Hradec nad Moravicí a Bezručova vyhlídka

03:30 4 km

Vydejte se námi na zámek Hradec nad Moravicí a dojděte až k Bezručové vyhlídce. Na zámek se dá dostat několika způsoby:

  1. Můžete využít placené parkoviště rovnou u zámku (bezbariérové, vhodné pro rodiče s kočárkem, cyklisty)
  2. Neplacené parkoviště dole pod zámkem (je znázorněno na mapě níže) - výšlap z tohoto parkoviště k zámku je zakázán rodičům s kočárkem, cyklistům, a také není bezbariérový
  3. Další možností je jet autobusem (nejblíže je zastávka Hradec nad Moravicí, zámek; další zastávka Hradec nad Moravicí, škola), nebo vlakem z Opavy do stanice Hradec nad Moravicí, potom zhruba 25 minut pešky
  4. Využít můžete také turistických stezek, kterých na zámek vede několik (doporučil bych trasu z Lesních Albrechtic, Žimrovic nebo naučnou stezku z parkoviště pod zámkem)

Popíšu Vám trasu po naučné stezce z parkoviště pod zámkem. Fotky jsou chronologicky seřazené podle trasy výšlapu, kromě úvodní fotografie (ta je focena z Bezručové vyhlídky).

Celková náročnost výletu zabere zhruba 2,5 hodiny (bez prohlídky zámku), ale není problém na zámku strávit mnohem více času.

Z parkoviště se vydejte po naučné stezce, kde se dozvíte na pěti zastaveních s informačními tabulemi, jaké zvířata žijí ve zdejší krajině, dozvíte se něco o historii zámku, škole, o zámeckém parku, a také o dalších místech, které můžete navštívit v okolí. Stezka je dlouhá 278 metrů a dostanete se po ní nejdříve ke kostelu sv. Petra a Pavla. Pak stačí projít přes zámecké parkoviště a jste u zámku. V návštěvnické sezóně zaplacením vstupného ve výši 30 kč, máte možnost si projít celý zámecký areál ve všemi vyhlídkami, včetně nádvoří Bílého zámku, prohlídku hodinové věže v Červeném zámku, a také vstupní expozici s modely historického vývoje zámku. Jinak je Vám zámecký areál volně přístupný během celého roku.

Pokud budete procházet zámeckým parkem po modré turistické stezce (E3, cesta Bohumila Patera), dostane se až k Bezručově vyhlídce ve výšce 425 metrů nad mořem, ze které je krásný výhled na celý areál zámku, a také jde vidět v dálce město Opava. K Bezručově vyhlídce se můžete také dostat z Lesních Albrechtic.

V zámeckém areálu také najdete pomník Ludwiga van Beethovena (1770-1827). Pomník je zde umístěn, protože zde známý německý hudební skladatel složil několik skladeb. Na počest skladatele se na zámku koná Mezinárodní interpretační soutěž a hudební festival Beethovenův Hradec. Bližší informace o tomto festivalu můžete najít zde: Beethovenův Hradec.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele