Turistická oblast Opavské Slezsko

Kaplička ve Štáblovicích (Vendelín)

Kaplička v malé osadě Vendelín obce Štáblovice, nacházející se v okrese Opava v Moravskoslezském kraji byla postavena roku 1910 na místo staré kaple, jež byla v havarijním stavu a hrozila sesunutím.

Kostel sv. Vavřince ve Štáblovicích

Kostel svatého Vavřince ve Štáblovicích je římskokatolický jednolodní původně renesanční kostel, který byl postaven v roce 1603 ( Kašpar Rotmberk z Ketře) na místě původního gotického předchůdce.

Zámek Štáblovice

Zámek ve Štáblovicích v Moravskoslezském kraji se nachází v mírném svahu naproti kostelu sv. Vavřince a shlíží na dění v obci již po dobu delší než 500 let.

Kaple Andělů strážných v Suchých Lazcích

Kaple Andělů strážných v Suchých Lazcích z roku 1722 byla vysvěcena k poctě sv. Andělů Strážných a nahradila původní kapli, které byla ve třicetiletých válkách při obléhání Opavy Mansfeldovými vojsky v roce 1631 zbořena.

Naučná stezka dřeviny zámecké zahrady v Kravařích

Příjemná procházka zámeckým parkem v Kravařích po naučné stezce Dřeviny zámecké zahrady , během níž se návštěvníci seznámí s různými druhy listnatých a jehličnatých stromů.

Kaple sv. Michala ve Dvořisku

Kaple sv. Michala ve Dvořisku postavená roku 1822 je drobná zlidovělá církevní stavba a kulturní památkou se stala roku 1963.

Naučná stezka velkohoštickým zámeckým parkem ve Velkých Hošticích

Naučná stezka se šesti informačními panely návštěvníky v délce 1 km seznamuje a provází přírodními zajímavostmi zámeckého parku a dočtete se zde také o historii zámku ve Velkých Hošticích .

Kostel sv. Jana Křtitele ve Velkých Hošticích

Krásnou dominantou Velkých Hoštic u Opavy je barokní kostel svatého Jana Křtitele , který byl vysvěcen 7. srpna 1774 tehdejším královéhradeckým biskupem Matyášem Františkem Chorinským, bratrem Ignáce Dominika Chorinského, příslušníka starého českého rodu.

Kaplička sv. Jana Nepomuckého v Opavě-Suchých Lazcích

V Opavě-Suchých Lazcích se přibližně uprostřed nachází maličká kaplička sv. Jana Nepomuckého. Kaple v roce 2022 prošla kompletní rekonstrukcí.

Barokní kaple sv. Víta v Opavě-Podvihově

Barokní kaple v Opavě-Podvihově byla údajně zbudována v roce 1700 . Zděná orientovaná stavba na obdélném půdoryse s trojbokým závěrem.

Dětské hřiště U Hřiště ve Velkých Hošticích

Na okraji obce Velké Hoštice na Opavsku se u fotbalového hřiště nachází také hřiště dětské i s venkovní posilovnou a lavičkami.

Zámek Velké Hoštice

Zámek Velké Hoštice se nachází uprostřed parku ve stejnojmenné obci přibližně 5 km východně od Opavy. Původně barokní zámek mající tvar písmene T byl přestavěn v klasicistním stylu .

Kostel sv. Michala v Bohdanovicích

Kostel svatého Michala v Bohdanovicích je římskokatolický jednolodní barokní kostel postavený v roce 1770.

Zámek Kravaře

Vrcholně barokní zámek v Kravařích obklopený přírodně krajinářským parkem je nazýván perlou slezského baroka . Chloubou barokního zámku je kaple s náročnou uměleckou výzdobou .

Kaple sv. Tadeáše v Oticích

Kaple svatého Tadeáše je pozdně barokní kaple na silnici vedoucí z Otic do Opavy. Jedná se o zděnou stavbu obdélníkového půdorysu se sedlovou střechou.
Kaple v Leskovci u Březové

Kaple v Leskovci u Březové

V malé vesničce Leskovec spadající pod obec Březová na Opavsku se na jejím začátku u cesty nachází malá kaple s věžičkou.
Pumptrack ve Větřkovicích

Pumptrack ve Větřkovicích

V obci Větřkovice na Opavsku je především pro menší děti vytvořen pumptrackový okruh pro jízdu na kole a koloběžkách, který je možný projíždět bez šlapání.
Dětské hřiště v Leskovci u Březové

Dětské hřiště v Leskovci u Březové

V malé vesničce Leskovec spadající pod obec Březová na Opavsku se přibližně uprostřed nachází menší dětské hřiště.

Dětské hřiště v Žimrovicích

Na okraji obce Žimrovice v rozkládající se po levém břehu řeky Moravice zhruba 2,5 km jihozápadně od Hradce nad Moravicí se u místního fotbalového hřiště nachází také hřiště dětské .

Zahrada kláštera Minoritů v Opavě

Zahrada kláštera Minoritů u kostela sv. Ducha v Opavě je jedním z míst, kde se dá posedět , v klidu rozjímat a relaxovat . Zahradu rádi navštěvují nejen Opavané, ale také turisté, kteří do tohoto malebného města zavítají.