Zámek Štáblovice

Zámek ve Štáblovicích v Moravskoslezském kraji se nachází v mírném svahu naproti kostelu sv. Vavřince a shlíží na dění v obci již po dobu delší než 500 let.

Za dobu své historie se stal sídlem mnoha šlechtických rodů a přestál doby úpadku a ohrožení a zažil období rozkvětu a zvelebování. Ocitl se téměř na pokraji své existence, ale nakonec se ho soukromému vlastníkovi podařilo zachránit a zrekonstruovat. V roce 2021 byl otevřen veřejnosti, která může v rámci prohlídkového okruhu navštívit reprezentativní prostory zámku.
Návštěvníky provedou po zámku průvodci a průvodkyně v dobových kostýmech erbovním sálem nebo také renesanční síní zbudovanou v 16. století. Barokní schodiště je zavede do piana nobile zámku, kde si budou moci prohlédnout jídelnu, reprezentativní salóny nebo prostory, v nichž měl poslední štáblovický baron svoji ložnici a pracovnu.

Zámecký park

Nedílnou součástí zámeckého areálu je zámecký park, jehož největším lákadlem je romantické loubí obepínající zámeckou zahradu na půdorysu původní francouzské zahrady. Zámecký park je možné si v otevírací době prohlédnout bezplatně, ale bez domácích mazlíčků, ty raději nechejte doma.

Zámecké restaurace

Ve stylové Zámecké restauraci hostům naservírují kuchaři především domácí pokrmy s prvky moderní gastronomie. Vaří se zde především sezónně, a proto je místní jídelní lístek často obměňován a návštěvníci tak mohou vyzkoušet pokaždé něco nového.

Caffé Lescourant

Pohodu a relax přinese návštěvníkům posezení v kavárně nebo na přilehlém nádvoří zámku, kde si mohou vychutnat výběrovou kávu nebo domácí zákusky.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele