Sport areál České Petrovice

Na česko-polské hranici v Orlických horách v nadmořské výšce 650 – 740 m se v samotném centru obce nachází lyžařské a snowboardové středisko Sport areál České Petrovice.

Prioritou areálu je rodinné prostředí a příjemné zázemí, které je ideální především pro rekreační lyžaře, rodiny s dětmi a začátečníky. 

V areálu jsou 3 lyžařské vleky a dva provazové vleky pro nejmenší. Díky rozsáhlému systému technického zasněžování a orientaci sjezdovek k severu, umožňuje středisko kvalitní lyžování přibližně od poloviny prosince až do konce března.

V celém areálu se můžete pohybovat za jednotné jízdné, díky odbavovacímu systému, který umožňuje zakoupení bodových, časových nebo skupinových jízdenek. U dolní stanice vleků se nachází neplacené parkoviště s kapacitou přibližně pro cca 100 aut.

Areál disponuje čtyřmi sjezdovkami o celkové délce přes 2km. Tři jsou opatřeny technickým zasněžováním a dvě sjezdovky mají osvětlení pro večerní lyžování. Na jedné ze sjezdovek je umístěn snowpark se skoky a překážkami.

Pro nejmenší lyžaře je zde dětská sjezdovka s pomůckami pro výuku, která je osazena dvěma provazovými vleky a rovněž opatřena technickým zasněžováním. Můžete si zde zajistit výuku v lyžařské a snowboardové škole, která má zde své vlastní zázemí.

Přímo u dolní stanice je půjčovna lyží a snowboardů a stylově zařízený SKI BAR  s příjemným posezením venku i uvnitř. V servise si pak můžete také na počkání dát namazat nebo nabrousit lyže.

Na horní stanici vleku A Sportareálu České Petrovice najdete rozhlednu Amálku, která je přístupná každý den za provozu areálu.

Areál leží na významné spojnici běžeckých tras mezi oblastí Buková hora-Suchý vrch a nástupem na Jiráskovu cestu u Zemské brány, směrem na hřebeny Orlických hor.

5 z 5 hvězdiček
  • 2
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele
Před 1 rokem
Recenze
Tento lyžařský areál jsme navštívili s dětmi ve věku 5 a 7 a oba šli na svah s instruktorem. Menší na dětský svah a větší na velký. Oba kluci si to perfektně užili a instruktoři zvládli vedení na jedničku.
Typ cestovatele
Rodina s dětmi
Zobrazit více
0 z 0 lidí považovali tuto recenzi za užitečnou