Planetárium Praha

Planetárium Praha s promítací kopulí o průměru 23,5 m a projekční plochou 867 m2 pojme až 210 diváků a patří mezi největší planetária světa a jediné svého druhu v České republice. Budova stojí v pražském Bubenči u Stromovky a Výstaviště.

Na této projekční ploše můžete pozorovat hvězdy za jakéhokoliv počasí a v kterémkoliv ročním období. Můžete se vydat nejen do vesmíru, ale také do českých hájů a luhů, nebo se ponořit pod hladinu moře ke korálovým útesům. Promítají se zde totiž i filmy pro dospělé a pohádky pro děti ve speciálním formátu na celou oblohu (kopuli), které Vás doslova obklopí.

Navštívit můžete také interaktivní výstavu ve foyer. Pro návštěvníky jsou zde 4D simulátory (součástí vstupenky), na kterých se můžete projet po Měsíci nebo Marsu a vyzkoušet tak vesmírný terén, telurium, model kabiny kosmické lodi Vostok, model družice Voayer 1, raketoplán Atlantis, virtuální realita a mnoho dalších.

Planetárium nabízí řadu výukových a dokumentárních pořadů, exkurzí, přednášek, koncertů, divadelních představení nebo komponované audiovizuální projekce. Kromě astronomie, program zahrnuje témata z dalších přírodovědných oborů, nebo pohádky pro nejmenší diváky. Programy mají za cíl rozvíjet zájem a zvídavost o vesmír a techniku u diváků všech věkových kategorií.

Součástí planetária je taky malý obchod, kde je možno si zakoupit suvenýry, knihy nebo turistické vizitky.

Dvě pražské hvězdárny a planetárium ve Stromovce nyní spojily své síly, aby Vás pod značkou Planetum rozmanitými způsoby co nejvíce přiblížily k vesmíru a poskytly vám ještě lepší zážitky.

Je otevřeno každý den.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele