Záchranná stanice a Dům přírody Poodří v Bartošovicích

  • Nadmořská výška: 253 m n.m.

Záchranná stanice v Bartošovicích na Moravě jejíž součástí je také návštěvnické středisko Dům přírody Poodří je místo s mnoha interaktivními prvky, které Vás provedou malebnou krajinou Poodří a expozice živých zvířat potěší nejenom malé návštěvníky.

Středisko převzalo a významně rozšířilo aktivity předchozího Centra ekologické výchovy, a stanice pro záchranu živočichů.

Vnitřní expozice je věnovaná krajině Poodří a návštěvníci zde najdou dioramata zobrazující rostliny a živočichy listnatého lesa z okolí toku Odry nebo také pohled pod hladinu stojatých vod. Podrobné informace o současnosti i minulosti Poodří, krajině, rostlinách a zvířatech jsou předávány skrze interaktivní dotykové panely (interaktivní panoramata, interaktivní mapy, videogalerie či fotogalerie).

Zahradní část zahrnuje geologickou expozici, model toku Odry od hor přes meandry v údolí, až k tůni se stojatou vodou. Děti se zde zabaví protékající vodou v dřevěných korytech s vodními mlýnky a v altánku je možnost si odpočinout na lavičkách.
Ukázku, jak oživit soukromé zahrady, veřejné parky či prostranství a okolí domů představuje tzv. „Živá zahrada". Jedná se o prvky, jež usnadňují život různým živočichům např. budky pro ptáky, jezírka, úkryty pro ježky či samotářské včely nebo úl pro čmeláky.

Více než 30 druhů zvířat, převážně trvale handicapovaných ptáků uvidíte za komentovaného výkladu průvodce v expozici živých zvířat.

Víceúčelový sál vybaveným interaktivním projektorem je možno využít jako sál pro pořádání přednášek nebo výstavní prostory.

Součástí je stanice pro záchranu živočichů, která je součástí Národní sítě záchranných stanic v ČR, členské stanice zajišťují péči o handicapované volně žijící živočichy na celém území republiky. 
Ročně záchrannou stanicí projde okolo 1700 fyzicky, či jinak handicapovaných volně žijících živočichů, z toho je přibližně 80 % ptáků.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele