Mikroregion Pod Zemskou Branou

Rezervace Zemská brána se nachází v Orlických horách na toku řeky Divoké Orlice na území od hranic s Polskem po Klášterec nad Orlicí. Byla vyhlášena v roce 1987 a její celková rozloha čítá 88,2 ha, nachází se v nadmořské výšce 570 až 650 m n.m.
V regionu naleznete velké množství památek, překrásnou přírodu v údolí Divoké Orlice a také je zde možno provozovat aktivity od cyklistiky, turistiky až po lyžování.

Pěší výlet z Českých Petrovic na Orlickou chatu u Rampušáka

Trávíte-li volný čas v Orlických horách a nacházíte se poblíž Českých Petrovic, osady Jedlina či vzdálenějšího Klášterce nad Orlicí, můžete podniknout výšlap nebo cyklovýlet z Českých Petrovic na Orlickou chatu u Rampušáka .

Pašerácká lávka v Zemské bráně

Pašeráckou lávku najdete na naučné stezce Zemská brána v údolí Divoké Orlice nedaleko obce Bartošovice v Orlických horách.

Kaplička sv. Jana a Pavla na Jedlině

Kaplička sv. Jana a Pavla na Jedlině se nachází v Orlických horách v Pardubickém kraji nedaleko Klášterce nad Orlicí.

Kostel sv. Petra a Pavla v Českých Petrovicích

Barokní kostel sv. Petra a Pavla se nachází ve střední části horské obce České Petrovice v Pardubickém kraji a pochází ze 30. let 18. století . V 18. století zde byla vystavěna i ohradní zeď.

Sport areál České Petrovice

Na česko-polské hranici v Orlických horách v nadmořské výšce 650 – 740 m se v samotném centru obce nachází lyžařské a snowboardové středisko Sport areál České Petrovice .