Turistická oblast Jizerské hory

Novorenesanční radnice v Liberci

Novorenesanční budova radnice patří mezi dominantu Liberce, jež byla postavena v letech 1888–1893 známou firmou Sachers a Gärtner podle návrhu architekta Franze Neumanna a tak není divu, že svým vzhledem budova připomíná radnici vídeňskou.

Divadlo F. X. Šaldy v Liberci

Divadlo Františka Xavera Šaldy v Liberci tvoří dvě scény, Šaldovo divadlo a Malé divadlo a v současné době zde působí 3 soubory - opera, balet a činohra . Do divadla se můžete přijít podívat na operu, balet, muzikál, komedii či drama. Uvádí se zde také velké symfonické koncerty a ve foyer divadla komorní koncerty .

Severočeské muzeum v Liberci

Severočeské muzeum v Liberci bylo založeno v roce 1873 a patří mezi největší muzea v České republice. Jako umělecko-průmyslové muzeum je nejstarším tohoto typu.

Technické muzeum v Liberci

Technické muzeum v Liberci se rozprostírá ve čtyřech vnitřních pavilonech a také venkovních prostorech areálu bývalých Libereckých výstavních trhů. Milovníci techniky, především aut, autobusů, tramvají či jízdních kol si zde určitě přijdou na své.

Botanická zahrada v Liberci

Botanická zahrada Liberec je jednou z nejstarších botanických zahrad v České republice . Byla založena v roce 1876 a postupně si získala mezinárodní renomé.

Křížová cesta v Liberci

Křížová cesta z roku 1760 se 14 zastaveními a obrazy malovanými na dřevě se nachází u kostela Nalezení sv. Kříže v Liberci.

Valdštejnské domky v Liberci

Valdštejnské domky jsou tři domky stojící ve Větrné uličce sousedící s libereckým Sokolovským náměstím, které jsou považovány za nejstarší dochované měšťanské domy v Liberci , jež původně sloužily k ubytování řemeslníků především soukeníků.