Lesní bar v Horní Lipové

V horském prostředí na pomezí Jeseníků a Rychlebských hor narazíte na samoobslužný lesní bar, který je umístěn nad obcí Lipová-lázně, v části Horní Lipová, jež slouží pro zpříjemní cesty turistům a cyklistům jako odreagování při výletech.

Nikdo tu nehlídá ani neinkasuje, za volně přístupné občerstvení zde platíte do pokladničky. Návštěvníci mají v lesním baru k dispozici širokou škálu nápojů, které chladí studená pramenitá voda, mohou si uvařit kávu, čaj nebo opéct párky. Občasně zde voní i svařák nebo ochutnáte dobroty z udírny. Kdo si bude chtít odnést nějakou vzpomínku na toto místo, může si vybrat z řady suvenýrů jako jsou turistické známky, krásné plecháčky nebo trička.

V této lesní oáze, která vám ulehčí namáhavé kroky při výletech do kopců je také množství vkusných odpočívadel a přístřešků.

Lesní bar můžete navštívit ve dne i v noci, protože funguje 24 hodin denně.

A to není zdaleka vše! Pokud se vydáte po turistické cestě z Horní Lipové směr k vrcholu Smrk (hraniční hora, 1125 m n.m.) nenarazíte pouze na tento lesní bar. Po necelém 1 km nad hlavním barem vybudoval revírník Ing. Václav Pavlíček další, Horní bar, kde si můžete dát přírodní horskou sprchu a užít si krásné výhledy zdejších panoramat (uvidíte Ramzovou, Obří skály, Šerák, Keprník).

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele