Turistická oblast Poodří

Kostel sv. Bartoloměje v Odrách

Farní kostel sv. Bartoloměje v Odrách byl vystavěn mezi lety 1398–1415 a tuto dataci dokládá znak pánů z Kravař na svorníku klenby v kněžišti. Již v minulosti na tomto místě stával starší dřevěný kostelík.

Dětské dopravní hřiště v Odrách

Dětské dopravní hřiště v Odrách je ideální nejen pro děti a mládež, ale příjemně strávené chvilky si zde užije celá rodina. Projíždět křižovatky , kruhový objezd či křižovatku se semafory mohou návštěvníci buď na jízdním kole nebo si mohou vypůjčit jeden z pěti speciálních čtyřmístných elektromobilů .

Muzeum Oderska

Muzeum Oderska sídlí v samém středu stejnojmenného města Odry v malebné uličce mezi náměstím a kostelem sv. Bartoloměje . K prohlídce nabízí stálé expozice Proměny oderského děkanátu , Svetoanenský kult ve Slezsku , Historie města a oderského panství a dále několik krátkodobých výstav.

Muzeum břidlice v Budišově nad Budišovkou

Muzeum břidlice v Budišově nad Budišovkou shromažďuje unikátní sbírky fotografií , dokumentů a nálezů z těžby břidlice a břidlicového průmyslu.

Autokemp Budišov nad Budišovkou

Autokemp Budišov nad Budišovkou je vhodný pro rekreaci rodin s dětmi, milovníky přírody, houbaření a cykloturistiky. Nabízí klidné a čisté prostředí k odpočinku a relaxaci.

Vodní nádrž V Parku v Budišově nad Budišovkou

Městská vodní nádrž v Parku v Budišově nad Budišovkou slouží k rekreaci a přírodnímu koupání . Koupací oblast leží v příjemném prostředí za městem u jeho jihovýchodního okraje.

Přírodní koupaliště (biotop) ve Studénce

Ve Studénce na Novojičínsku se během léta můžete zajít okoupat na přírodní koupaliště , které funguje na principu takzvaného biotopu , kde se voda čistí biologicky kořenovým systémem .

Dětské hřiště (ul. Masarykova) ve Fulneku

Ve Fulneku na ul. Masarykova u autobusového nádraží najdete menší dětské hřiště s lezeckou stěnou a pružinovou houpačkou.

Zámek Bílovec

Zámek Bílovec se nachází při jihovýchodním okraji obvodu vnitřního města, kde představuje nepřehlédnutelnou dominantu. Byl vybudován na místě staršího šlechtického sídla v letech 1576–1595 Bernardem Pražmou z Bílkova.

Muzeum Bílovec

Muzeum v Bílovci se nachází v těsné blízkosti zámku a sídlí v barokní budově bývalého "úřednického domu" jež původně tvořila společně se zámkem jeden areál.

Kostel sv. Ondřeje, Petra a Pavla v Bartošovicích

Kostel sv. Ondřeje, Petra a Pavla v obci Bartošovice byl postaven snad již v roce 1250 . V roce 1583 byl přestavěn a roku 1692 dostavěna 35 m vysoká věž, která je dnes dominantou obce.

Dětské hřiště v Pustějově

Na okraji obce Pustějov v Moravskoslezském kraji je u fotbalového hřiště vybudované také hřiště dětské, které má podobu spíše horolezecké posilovny.

Naučná stezka Hubleska v Bílovci

Naučná stezka Hubleska o délce 5 km na území vesnice Bílov a města Bílovec v okrese Nový Jičín v Moravskoslezském kraji seznamuje s historickými a přírodními zajímavostmi krajiny v okolí, náležející do přírodního parku Oderské vrchy.

Záchranná stanice a Dům přírody Poodří v Bartošovicích

Záchranná stanice v Bartošovicích na Moravě jejíž součástí je také návštěvnické středisko Dům přírody Poodří je místo s mnoha interaktivními prvky, které Vás provedou malebnou krajinou Poodří a expozice živých zvířat potěší nejenom malé návštěvníky.

Dětské hřiště Vítovka (Odry)

Dětské hřiště ve Vítovce u Oder se nachází přibližně uprostřed obce a součástí areálu je také fotbalové, tenisové a workoutové hřiště .

Workoutové hřiště ve Vítovce (Odry)

V obci Vítovka nedaleko města Odry si můžete zacvičit na workoutovém hřišti jež se nachází zhruba uprostřed této malebné obce.

Kostel sv. Mikuláše v Dobešově

Novorománský kostel sv. Mikuláše v obci Dobešov byl vystavěný v letech 1854–1855 a nahradil tak dřevěný kostelík z roku 1485.

Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Heřmánkách

Hřbitovní kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Heřmánkách nechala vybudovat v letech 1781–1783 po smrti fojta Karla Fischera jeho žena, která rovněž založila i hřbitov.

Skatepark ve Vítkově

Na okraji města Vítkova v Moravskoslezském kraji se nachází sportovní areál , ve kterém naleznete skatepark na místě bývalého hokejového stadiónu, kde si můžete zařádit na skateboardu , inline bruslích nebo koloběžkách .

Sportovní areál ve Vítkově

Na okraji města Vítkova v Moravskoslezském kraji se nachází sportovní areál, ve kterém naleznete multifunkční hřiště , venkovní posilovnu , tenisové kurty , workoutové hřiště nebo také skatepark .