Skiareál Buková hora (Červená Voda a Čenkovice) v Orlických horách

Moderní horský areál, který svými parametry dosahuje alpské úrovně. Skiareál Buková Hora totiž spojuje 5 sjezdových tratí, které vedou na Bukovou horu ze střediska Čenkovice a z areálu Červené Vody, jež nabízí dvě nejdelší sjezdové tratě Orlických hor.

Červená Voda

Z areálu Červená Voda Vás nahoru vyveze čtyřsedačková lanovka, která poskytuje komfort v podobě vyhřívaných sedaček, jež jsou kryté „bublinou“ chránící lyžaře a snowboardisty při méně příznivém počasí.

Lyžařská sjezdovka Červená voda

Snowpark a Funline

Na straně Červené Vody na trati Mlýnická je již řadu let k dispozici dlouhá lajna, dvě zóny, Snowpark a Funline, které se v sezóně průběžně obměňují a pravidelně upravují. Tyto zóny jsou velkým lákadlem všem milovníkům zpestření zábavy na lyžích a snowboardech. Parametry platforem, překážek, bedýnek a různých dalších prvků jsou stavěny vždy tak, aby se zde vyřádili malí lyžaři, začátečníci, ale aby zde našli svá místa i pokročilí lovci triků.

Gastro zařízení

Občerstvení pro lyžaře zajišťuje restaurace, která plní přání vyznavačům nejen fastfoodové stravy, ale i příznivcům klasické české kuchyně

Restaurace Buková Hora

Napravo od vchodu do restaurace naleznete okénko bufetu, ve kterém si můžete dát nějakou rychlovku např. sekanou v housce, párek v rohlíku nebo voňavý grog či svařák. Vše si mohou návštěvníci vychutnávat na lavičkách či lehátkách přímo před restaurací.

Služby

V Červené Vodě je k dispozici lyžařská a snowboardová škola a samozřejmostí je i půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení.

Parkování v Červené Vodě

Pro návštěvníky je připraveno 5 parkovacích ploch přímo pod dojezdem sjezdovky s kapacitou 400 vozů. Nedílnou součástí parkoviště jsou také stání pro karavany a obytné vozy s připojením na samostatně měřená odběrná místa elektřiny. Nechybí zde ani dobíjecí stanice pro elektromobily.
Parkování na straně Červené Vody je zdarma.

Ubytování v Červené Vodě

V Červené Vodě naleznete mnoho možností ubytování v hotelech, penzionech, v horských chatách, chalupách nebo roubenkách či srubech.

Čenkovice

Severozápadně od Bukové hory vedou dvě sjezdové tratě - Svitavská s délkou 950 m a Třebovská s délkou 1000 m. Další sjezdové tratě vedou z úpatí Bukové hory směr Čenkovice sjezdovka - Nad Parkovištěm s délkou 380 m. Jižní sjezdové tratě - Vigona s délkou 430 m a Čenkovická s délkou 400 m vedou z hory Jeřáb.
Přímo u Filipova pramene se nachází Kids park s provazovým vlekem.

Snowpark

Za dobrých sněhových podmínek je na straně Čenkovic v provozu samostatná zóna pro velký snowpark, jehož platformy (skoky, raily) jsou určeny spíše středně a více pokročilým. Park je obsluhován přilehlým vlekem z tratě Svitavy a má svůj vymezený úsek pro výstup.

Parkování v Čenkovicích

V Čenkovicích je možno auta parkovat na centrálním parkoviště nebo krytém a hlídaném parkovišti.

Centrální parkoviště

V Čenkovicích patří parkoviště obci a obec vybírá za parkování poplatek.

Hlídané a kryté parkoviště

Hlídané parkoviště Vám zajistí, že se nebudete muset bát o své auto, a navícbude hezky v suchu pod střechou. Parkoviště je umístěno cca 50 m od centrálního parkoviště v bývalém ovčíně.

Ubytování v Čenkovicích

Stejně jako v Červené Vodě, tak i v Čenkovicích je dostupná široká škála ubytování v hotelech, penzionech, v horských chatách, chalupách nebo roubenkách či srubech.

Dostupnost skiareálu

Areál je snadno dostupný z hlavních silničních tahů, a to jak ze strany Červená Voda, tak i ze strany v Čenkovicích.

Skiresort Buková Hora ve spolupráci s firmou CITY SKI pravidelně vypravuje Bus CITY SKI, jež Vás odveze z centra Brna až k lanovce na Červené Vodě za méně než dvě hodiny.

5 z 5 hvězdiček
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele
Před 1 rokem
Recenze
Lyžování s rodinkou nám nezrujnovalo peněženku. Jeli jsme na stranu Červené Vody, kde jsme byli ubytováni a stačil nám s dětmi svah na této straně. Na stranu do Čenkovic jsme to za dva dny ani nestihli :)
Typ cestovatele
Rodina s dětmi
Zobrazit více
0 z 0 lidí považovali tuto recenzi za užitečnou