Zámek Hradec nad Moravicí

Zámek Hradec nad Moravicí se nachází v Moravskoslezském kraji v okrese Opava ve městě Hradec nad Moravicí. Původní gotický hrad byl postaven za vlády Přemysla Otakara II. v 16 století byla zahájena přestavba hradu na renesanční sídlo. Po požáru v roce 1796 se zámek přestavěl do empírového stylu a dnes je nazývám jako Bílý zámek. Tehdy se také založil anglický park. Až v druhé polovině 19. století se rozšířil zámecký areál o Červený zámek (v novogotickém stylu), bránu, věže, konírny a Bílou věž. Červený zámek sice vypadá starší, ale je o mnoho mladší, než Bílý zámek.

Navštivte zámek Hradec nad Moravicí a zajděte si na prohlídku dvou základních okruhů. Jedná se o okruh s reprezentačními a soukromými salony (jsou zde k vidění salony a interiéry knížecího bytu). V druhém okruhu jsou k vidění pokoje hostinského apartmá, přijímací lovecký salon, zámecká kaple se sakristií a erbovní sál. Okruhy máte možnost projít i dohromady v rámci jedné prohlídky.

Projděte se zámeckým areálem, který je volně přístupný po celý rok. Můžete si udělat procházku až k Bezručově vyhlídce, kde uvidíte krásně na celý areál zámku a v dálce uvidíte město Opava.

K vidění je toho samozřejmě ještě víc, a proto pro bližší informace doporučujeme podívat se na oficiální stránky. 

5 z 5 hvězdiček
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele
Před 3 lety
Recenze
Za prohlídku stojí výhled z věže červeného zámku ze které jsou nádherné výhledy a nachází se v ní hodinový mechanismus pro hodiny umístěné na této věži.
Dobré je pak sledovat akce na zámku. My jsme se vydali na rytířské souboje, které ocení nejen rodiče, ale především děti.
V rozsáhlém areálu je možno v přírodě strávit i několik hodin.
Typ cestovatele
Rodina s dětmi
Obrázky
Zobrazit více
3 z 3 lidí považovali tuto recenzi za užitečnou