Muzeum Karla Zemana v Praze

Na Malé straně nedaleko Karlova mostu se nachází interaktivní expozice mapující celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana (1910 - 1989).

Jeho filmovými triky byla proslavena česká kinematografie 20. století v dnes již legendárních filmech nejen pro děti (Cesta do pravěku, Vynález zkázy, Baron Prášil a mnoho dalších). Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech, až po tvorbu z jeho posledního tvůrčího období.

Díky svému unikátnímu hravému pojetí nabízí možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních videokamerách a fotoaparátech trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

Uvnitř muzea budete procházet malými ateliéry a filmovými scénami přímo mezi kulisami, čímž získáte možnost se natáčet přímo v akci. Můžete ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy, vznesete se na létajícím stroji nebo se projdete po měsíci Barona Prášila. Rovněž se seznámíte s originálními loutkami či dosud nepublikovanými fotografiemi a dalšími dokumentárními materiály ze života a díla tohoto filmového mága.

Muzeum je interaktivním a hravým prostorem zaměřeným na rodiny s dětmi. V expozici jsou volně umístěné motivační hry pro děti a na vyžádání jsou ke vstupence k dispozici cizojazyčné tablety pro cizince (angličtina, němčina, španělština, japonština, čínština, francouzština, italština).

Plně bezbariérové muzeum umožňuje přístup pro rodiny s kočárky nebo návštěvníky na invalidním vozíku.

Návštěvu expozice můžete spojit s malým výletem lodí po Čertovce a okolí Karlova mostu! 

Prohlídka muzea zabere cca 1-2 hodiny.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele