Turistická oblast Opavské Slezsko

Dětské hřiště v Žimrovicích

Na okraji obce Žimrovice v rozkládající se po levém břehu řeky Moravice zhruba 2,5 km jihozápadně od Hradce nad Moravicí se u místního fotbalového hřiště nachází také hřiště dětské .

Zahrada kláštera Minoritů v Opavě

Zahrada kláštera Minoritů u kostela sv. Ducha v Opavě je jedním z míst, kde se dá posedět , v klidu rozjímat a relaxovat . Zahradu rádi navštěvují nejen Opavané, ale také turisté, kteří do tohoto malebného města zavítají.

Klášter minoritů s kostelem sv. Ducha v Opavě

Dominantou východní části historického centra města Opavy na Masarykově ulici je bezpochyby bývalý minoritský klášter založený patrně kolem roku 1238 s přilehlým barokním chrámem sv. Ducha , jehož výstavba se datuje přibližně do 80. let 13. stol.

Dětské hřiště (ul. Popská) v Opavě

V Opavě na ulici Popská se nachází travnatá plocha na které je umístěno dětské hřiště s velkým množstvím atrakcí pro dětské pískohrátky . Hřiště je dostupné také z Horního náměstí a ulice Ostrožná a přímo před ním naleznete několik parkovacích míst.

Pumptrack v Brance u Opavy

Na okraji obce Branka u Opavy nacházející se u Hradce nad Moravicí je vytvořen pumptrackový okruh pro jízdu na kolech (MTB, BMX), který je možný projíždět bez šlapání.

Raduňský mokřad

Raduňský mokřad je soustava tůní, která vznikla na nevyužívané ploše za Raduní poblíž rybníků a stala se domovem obojživelníků i ptactva. Návštěvu tohoto místa tak můžete spojit s výletem na zámek Raduň .

Workoutové hřiště (ul. Gudrichova) v Raduni

Nedaleko zámku Raduň na ulici Gudrichova se nachází workoutové hřiště a venkovní posilovna , jež nabízí vyžití pro ty, jenž mají rádi cvičení vlastní vahou těla.

Dětské hřiště (ul. Gudrichova) v Raduni

Nedaleko zámku Raduň na ulici Gudrichova se nachází dětské hřiště , workoutové hřiště a venkovní posilovna . Zábavu zde najdou jak malé, tak i větší děti.

Venkovní posilovna v Jančí

V obci Jančí, která se nachází přibližně 3 km od městysu Březová v okrese Opava se nachází menší venkovní posilovna (též může sloužit jako workoutové hřiště).

Naučná stezka k Jezernímu dolu ve Starých Oldřůvkách

Dobrodružná naučná stezka k Jezernímu dolu zpracovaná formou zábavné, komiksové hry vede okolím bývalého břidlicového dolu Jezerní důl v kraji těžby břidlice u Budišova nad Budišovkou–Staré Oldřůvky.

Dětské hřiště ve Starých Oldřůvkách

V maličké obci Staré Oldřůvky v Moravskoslezském kraji narazíte na dětské hřiště, které bylo vybudováno na travnaté ploše přibližně ve středu této malebné vsi.

Kostel Nejsvětější Trojice v Opavě

Jednolodní gotický kostel Nejsvětější Trojice s pětibokým presbytářem pamatuje již rok 1463 a tuto nádhernou stavbu naleznete v Opavě v Moravskoslezském kraji.

Kostel sv. Jana Křtitele v Opavě

Kostel svatého Jana Křtitele a svatého Jana Evangelisty založený ve 14. století se nachází v Moravskoslezském kraji v městě Opava ve Smetanových sadech při Jánské ulici.

Dětské hřiště (ul. Olomoucká) v Opavě

Na ulici Olomoucká v Opavě se mezi panelovými domy ukrývá menší dětské hřiště s několika herními prvky v krytu vzrostlých stromů a travnatou plochou okolo.

Müllerův dům v Opavě

Müllerův dům je dochovaná historická budova v Opavě jež byla původně součástí opavského hradu a později zámku, jehož existence sahá do 2. poloviny 14. století.

Mendelův strom v Opavě

Mendelův strom v Opavě se nachází ve Smetanových sadech vedle kostela svatého Jana Křtitele a jedná se o dub letní, který byl zasazen 2. května 2022 na počest dvoustého výročí narození slavného vědce a světově proslulého zakladatele genetiky Johana Gregora Mendela .

Dětský koutek Globinek v Opavě

V obchodním domě Globus se nachází dětský koutek Globinek , kde můžete umístit děti, než si nakoupíte a mohou si zde hrát třeba i několik hodin a zabavit na prolézačce , skluzavce a dalších herních prvcích.

Ski areál Horní Guntramovice

Na rozhraní Dolních a Horních Guntramovic v Nízkém Jeseníku se nachází ski areál , jež nabídne návštěvníkům lyžařský svah s délkou 600 m a šířkou 100 m s převýšením 130 m.

Aquapark Kravaře

Aquapark Kravaře je krytý vodní svět v Moravskoslezském kraji, který návštěvníkům nabízí nejen zábavu , ale i odpočinek či relaxaci pro všechny věkové kategorie.

Koupaliště Hradec nad Moravicí

Sezónní venkovní koupaliště v Hradci nad Moravicí se nachází ve sportovním areálu v centru obce, 7 km od Opavy. K dispozici je zde plavecký bazén , skluzavky , dětské bazénky stojany na kola a převlékárny.