Mikroregion Jesenicko

Zajímavým koutem Olomouckého kraje je mikroregion Jesenicko, jež je obklopený masivem Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor. Podívejte se, jaké turistické krásy nabízí a navštivte některé z jeho měst a obcí: Bělou pod Pradědem, Českou Ves, Jeseník, Lipovou-lázně nebo Ostružnou.

Naučná stezka Pasák v Branné

Naučná stezka Pasák byla zřízena v krajinářsky působivém okolí Branná v roce 1980 a původně měla 6 zastavení s délkou 9,5 km.

Výlet vlakem z Branné do Horní Lipové a pěšky k lesnímu baru

Výlet vlakem z Branné do Horní Lipové a pěšky k lesnímu baru je ideální pro všechny, kdo rádi kombinují romantické projížďky po železnici s pěší turistikou v přírodě .

Výlet lanovkou na Šerák a dolů pěšky přes Obří skály

Nazujte pohorky a vydejte se na túru z hory Šerák (1351 m) , kde se vyvezete lanovkou a kolem Obřích skal hezky po svých zpět dolů. Na Šeráku vás čeká krásný výhled na Jeseníky i horská chata Jiřího s občerstvením a venkovním posezením.

Sportovně zábavní centrum Bělá v pohybu

Sportovně zábavní centrum Bělá pod Pradědem je určené pro všechny generace a nachází se ve stejnojmenné obci. Zábavu tady najdou nejen děti , ale také rodiče a nudit se nebudou určitě ani babičky a dědečkové .

Obří skály v Jeseníkách

Nápadná skaliska Obří skály jsou rozsáhlým skalním útvarem, jež leží přibližně 7 km jihozápadně od města Jeseník a jsou vedlejším vrcholem Šeráku (1351 m n.m.), tyčící se nad Vražedným potokem a leží na okraji NPR Šerák – Keprník.

Pramen Císaře Josefa II. v Horní Lipové

Pramen upomíná na návštěvu císaře Josefa II. v Horní Lipové, který tuto obec navštívil 1. září 1779 při své inspekční cestě pohraničních oblastí tehdejšího rakouského Slezska.

Kaple sv. Rocha v Ostružné (Ramzové)

Neogotická kaple sv. Rocha byla postavena v letech 1896-1897 na místě starší dřevěné kaple a je významnou památkou malé osady Ramzová, která je dnes částí obce Ostružná.

Pěší výlet z Ramzové přes Černavu až na Šerák

Z centrálního parkoviště v Ramzové se vypravíme po červené turistické značce ke spodní stanici lanové dráhy na Šerák . Kdo nechce absolvovat celou trasu pěšky, může si ji dle potřeby rozdělit a část se vyvézt nahoru nebo naopak svézt dolů lanovkou.