Opavské Slezsko

Dětské hřiště (ul. Olomoucká) v Opavě

Na ulici Olomoucká v Opavě se mezi panelovými domy ukrývá menší dětské hřiště s několika herními prvky v krytu vzrostlých stromů a travnatou plochou okolo.

Müllerův dům v Opavě

Müllerův dům je dochovaná historická budova v Opavě jež byla původně součástí opavského hradu a později zámku, jehož existence sahá do 2. poloviny 14. století.

Mendelův strom v Opavě

Mendelův strom v Opavě se nachází ve Smetanových sadech vedle kostela svatého Jana Křtitele a jedná se o dub letní, který byl zasazen 2. května 2022 na počest dvoustého výročí narození slavného vědce a světově proslulého zakladatele genetiky Johana Gregora Mendela .

Dětský koutek Globinek v Opavě

V obchodním domě Globus se nachází dětský koutek Globinek , kde můžete umístit děti, než si nakoupíte a mohou si zde hrát třeba i několik hodin a zabavit na prolézačce , skluzavce a dalších herních prvcích.

Ski areál Horní Guntramovice

Na rozhraní Dolních a Horních Guntramovic v Nízkém Jeseníku se nachází ski areál , jež nabídne návštěvníkům lyžařský svah s délkou 600 m a šířkou 100 m s převýšením 130 m.

Aquapark Kravaře

Aquapark Kravaře je krytý vodní svět v Moravskoslezském kraji, který návštěvníkům nabízí nejen zábavu , ale i odpočinek či relaxaci pro všechny věkové kategorie.

Koupaliště Hradec nad Moravicí

Sezónní venkovní koupaliště v Hradci nad Moravicí se nachází ve sportovním areálu v centru obce, 7 km od Opavy. K dispozici je zde plavecký bazén , skluzavky , dětské bazénky stojany na kola a převlékárny.

Hodinová věž Červeného zámku v Hradci nad Moravicí

V areálu Červeného zámku v Hradci nad Moravicí se nachází Hodinová věž , na kterou lze vystoupat po 99 schodech a odměnou pak bude nádherný výhled do všech světových stran a celého zámeckého areálu.

DiscGolfPark Budišov nad Budišovkou

Už jste někdy hráli discgolf ? Že ne? Máte příležitost tuto méně známou sportovní disciplínu vyzkoušet. Jedno z největších a údajně nejpěknějších discgolfových hřišť v České republice se nachází v Budišově nad Budišovkou v Moravskoslezském kraji.

Bílá věž v Hradci nad Moravicí

Nejvyšší stavbou zámeckého areálu v Hradci nad Moravicí je masivní 44 metrová hranolová Bílá věž , kterou nechal postavit kníže Karel Maria Lichnovský v roce 1887.

Dětské hřiště (ul. Bezručova) v Budišově nad Budišovkou

Zcela oplocené dětské hřiště v Budišově nad Budišovkou v ulici Bezručova.

Rozhledna Halaška v Budišově nad Budišovkou

Ocelová rozhledna Halaška v Budišově nad Budišovkou šplhá až do výšky 29 metrů. Tato tmavě šedá kráska v typických barvách pro krajinu břidlice zaujme svým vzhledem každého návštěvníka už z dálky.

Dětské hřiště Vodní hrad v Hradci nad Moravicí

Oplocené dětské hřiště Vodní hrad v Hradci nad Moravicí naleznete mezi řekou Moravicí a potokem Hradečná poblíž městského koupaliště a sportovního areálu.

Kostel Nejsvětější Trojice v Raduni

Jednolodní farní kostel v pozdně gotickém až renesančním slohu se začal stavět v roce 1598 na místě tehdejší kaple sv. Anny. Kostel se nachází v obci Raduň v Moravskoslezském kraji v okrese Opava.

Hradec nad Moravicí a Bezručova vyhlídka

Vydejte se námi na zámek Hradec nad Moravicí a dojděte až k Bezručové vyhlídce. Na zámek se dá dostat několika způsoby:

Kostel svatého Petra a Pavla v Hradci nad Moravicí

Kostel svatého Petra a Pavla se nachází v Moravskoslezském kraji v okrese Opava v městě Hradec nad Moravicí. Je chráněn jako kulturní památka Národním památkovým ústavem.

Zámek Raduň

Zámek Raduň se nachází v Moravskoslezském kraji v okrese Opava ve stejnojmenné obci Raduň. Původní gotická tvrz byla v 16. století přestavěna na renesanční styl zámku. Nynější podoba zámku obsahuje empírové úpravy ze začátku 19. století. Tyto úpravy navrhl architekt Englische . Zámek je chráněn jako kulturní památka.

Zámek Hradec nad Moravicí

Zámek Hradec nad Moravicí se nachází v Moravskoslezském kraji v okrese Opava ve městě Hradec nad Moravicí. Původní gotický hrad byl postaven za vlády Přemysla Otakara II. v 16 století byla zahájena přestavba hradu na renesanční sídlo. Po požáru v roce 1796 se zámek přestavěl do empírového stylu a dnes je nazývám jako Bílý zámek. Tehdy se také založil anglický park. Až v druhé polovině 19. století se rozšířil zámecký areál o Červený zámek (v novogotickém stylu), bránu, věže, konírny a Bílou věž. Červený zámek sice vypadá starší, ale je o mnoho mladší, než Bílý zámek.