Českým rájem přes Máchalův mlýn na hrad Kost

04:00 11 km

Nenáročný výlet přírodou skrz Český ráj Vám zabere 3 až 4 hodiny (bez prohlídek hradů).

Celá trasa má cca 11 km, nicméně je lehce zvládnutelná i pro děti.

Trasu je možné začít v Sobotce, kde lze bezplatně zaparkovat auto v blízkosti náměstí. Poté se vydáte po žluté turistické stezce směrem na Střehom. Zde najdete svůj první cíl – Střehomský mlýn, kterému se spíše vžilo označení Máchalův mlýn. Historie mlýnu sahá až do 17. století, ale turisty láká hlavně proto, že byl mlýn využit jako kulisa pro natáčení známé české pohádky „S čerty nejsou žerty“.

Žlutě značená stezka pokračuje dále skrz Údolí Plakánek. Malebné a skalnaté údolí Vás dovede až na hrad Kost. Na hradě máte možnost absolvovat za poplatek prohlídku, a taktéž je zde možnost občerstvení v místní restauraci nebo stáncích. Stejně jako Střehomský vodní mlýn i hrad Kost posloužil svými interiéry a exteriéry filmovému průmyslu. Natáčel se například „Radúz a Mahulena“, ze zahraničních filmů to pak byli „Kletba bratří Grimmů“ nebo „Hannibal: Zrození“.

Žlutou turistickou trasou pokračujeme i nadále.

Přes louky a lesy Českého ráje, které stezku lemují, se postupně budete vracet zpět do Sobotky. Cestou můžete navštívit lovecký zámek Humprecht, který je hlavní dominantou města Sobotka. I zde můžete využít možnost několika prohlídkových okruhů.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele