ZOO Praha

Zoologická zahrada hl. m. Prahy se nachází blízko centra české metropole v pražské Troji. Otevřena byla v roce 1931, a je jednou z nejprestižnějších zoo na světě.

V areálu pražské zoo, rozkládající se na 60 hektarech, najdete 12 unikátních pavilonů, 150 expozic, množství restaurací a občerstvení, lanovou dráhu, vláček, dětské hřiště s broudalištěm, i další atrakce pro děti i dospělé. Brány zoologické zahrady se otevírají denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin.

Zoologickou zahradu ročně navštíví přes 1,4 mil. návštěvníků, a řadí se tak mezi nejnavštěvovanější turistické cíle Česka. Ke zvýšení popularity ZOO Praha přispěl první umělý chov koně Převalského na světě.

Od roku 2020 se může zoologická zahrada pyšnit novými sloními mláďaty (Lakuna a Amalee), které lze zahlédnout v půl kilometru dlouhé stezce vinoucí se kolem Údolí slonů.

Pražská zoo celoročně nabízí různé programy (např. krmení zvířat, prohlídky zahrady s průvodcem či chovatelem, zážitkové programy pro děti, vzdělávací programy pro školy nebo noční prohlídky).

5 z 5 hvězdiček
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele
Před 3 lety
Recenze
Pražská zoo je zábava pro rodinu s dětmi na celý den. Kočárky nejsou problém, protože je prakticky kompletně bezbariérová (výtahy jsou všude). Množství restaurací a občerstvení na každém rohu takže hlady rozhodně neumřete!
Výborné je si zajít na krmení tučňáků, hrochy nebo lachtany (pokud jim zrovna nemění vodu).
Na dobrou kávu, ale nenarazíte (alespoň my ji nenašli :)
Typ cestovatele
Rodina s dětmi
Zobrazit více
0 z 0 lidí považovali tuto recenzi za užitečnou