Naučná stezka Beskydské nebe v Trojanovicích

Naučná stezka Beskydské nebe se nachází v malebné přírodě areálu Horečky v obci Trojanovice nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm v Moravskoslezském kraji. Délka trasy je 3,4 km a součástí této cesta a velkým lákadlem je expozice Život v korunách stromů.

Jedná se o okružní stezku, která je nenáročná, a tudíž vhodná pro návštěvníky všech věkových kategorií. Na stezku se můžete vydat například z parkoviště Pod Můstky, které se nachází pod Skokanským areálem Jiřího Rašky. Z tohoto místa vede 428 schodů, jež je potřeba vyšlápnout na vrchol skokanských můstků až k expozici Život v korunách stromů. Aby byl výšlap po schodech zajímavější, a především děti se při něm nenudili, tak bylo zábradlí obohaceno o kvízové otázky s lvíčkem Fittym.

Expozice Život v korunách stromů je bezbariérový chodník nad roklí potoka Vlčák a vypíná se v místech až 16 metrů nad zemí.

Expozice Život v korunách stromů

Na stezce je šest zastavení, která představují různé živočichy žijící v okolních lesích.

Po prohlídce expozice se můžete vydat na další část trasy ke Zvoničce Strážkyně Beskyd u které si můžete dát něco dobého na pití nebo k jídlu v lesním bufetu Šopa nebo restauraci Rekovice (zde si raději rezervujte místo dopředu). U restaurace se děti mohou vyřádit na hřišti s dřevěnými a přírodními prvky.

Pokud vám ještě nevyhládlo, můžete pokračovat dále na trase stezky až ke kapli Panny Marie Lurdské. Dále trasa vede kolem studánky Mařenčina až k pomníku Břetislava Bartoše, od kterého je kousek vzdálená valašská hospoda U Janíka. U této hospody je také hřiště s venkovním posezením.

Od pomníku už vede cílová cesta zpět k parkovišti pod Můstky.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele