Výlet do kukuřičného bludiště v Opavě

02:00 2 km

Pokud chcete strávit příjemné odpoledne s dětmi v přírodě a ještě se u toho pobavit, kukuřičné bludiště je tu právě pro vás. To Opavské se nachází nedaleko školního statku na Englišově ulici.

Parkovat můžete přímo u vstupu do bludiště. Délka trasy je cca 2 km a rozkládá se na ploše 0,9 ha. Bloudění v kukuřičném poli, soutěž hledání Kukuřičáků a hádání tajenky je určena nejen dětem, ale i dospělým s chutí zažít něco netradičního. Bludiště je otevřeno od června do září. Čím později tam půjdete, tím bude kukuřice vyšší a bloudění zajímavější.

A jak se takové bloudění v kukuřici odehrává? Bludištěm vás provede rodinka Kukuřičáků.

Tatínek Otík pro vás připravil zkoušku vašeho orientačního smyslu. Projděte si bludiště a najděte cestu ven.

Maminka Mína vymyslela hádanky pro nejmenší.

Rošťák Kubík přichystal kukuřičnou soutěž , interaktivní hru pro vás, kteří chtějí hrát na čas a mají mobil s Androidem a čtečkou QR kódů.

A šikovná Barča  vlastnoručně připravila odměnu v podobě reflexní placky pro každého, kdo uhádne tajenku naší rodinky kukuřičáků.

A jdeme na to!

U vstupu do bludiště dostaneme hrací kartičku se 4 různobarevnými řádky. V bludišti budeme hledat písmena, ty zapíšeme do kartičky, do řádku s příslušnou barvou (pomoci můžou rodiče nebo bráška či ségra). Z nich pak  sestavíme čtyři slova. A to nejdůležitější nakonec – musíme vyluštit tajenku. Tajenkou je slovo, která všechna čtyři slova na kartičce spojuje. A pak už se můžeme těšit na odměnu, kterou nám paní pokladní dá u vstupu.

Vypadá to jednoduše, ale tak jednoduché to zase není. To se nachodíte a párkrát zabloudíte, než najdete všechna písmena. To když se rozběhnete párkrát ke stojánku s písmenem a zjistíte, že takové písmenko už máte…. Každou chvíli je slyšet dětský křik „Tam, tam něco je“, „Podívej, další“, „Vidím….“, „Jé, to písmenko už máme“ anebo zoufalé „Já to V snad nikdy nenajdu“. Ale nebojte, u hledání zažijete i spoustu legrace.

A pro vaše rodiče, babičky a dědečky je podobná hra taky připravena. Taky budou bloudit a hledat, jen jejich písmenka vypadají trochu jinak. A z písmen, které naleznou, pak musí vytvořit 6 různě dlouhých slov. A ti, kteří úkol zvládnou, si také malou odměnu odnesou.

Tak hurá do bludiště a hlavně, najděte cestu zpátky. ????

A ještě jedna poznámka na závěr: Paní pokladní říkala, že se zatím v bludišti nikdo neztratil, všichni našli cestu ven.

4.5 z 5 hvězdiček
  • 1
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele