Dům přírody Moravského krasu

V Domě přírody Moravského krasu si můžete prohlédnout interaktivní vnitřní a venkovní expozici, během níž se netradiční formou seznámíte s fenomény a příběhy zdejší krasové krajiny. Nechte se vtáhnout do objevování na vlastní kůži!

Dům přírody se nachází v těsné blízkosti hotelu Skalní mlýn a jsou zde připraveny různé prohlídkové trasy včetně komentované prohlídky. V 3D kině se pravidelně promítají filmy nejen o Moravském krasu. Pro zvědavé návštěvníky a školy jsou připraveny vzdělávací a zážitkové programy zaměřené na Moravský kras. Najdete zde tipy na programy a výlety na známá i utajená zákoutí zdejší krajiny.

V přízemí je možno nahlédnout do historie od počátku vzniku planety až po současnost. Návštěvníkům se představí geologická minulost Moravského krasu nebo se mohou ponořit do hlubin korálového moře či důkladně prozkoumat vývoj krasových jevů a jeskyní. Dále mohou zjistit, jak žili lidé v jeskyních a představí se také jeskynní živočichové, jako například netopýři.

V prvním patře je možné objevovat biotopy oblasti, dozvědět se o vývoji krajiny a jejích změnách vyvolaných lidskou činností. Změny krajiny je možno vyprojektovat a promítnout. Na 3D stole najdete množství map se zajímavými místy a jevy Moravského krasu, kterými určitě rád zalistuje každý turista, cykloturista, speleolog či badatel. 

Pro děti je k dispozici také vnitřní herna, kde si mohou např. prolézt jeskyní nebo si zkusit sestavit krápník z puzzle.

Venku je také vodní prvek, na kterém po napumpování vody můžete pozorovat, jak územím Moravského krasu protéká voda.

K dispozici je po objednávce také bezbariérová prohlídka.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele