Výlet vlakem z Branné do Horní Lipové a pěšky k lesnímu baru

04:00 2.5 km

Výlet vlakem z Branné do Horní Lipové a pěšky k lesnímu baru je ideální pro všechny, kdo rádi kombinují romantické projížďky po železnici s pěší turistikou v přírodě.

Na tento výlet můžete vyrazit nejen z Branné, ale také z Ostružné nebo Ramzové což jsou železniční zastávky nacházející se na této trase s cílovou stanici v Horní Lipové.

Rozcestník v Branné

Cesta vlakem z Branné do Horní Lipové trvá přibližně 22 minut a celková vzdálenost je 14 km. Vlaky na tomto úseku jezdí poměrně často, ale pokud nejdete zrovna na čas a vznikne vám časové okno, které byste odseděli na vlakové zastávce, můžete si čekání zkrátit návštěvou kostela sv. Michaela nebo hradu a zámku Kolštejn v Branné.

Než vlak dorazí do Horní Lipové můžete se kochat krásnými pohledy na zdejší krajinu a za zmínku určitě stojí i to, že budete projíždět nejvýše položenou vlakovou stanicí v Jeseníkách nacházející se v Ramzovském sedle.

Horní Lipová - vlak

Ze zastávky Horní Lipová, kde vystoupíte vás zelená nebo modrá turistická značka dovede k viaduktu pod kterým projdete a k lesnímu baru vás bude provázet cyklostezka č. 6044. Pokud do Horní Lipové dorazíte autem, hned za viaduktem se nachází parkoviště (odstavná plocha) určené pro lesní bar.

Viadukt Horní Lipová
Od viaduktu už je to jen kousek na konec vesnice, kde je odbočka doprava, která vás nasměruje do lesa. Po asfaltové cestě kolem potoka a mírně do kopce dojdete až k lesnímu baru Horní Lipová. Trasa je tedy vhodná i pro kočárky nebo odrážedla.

Jakmile vystoupáte nahoru bude vám odměnou občerstvení v lesním baru.

Lesní bar Horní Lipová

K dispozici je zde široká škála nápojů, které chladí studená pramenitá voda, můžete si uvařit kávu, čaj nebo opéct párky. Občasně zde voní i svařák nebo ochutnáte dobroty z udírny. Kdo si bude chtít odnést nějakou vzpomínku na toto místo, může si vybrat z řady suvenýrů jako jsou turistické známky, krásné plecháčky nebo trička.

Zpět na vlak se dostanete stejnou trasou, jakou jste přišli. Pokud dáváte přednost před opečenými párky a dobrotami z udírny raději obědu v restauraci můžete po zpáteční cestě navštívit restauraci Kovárna, kterou najdete přibližně uprostřed obce Lipová-lázně – Horní Lipová.

4.5 z 5 hvězdiček
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele