Silvestrovský výlet na Praděd

08:00 7.4 km

Chcete zažít netradiční výlet na Silvestra? Vydejte se do Jeseníků na vrchol Praděd. Časová náročnost výšlapu je kolem tří hodin z parkoviště Ovčárna až k Pradědu a zpátky. Trasa z Ovčárny na Praděd je dlouhá 3,7 km.

Ideální volba je vyrazit autem a přijet na parkoviště Hvězda, kde zaparkujete a necháte se vyvézt autobusem nahoru k Ovčárně. Je zavedena kyvadlová doprava. Plánujte si dobu příjezdu na Hvězdu kolem půl osmé. Parkoviště se rychle plní a mohli by jste mít pak problém se zaparkováním vašeho vozu.
Cena jízdenky autobusem se pohybuje okolo 20 korun za osobu. Další z možností je přijet autem až k Ovčárně, ale zde již budete muset sáhnout hlouběji do peněženky. Cena vás vyjde zhruba na 450 kč za osobní automobil. Je potřeba také počítat s tím, že kapacita parkoviště u Ovčárny je rovněž omezená. Bližší informace můžete získat na webových stránkách jeseniky-praded.cz. Výjezd na Ovčárnu bývá vždy v celou hodinu, sjezd o půl.

Pokud budete mít pěkné počasí, uvidíte při výšlapu přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně (horní nádrž). Na Pradědu si můžete odpočinout ve vstupní hale nebo si dát něco dobrého v restauraci. Můžete také navštívit rozhlednu, kde vás vyveze výtah. Další informace se můžete dočíst na oficiálních stránkách.

Po cestě zpátky ještě doporučím navšívit restauraci Na Hvězdě (přímo na parkovišti Hvězda) a vyzkoušet turisty velmi oblíbené MAXI kynuté borůvkové knedlíky, likér Borůvkový sen nebo bylinný likér Praděd.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele