Jeseníky

Kostel sv. Václava ve Starých Heřminovech

Kostel sv. Václava ve Starých Heřminovech v Moravskoslezském kraji stojí na místě, kde původně stávala dřevěná kaplička.

Wellness centrum Bruntál

Areál wellness centra v Bruntále je vhodným místem pro zábavu a relaxaci všech věkových skupin. Návštěvníci mají v tomto moderním zařízení možnost výběru mezi relaxačním pobytem či sportovními aktivitami .

Ski areál Kouty nad Desnou

Největší ski areál na Moravě s první šestisedačkovou lanovkou v Česku najdete v Koutech nad Desnou . Rozprostírá se v chráněné krajinné oblasti Jeseníky a na své si zde přijdou jednotlivci i rodiny s dětmi.

Ski areál Branná

Ski areál Branná se nachází v Jeseníkách v malebné obci Branná a disponuje třemi sjezdovkami , jež jsou vhodné pro začátečníky, rodiny s dětmi i pokročilé lyžaře.

NONE apartmány a wellnes v Branné

Apartmány NONE nabízí ubytování na krásném místě, ve skalách s výhledem do obce Branná obklopeném krásnou přírodou Jeseníků , a to pro jednotlivce, rodiny nebo celé skupiny.

Kostel Nejsvětější Trojice ve Svatoňovicích

Jednolodní pozdně barokní kostel Nejsvětější Trojice ve Svatoňovicích v Moravskoslezském kraji byl vystavěn v druhé polovině 17. století pravděpodobně na místě staršího menšího kostelíka nebo kaple.

Dětské a víceúčelové hřiště ve Svatoňovicích

Na okraji obce Svatoňovice nacházející se v Moravskoslezském kraji najdete sportovní areál , na němž se nachází dětské, víceúčelové a fotbalové hřiště a nechybí ani inline (běžecký) okruh .

Sportovně zábavní centrum Bělá v pohybu

Sportovně zábavní centrum Bělá pod Pradědem je určené pro všechny generace a nachází se ve stejnojmenné obci. Zábavu tady najdou nejen děti , ale také rodiče a nudit se nebudou určitě ani babičky a dědečkové .

Obří skály v Jeseníkách

Nápadná skaliska Obří skály jsou rozsáhlým skalním útvarem, jež leží přibližně 7 km jihozápadně od města Jeseník a jsou vedlejším vrcholem Šeráku (1351 m n.m.), tyčící se nad Vražedným potokem a leží na okraji NPR Šerák – Keprník.

Pramen Císaře Josefa II. v Horní Lipové

Pramen upomíná na návštěvu císaře Josefa II. v Horní Lipové, který tuto obec navštívil 1. září 1779 při své inspekční cestě pohraničních oblastí tehdejšího rakouského Slezska.

Kaple sv. Rocha v Ostružné (Ramzové)

Neogotická kaple sv. Rocha byla postavena v letech 1896-1897 na místě starší dřevěné kaple a je významnou památkou malé osady Ramzová, která je dnes částí obce Ostružná.

Skiareál Kopřivná

Moderní lyžařský areál Kopřivná Resort se nachází v horní části obce Malá Morávka a nabízí lyžařům přepravu na nejmodernější 6-sedačkové lanovce s vyhřívanými sedadly a krytem proti větru. Lyžaře dopraví na vrchol sjezdovky za pouhé 3 minuty.

Pěší výlet z Ramzové přes Černavu až na Šerák

Z centrálního parkoviště v Ramzové se vypravíme po červené turistické značce ke spodní stanici lanové dráhy na Šerák . Kdo nechce absolvovat celou trasu pěšky, může si ji dle potřeby rozdělit a část se vyvézt nahoru nebo naopak svézt dolů lanovkou.

Poutní místo Maria Talhof v Melči

Maria Talhof – malebné údolí (původní německý název „Talhof“ znamená „údolní dvůr“) je poutní místo , které leží v hlubokém údolí Melčského potoka v blízkosti bývalého panského dvora.

Sopečné Rázovské tufity

Přírodní památka Rázovské tufity se rozkládá v blízkosti obce Razová v rozsáhlém opuštěném lomu nedaleko vodní nádrže Slezská Harta o výměře 1,06 ha.

Glamp U Rozmařilého námořníka (GURON)

Nově vznikající glamp „U Rozmařilého námořníka“ GURON v krásném prostředí přehradní nádrže Slezská Harta, přivítá první hosty již v květnu 2021.

Silvestrovský výlet na Praděd

Chcete zažít netradiční výlet na Silvestra? Vydejte se do Jeseníků na vrchol Praděd. Časová náročnost výšlapu je kolem tří hodin z parkoviště Ovčárna až k Pradědu a zpátky. Trasa z Ovčárny na Praděd je dlouhá 3,7 km. Ideální volba je vyrazit autem a přijet na parkoviště Hvězda, kde zaparkujete a necháte se vyvézt autobusem nahoru k Ovčárně. Je zavedena kyvadlová doprava. Plánujte si dobu příjezdu na Hvězdu kolem půl osmé. Parkoviště se rychle plní a mohli by jste mít pak problém se zaparkováním vašeho vozu. Cena jízdenky autobusem se pohybuje okolo 20 korun za osobu. Další z možností je přijet autem až k Ovčárně, ale zde již budete muset sáhnout hlouběji do peněženky. Cena vás vyjde zhruba na 450 kč za osobní automobil. Je potřeba také počítat s tím, že kapacita parkoviště u Ovčárny je rovněž omezená. Bližší informace můžete získat na webových stránkách jeseniky-praded.cz . Výjezd na Ovčárnu bývá vždy v celou hodinu , sjezd o půl . Pokud budete mít pěkné počasí, uvidíte při výšlapu přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně (horní nádrž). Na Pradědu si můžete odpočinout ve vstupní hale nebo si dát něco dobrého v restauraci. Můžete také navštívit rozhlednu, kde vás vyveze výtah. Další informace se můžete dočíst na oficiálních stránkách . Po cestě zpátky ještě doporučím navšívit restauraci Na Hvězdě (přímo na parkovišti Hvězda) a vyzkoušet turisty velmi oblíbené MAXI kynuté borůvkové knedlíky, likér Borůvkový sen nebo bylinný likér Praděd.