Zámky

Zámek Milotice

V obci Milotice na Hodonínsku stojí stejnojmenný barokní zámek s nádhernou zahradou nazývaný perla jihovýchodní Moravy

Zámek Bílovec

Zámek Bílovec se nachází při jihovýchodním okraji obvodu vnitřního města, kde představuje nepřehlédnutelnou dominantu. Byl vybudován na místě staršího šlechtického sídla v letech 1576–1595 Bernardem Pražmou z Bílkova.

Zámek Bzenec

Pseudogotický zámek Bzenec se nachází ve stejnojmenném městě na Hodonínsku v Jihomoravském kraji na místě, kde stála původně opevněná pozdně gotická tvrz s dvěma příkopy a zdí.

Zámek Vysoká u Příbramě

Novorenesanční zámeček nacházející se na západním okraji obce Vysoká u Příbramě byl postaven roku 1878 hrabětem Václavem Kounicem. Na zámku sídlí muzeum Památník Antonína Dvořáka.

Zámek Červená Lhota

V obci Pluhův Žďár poutá oči návštěvníků pohádkovým kouzlem novorenesančně přestavěný zámek Červená Lhota, jenž se nachází na skalnatém ostrůvku, obklopeném hladinou rybníka.

Zámek Boskovice

Zámek Boskovice se nachází nad jižním okrajem středu města Boskovice a je jeden z nejkrásnějších empírových zámků na Moravě.

Zámek Spálov

Zámek v městyse Spálov byl přestavěn okolo roku 1695 rodem Schertzových z původní tvrze, kterou v minulosti několikrát poznamenal vpád Poláků.

Zámek v Loučné nad Desnou

Loučná nad Desnou je renesanční zámek nacházející se ve stejnojmenné obci, jež byl vybudován Žerotíny po roce 1608. V poslední čtvrtině 17. století barokně rozšířen a je včetně parku chráněn jako kulturní památka České republiky.

Starý a Nový zámek Studénka

Starý a Nový zámek Studénka stojí ve stejnojmenném městě v okrese Nový Jičín. Jedná se o komplex památkově chráněných staveb, jež tvoří původně renesanční Starý zámek a barokní, novogoticky přestavěný Nový zámek.

Nedílnou součástí je také zámecký park se stopami původní středověké tvrze, branou a ohradními zdmi.