Arboretum Nový Dvůr

Arboretum Nový Dvůr se nachází v Moravskoslezském kraji nedaleko města Opava v místní části obce Stěbořice.

Arboretum je dendrologická zahrada, která byla založena v roce 1958 na jednom z nejcennějších parkových objektů ve Slezsku. Původně bylo arboretum zámeckým parkem. Obsahuje přes 7000 druhů rostlin na ploše 23 hektarů. Rostliny pocházejí téměr ze všech částí světa, jedna z expozic se jmenuje "Dřeviny pěti světadílů".

V arboretu můžete navšívit skleníky, kde se vyskytují tropické a subtropické rostliny. Dále je zde k vidění výstava Proměny Arboreta Nový Dvůr, výstava Balkónové rostliny nebo výstava Náš les (doba trvání do 20. 12. 2020). Výstavy a akce Arboreta se mění, a tak je dobré sledovat webové stránky Arboreta.

5 z 5 hvězdiček
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele
Před 3 lety
Recenze
S přítelkyní zde jezdíme 3x do roka už pátým rokem. Ideální je si termíny návštěvy rozvrhnout napříč celým rokem. Pokaždé zde objevíme něco nového. Na jaře všechno začíná rozkvétat, v období května bývá k vidění expozice Kouzlo živých motýlů, v říjnu je arboretum obarvené do podzimních barev.
Výlet si náplánujte klidně jako rodina s dětmi i s kočárkem, děti určitě uvítají mini Zookoutek, který je volně přístupný. Uvidíte v něm kozy, morčata, králíky, pávy.
Typ cestovatele
Páry
Zobrazit více
1 z 1 lidí považovali tuto recenzi za užitečnou