Technické muzeum v Liberci

Technické muzeum v Liberci se rozprostírá ve čtyřech vnitřních pavilonech a také venkovních prostorech areálu bývalých Libereckých výstavních trhů. Milovníci techniky, především aut, autobusů, tramvají či jízdních kol si zde určitě přijdou na své.

Expozice automobilů, motocyklů a jízdních kol

V "pavilonu A" si můžete prohlédnout auta z různých koutů světa a z různých období napříč celým 20. stoletím. Dále pak motocykly zahraniční a československé předválečné i poválečné výroby.

Technické muzeum v Liberci
Součástí výstavy je i obří sbírka několika stovek modelů autíček, motorek a další techniky.

Expozice Křídla pro Izrael a průmyslová výroba na Liberecku

V "pavilonu B" se dozvíte o minulosti i současnosti průmyslové výroby v Liberci, která začala od textilního průmyslu a od něj pak dále přes automobilový průmysl a strojírenství.

Součástí "pavilonu B" je také výstava Křídla pro Izrael, která návštěvníkům poodhalí jedinečné příběhy studentů Vojenské odborné školy leteckých mechaniků, jenž v letech 1947–1948 působila v Liberci, a také to, proč byli její absolventi důležití pro vznik státu Izrael.

Expozice tramvajové a autobusové dopravy

Velký prostor je v muzeu věnován tramvajové dopravě na Liberecku a jejímu vývoji napříč desetiletími, který se nachází v "pavilonu C". Najdete zde tramvaje české, německé, nebo i švýcarské provenience. Nachází se zde i celá řada historických autobusů.

Expozice tramvajové a autobusové dopravy

Napříč celým pavilonem se také nacházejí unikátní modely tramvají a autobusů, jejichž datum výroby sahá někdy až do první čtvrtiny minulého století.

Pavilon D a venkovní prostory

Pokud vás lákají zvučné značky automobilů jako jsou například Rolls-Royce či Cadillac určitě nesmíte minout "pavilon D", který je zaměřen na luxusní automobily těchto a dalších nevšedních značek.

Venkovní prostory jsou pak věnovány fanouškům železnic, kde naleznou několik lokomotiv a v roce 2022 zde vzniklo také dětské hřiště s několika herními prvky. Děti na odrážedlech a kolech mohou využít malé dopravní hřiště.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele