Turistická oblast Moravský kras a okolí

Dům přírody Moravského krasu

V Domě přírody Moravského krasu si můžete prohlédnout interaktivní vnitřní a venkovní expozici , během níž se netradiční formou seznámíte s fenomény a příběhy zdejší krasové krajiny. Nechte se vtáhnout do objevování na vlastní kůži!

Evangelický kostel ve Vanovicích

Evangelický kostel ve Vanovicích z 19 stol. je kostelem sboru Českobratrské církve evangelické postaven v novorománském slohu s polokruhovou apsidou a vévodí panoramatu obce dodnes.

Hrad Boskovice

Boskovice jsou zřícenina goticko-renesančního hradu nad stejnojmenným městem v okrese Blansko v Jihomoravském kraji nacházející se na západním okraji Drahanské vrchoviny.

Dětské hřiště ve Vanovicích

Na okraji obce Vanovice se nachází dětské hřiště s herními a cvičebními prvky s travnatým povrchem, které je kolem kryto vzrostlou zelení.

Dětské hřiště v Šebetově

Zábavu pro dětí naleznete uprostřed obce Šebetov, kde se nachází dětské hřiště posazené do travnaté plochy s množstvím herních prvků a lavičkami pro chvíle odpočinku.

Městské lázně - plavecký a rekreační bazén v Boskovicích

Aquapark v Boskovicích pro návštěvníky nabízí 25metrový plavecký bazén , rekreační bazén s vířivkami , chrliči vody, divokou vodou a perličkovou lázní, 60 metrový tobogán nebo parní komoru.

Kateřinská jeskyně v Moravském krasu

Kateřinská jeskyně se nachází v severní části CHKO Moravský kras kousek od města Blansko a její vchod se leží v hlubokém kaňonu Suchého žlebu nedaleko informačního centra Skalní mlýn .

Zámek Křetín

Moderní udržovaný pseudoklasistický zámek , jež byl vybudován v roce 1861 leží uprostřed stejnojmenné obce Křetín, která se nachází v Jihomoravském kraji.

Z královského zámku Kunštát přes smyslovou zahradu a jeskyni Blanických rytířů až k Burianově rozhledně

Pohodový výlet z jednoho z nejstarších šlechtických sídel Moravy zámku Kunštátu ze 13. století v délce 3,5 km je vhodný pro rodiny, partu nebo jednotlivce . Po cestě poznáte jak Zámek Kunštát , tak o kousek dál v Rudce u Kunštátu smyslovou zahradu , jeskyni Blanických rytířů a Burianovu rozhlednu .

Zámek Kunštát

Hrad (zámek) Kunštát z 13. století, vybudovaný na vrcholu kopce nad stejnojmenným městem na Blanensku v Jihomoravském kraji skrývá pod pokrývkou zámeckých přestaveb jedno z nejstarších šlechtických sídel Moravy .

Dětské hřiště v Lazimově

Uprostřed obce Lazimov nacházející se u vodní nádrže Letovice v Jihomorvaském kraji, je umístěno menší, ale za to na herní prvky bohaté dětské hřiště.

Kostel sv. Vavřince v Olešnici

Kostel svatého Vavřince v Olešnici v okrese Blansko je farní kostel římskokatolické farnosti Olešnice na Moravě a je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Evangelický kostel v Olešnici

Evangelický kostel v Olešnici z roku 1868 je podélná jednolodní sakrální stavba, jež je citlivě zasazena do uliční fronty s mírným odsazením do prostoru parku, který jej obklopuje.

Křížová cesta bolestí regionu Olešnicka

Netradiční a velmi zajímavě zpracovaná křížová cesta vedoucí z Olešnice od kostela sv. Mikuláše k rozhledně Kopaniny nezobrazuje jen symboly Kristova utrpení při cestě na Golgotu .

Kaple Ducha svatého v Ústupě

Kaple Ducha svatého se nachází v obci Ústup (německy Austop) v okrese Blansko v Jihomoravském kraji.

Kostel sv. Maří Magdalény v Sulíkově

Římskokatolický farní kostel svaté Maří Magdalény se nachází v obci Sulíkov v okrese Blansko, poprvé zmiňován v písemnostech roku 1786 .

Smyslová zahrada v Rudce u Kunštátu

Od roku 2009 vzniká v Rudce u Kunštátu smyslová zahrada , která byla původně určena pro nevidomé a slabozraké . Vyzkoušet si své smysly, zde mohou stejně tak i lidé vidící , kteří dočasně přijdou o zrak pomocí klapek na oči.

Burianova rozhledna na kopci Milenka v Rudce u Kunštátu

Nad lesoparkem v Rudce u Kunštátu, v němž se nachází jeskyně Blanických rytířů a smyslová zahrada se na kopci Milenka tyčí kamenná Burianova rozhledna , kterou nechal postavit roku 1982 kunštátský starosta František Burian.

Jeskyně Blanických rytířů v Rudce u Kunštátu

Nedaleko města Kunštátu, na okraji obce Rudka, v nitru kopce zvaného Milenka se nachází unikátní dílo inspirované českou historií - uměle vytvořená jeskyně Blanických rytířů .

Kaple (zvonice) Kněževes - Veselka

Kaple (zvonice) se nachází v malé vesničce Veselka, která je části obce Kněževes v okrese Blansko. Najdete ji cca 2 km na jihovýchod od Kněževsi.