem. Slouží především dětem a mládeži.

Kostel Všech svatých ve Studénce-Butovicích

Barokní kostel Všech svatých byl postaven v letech 1775-1781 na místě původního dřevěného kostela a nachází se na severozápadním okraji města Studénka, v části Butovice.

Kaple sv. Barbory v Bílovci

Kaple sv. Barbory se nachází v jihozápadní části města Bílovec v Moravskoslezském kraji na tzv. Dolním předměstí. Její základy byly položeny již v 15. století.

Park Střelnice v Bílovci

Na okraji města Bílovec v Moravskoslezském kraji se nachází lesopark s rozlohou téměř 42 000 m² . Krásnou procházku v krytu vzrostlých stromů si zde můžete dopřát v kterémkoliv ročním období.

Dětské hřiště Střelnice v Bílovci

Dětské hřiště v parku Střelnice v Bílovci nabízí dětem věž s klouzačkou , pružinové houpačk y a mini lezeckou stěnu .

Dětské hřiště (ul. Radotínská) v Bílovci

Dětské hřiště na ulici Radotínské v Bílovci je posazeno do původně nevyužitého svahu mezi panelovými a rodinnými domy, který dal prostor k umístění dvou obrovských nerezových klouzaček .

Zámek Kunín

Zámek se nachází se v obci Kunín u Nového Jičína v Moravskoslezském kraji. Byl navržen známým rakouským architektem Johannem Lucasem von Hildebrandtem a je jedním z nejcennějších barokních zámků severní Moravy a Slezska s unikátním komínovým systém.

Kostel Povýšení sv. Kříže v Kuníně

Zděný podélný empírový kostel postavený v letech 1810-1811 podle projektu opavského stavitele F. Biely stojí v těsném sousedství zámku Kunín.

Dětské hřiště (u zámku) v Kuníně

Naproti areálu barokního zámku v Kuníně se u potoka nachází dětské hřiště se spoustou atrakcí a zeleně okolo.

Chrám Nejsvětější Trojice ve Fulneku

Architektonická dominanta města Fulnek, která se řadí k nejvýznamnějším barokním památkám severovýchodní Moravy .

Zámek Fulnek

Zámecký komplex leží na ostrohu protáhleho návrší severovýchodně od historického jádra města Fulnek. Skládá se z Horního (renesančního) zámku a Dolního zámku .

Památník Jana Amose Komenského ve Fulneku

Památník Jana Amose Komenského se nachází ve Fulneku v okrese Nový Jičín v Moravskoslezském kraji. Památník se nachází v areálu bývalého bratrského sboru, jež vznikl v roce 1484. Sborová modlitebna byla vybudována nejspíš brzy poté.

Kostel svatého Mikuláše v Bílovci

Původní pravděpodobně dřevěný kostel byl roku 1422 přestavěn do gotického slohu.