Turistická oblast Vysočina

Turistická oblast Vysočina je totožná s územím kraje Vysočina a tvoří také samostatný turistický region Vysočina. Českomoravská vrchovina, rozkládající se na území sedmi okresů spojuje Čechy s Moravou a sahá od jihočeských rybníků až k okraji Hané. Oblast často bývá nazývána zeleným srdcem České republiky a je jednou z ekologicky nejzachovalejších.

Vysočina je ideálním místem pro aktivní odpočinek, rekreaci nebo relaxaci.

Pohádková vesnička Podlesíčko

Pohádková vesnička Podlesíčko se nachází v ekologicky nejčistší oblasti České republiky, v samém srdci Českomoravské vrchoviny, 2 km od obce Sněžné u Nového Města na Moravě a je součástí ubytovacího resortu Hotel Podlesí.

Outdoor Resort Březová

Outdoor Resort Březová je obří venkovní zážitkový a adrenalinovým park , který najdete na Vysočině uprostřed přírody v malebném prostředí v blízkosti lesa, rybníku a luk poblíž obce Rokytnice nad Rokytnou.

Výlet do údolí Divoké Oslavy kolem Velkopolského potoka

V přeměněných horninách vytvořila řeka Oslava v průběhu několika miliónů let řadu významných zahloubených meandrů. Dlouhý rovný úsek údolí tzv. Dlouhá oslava vznikl podél tektonického zlomu. Pestrá nabídka lesních i nelesních stanovišť umožňuje společný výskyt rostlin a živočichů ze zcela rozdílnými nároky na prostředí.

Zámek Náměšť nad Oslavou

Zámek v Náměšti nad Oslavou byl vybudován na levém břehu řeky Oslavy na skalnatém masívu a patří mezi významné doklady renesančního stavitelství na Moravě.

Venkovní posilovna (u řeky) v Náměšti nad Oslavou

Na promenádě kolem řeky Oslavy v Náměšti nad Oslavou kousek od barokního mostu a kostela sv. Jana Křtitele narazíte na malou venkovní posilovnu.

Kostel sv. Jana Křtitele v Náměšti nad Oslavou

Barokní farní kostel svatého Jana Křtitele v Náměšti nad Oslavou byl postaven v letech 1639 - 1641 a nachází se na severozápadním okraji Masarykova náměstí a spadá pod církev římskokatolickou.

Workoutové hřiště (areál Hájek) v Náměšti nad Oslavou

V areálu Hájek v Náměšti nad Oslavou je volně přístupné workoutové hřiště, na kterém mohou cvičit s vlastní vahou těla osoby od 12 let.

Dětské hřiště (ul. Nádražní) v Náměšti nad Oslavou

Vedle pizzerie Peperone na ulici Nádražní v Náměšti nad Oslavou se nachází menší dětské hřiště s travnatým povrchem.

Barokní most v Náměšti nad Oslavou

K nejstarším zachovaným kamenným mostům v České republice patří barokní most přes řeku Oslavu, jež spojuje oba břehy Náměště nad Oslavou.