Technické muzeum Tatra v Kopřivnici

Technické muzeum Tatra v Kopřivnici je sbírka osobních automobilů, jež se věnuje historii Kopřivnické vozovky a automobilky Tatra. Je jednou z částí Regionálního muzea v Kopřivnici.

Prohlídku expozice zahajuje replika prvního továrně vyráběného sériového automobilu s názvem Präsident na území Česka, první automobily s tatrováckou koncepcí podvozku T 11, Hadimršky T 57, luxusního šestiválce T 70 anebo fenomenální aerodynamické limuzíny předválečného a poválečného období jako T 77a z roku 1937, T 87 a T 97.

Poválečnou éru otevírá období produkce Tatraplanu, především unikátní kabriolet T 600 karosovaný Josefem Sodomkou ve Vysokém Mýtě roku 1949. Nechybí samozřejmě ani sportovní automobily různých kategorií jako první tatrovácká formule monopostu T2-607 nebo autokrosové speciály. Expozici doplňuje sbírka motorů, podvozků, modelů nebo také inspektorské drezína T 14/52, prototyp motorových saní V 855 z roku 1942 nebo unikátní model automobilky TATRA.
Expozici tatrovek uzavírají poslední modelové řady reprezentativních limuzín T 603 a T 613 s různými variantami, které společně s T 700 završují definitivní ukončení výroby osobních automobilů TATRA v Kopřivnici na konci devadesátých let 20. století.

Prohlídka a otevírací doba muzea

květen - září (9:00 - 17:00)
říjen - duben (9:00-16:00)

Na prohlídku do muzea můžete přijít celoročně od úterý do neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Možností jsou také individuální prohlídky i prohlídky komentované s průvodcem, speciální prohlídky pro děti a pro nevidomé. Do muzea je zajištěn bezbariérový přístup. Při vstupu naleznete také prodejnu suvenýrů.

Poslední vstup třicet minut před uzavřením.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele