Zámky

Zámek Letovice

Dominantou Letovic je bývalý hrad, později přestavený na zámek, který je situovaný na vysokém skalnatém ostrohu nad řekou Svitavou.

Zámek Bravantice

Bravantický zámek je bývalá vodní tvrz z 16. století (v literatuře je uváděn i rok 1594), která byla postupně přebudována na venkovský renesanční zámek ve stejnojmenné obci v okrese Nový Jičín.

Zámek Slatina

Zámek Slatina je malý barokní zámek z konce 18. století nacházející se ve stejnojmenné obci, který vznikl přestavbou bývalé tvrze.

Zámek Kunín

Zámek se nachází se v obci Kunín u Nového Jičína v Moravskoslezském kraji. Byl navržen známým rakouským architektem Johannem Lucasem von Hildebrandtem a je jedním z nejcennějších barokních zámků severní Moravy a Slezska s unikátním komínovým systém.

Zámek Stará Ves nad Ondřejnicí

Dominantu obce Stará Ves nad Ondřejnicí tvoří zámek, který už z dálky září zdobenou fasádou a zaujme slohovou čistotou, kterou ocení nejen odborníci a milovníci umění.

Zámek Fulnek

Zámecký komplex leží na ostrohu protáhleho návrší severovýchodně od historického jádra města Fulnek. Skládá se z Horního (renesančního) zámku a Dolního zámku.

Zámek Mikulov

V samém srdci města Mikulova se nad všemi jeho budovami tyčí na skalním útesu mikulovský zámek. Historie zámku sahá až do 13. století, kdy Přemysl Otakar II. udělil zámek v léno Lichtensteinům.

Zámek Karlova Koruna

Barokní zámek Karlova Koruna se nachází v Královehradeckém kraji v městě Chlumec nad Cidlinou. Stavba zámku se konala v letech 1721 – 1723. Na stavbě se podílel hrabě František Ferdinand Kinský jako umělec, Jan Blažej Santini jako architekt italského původu, a navíc František Maxmilián Kaňka jako český barokní architekt.

Trojský zámek

Zámek Troja (Trojský zámek) je barokní stavba v pražské městské části Troja nacházející se v bezprostřední blízkosti Pražské zoologické zahrady na pravém břehu řeky Vltavy.