Zámky

Zámek Fulnek

Zámecký komplex leží na ostrohu protáhleho návrší severovýchodně od historického jádra města Fulnek. Skládá se z Horního (renesančního) zámku a Dolního zámku.

Zámek Mikulov

V samém srdci města Mikulova se nad všemi jeho budovami tyčí na skalním útesu mikulovský zámek. Historie zámku sahá až do 13. století, kdy Přemysl Otakar II. udělil zámek v léno Lichtensteinům.

Zámek Karlova Koruna

Barokní zámek Karlova Koruna se nachází v Královehradeckém kraji v městě Chlumec nad Cidlinou. Stavba zámku se konala v letech 1721 – 1723. Na stavbě se podílel hrabě František Ferdinand Kinský jako umělec, Jan Blažej Santini jako architekt italského původu, a navíc František Maxmilián Kaňka jako český barokní architekt.

Trojský zámek

Zámek Troja (Trojský zámek) je barokní stavba v pražské městské části Troja nacházející se v bezprostřední blízkosti Pražské zoologické zahrady na pravém břehu řeky Vltavy.

Zámek Poruba v Ostravě

Porubský zámek byl postaven v roce 1573 Ondřejem Bzencem z Markvartic na základech původní tvrze, která na těchto místech stála, a je to druhá nejstarší stavba na území Ostravy Poruby.

Zámek Valtice

Zámek Valtice se nachází na jižní Moravě mezi městy Břeclav a Mikulov ve stejnojenném městě Valtice. Nynější podoba zámku je v barokním stylu, dřívě byl zámek renesanční. Od roku 1996 byl zámek zapsán na seznam světového dědictví UNESCO v rámci Lednicko-valtického areálu.

Zámek Lednice

Zámek Lednice se nachází ve stejnojmenné obci na jihu Moravy nedaleko města Břeclavi a Mikulova. Obec je obtékaná řekou Dyjí a parkem zámku pak protéká Dyje Zámecká. Zámek je od roku 1945 majetkem státu, dříve jej vlastnili Lichtenštejnové. První historická zmínka o této lokalitě je z roku 1222.
Novogotická přestavbu zámku, která proběhla v 19. století, učinila ze zámku romatické sídlo. Je obklopeno jedním z nějvětších parků v Evropě s rozlohou téměř 200 hektarů.

Zámek Raduň

Zámek Raduň se nachází v Moravskoslezském kraji v okrese Opava ve stejnojmenné obci Raduň. Původní gotická tvrz byla v 16. století přestavěna na renesanční styl zámku. Nynější podoba zámku obsahuje empírové úpravy ze začátku 19. století. Tyto úpravy navrhl architekt Englische. Zámek je chráněn jako kulturní památka.

Zámek Hradec nad Moravicí

Zámek Hradec nad Moravicí se nachází v Moravskoslezském kraji v okrese Opava ve městě Hradec nad Moravicí. Původní gotický hrad byl postaven za vlády Přemysla Otakara II. v 16 století byla zahájena přestavba hradu na renesanční sídlo. Po požáru v roce 1796 se zámek přestavěl do empírového stylu a dnes je nazývám jako Bílý zámek. Tehdy se také založil anglický park. Až v druhé polovině 19. století se rozšířil zámecký areál o Červený zámek (v novogotickém stylu), bránu, věže, konírny a Bílou věž. Červený zámek sice vypadá starší, ale je o mnoho mladší, než Bílý zámek.

Navštivte zámek Hradec nad Moravicí a zajděte si na prohlídku dvou základních okruhů. Jedná se o okruh s reprezentačními a soukromými salony (jsou zde k vidění salony a interiéry knížecího bytu). V druhém okruhu jsou k vidění pokoje hostinského apartmá, přijímací lovecký salon, zámecká kaple se sakristií a erbovní sál. Okruhy máte možnost projít i dohromady v rámci jedné prohlídky.

Projděte se zámeckým areálem, který je volně přístupný po celý rok. Můžete si udělat procházku až k Bezručově vyhlídce, kde uvidíte krásně na celý areál zámku a v dálce uvidíte město Opava.

K vidění je toho samozřejmě ještě víc, a proto pro bližší informace doporučujeme podívat se na oficiální stránky.