Naučná stezka Velké Losiny

V lázeňské obci Velké Losiny, jejíž součástí jsou místní část Žárová, Bukovice a Maršíkov je naučná stezka, kterou je možno absolvovat v kterémkoliv ročním období.

Při nenáročných procházkách můžete objevovat zajímavosti a krásy obce a jejího okolí v podhůří Jeseníků. Stezka Vás provede rozmanitou krajinou, naskytnou se Vám úžasné výhledy na hřeben Jeseníků.

Výchozí bod se nachází u kostela sv. Jana Křtitele ve Velkých Losinách odkud se můžete vydat 2 směry: po trase A, která vede směrem na místní část Bukovice nebo po trase B, která Vás dovede až do místní části Maršíkov.

Trasa A

 1. Kostel sv. Jana Křtitele ve Velkých Losinách
 2. Vyhlídka pod vrchem Chlumek
 3. Kaplička sv. Rozálie
 4. Křižovatka ul. Zadní–Žižkova
 5. Medvědí potok

Délka: 3 600 m
Převýšení: 103 m

Trasa B

 1. Kostel sv. Jana Křtitele
 2. U hřbitova Velké Losiny
 3. U Maršíkova mlýna
 4. U obchodu v Maršíkově
 5. kostela sv. Michaela v Maršíkově

Délka: 2 500 m
Převýšení: 30 m

Na obou trasách o celkové délce 6,1 km je 9 zastavení s informačními panely. Na těchto zastaveních se můžete seznámit s historickým vývojem i současností obce, s přírodními zajímavostmi, faunou i flórou zdejšího kraje.

Pro odpočinek a nádherný výhled na krajinu a historické památky poslouží 6 turistických odpočívadel s lavičkami. Jedním z nejatraktivnějších zastavení této stezky je zastavení s odpočívadlem Vyhlídka pod kopcem Chlumek, na jehož vrcholu je kamenný kříž. Na dvou zastavení v Maršíkově jsou pro nejmenší turisty umístěny hrací prvky s houpačkami a skluzavkou.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Typ cestovatele