Letní koupaliště SAREZA v Ostravě-Porubě (Vřesina)

Letní koupaliště SAREZA Ostrava-Poruba je největší venkovní plovárna (bazén) a zařízení svého druhu ve střední Evropě, která se nachází v západní části Ostravy-Poruby v Moravskoslezském kraji.

Tento vodní svět se sezónním provozem s rozlohou vodní plochy 41 200 m² vám nabídne velký plavecký bazén, bazén pro neplavce se 100 metrovým tobogánem a skluzavkami, dětské brouzdaliště a pískoviště s atrakcemi, tenisové kurty a minigolf, hřiště pro plážový volejbal, streetball, nohejbal, pétanque, prostor pro hraní ruských kuželek a elektronických šipek.
Po celém areálu je k dispozici velké množství stánků s občerstvením, bufetů, restaurací a tropico barů.
Na parkoviště s kapacitou cca 600 míst se vejdou opravdu všichni i v těch nejteplejších letních dnech. Nechybí zde ani úschovna kol, cenností, šatny a půjčovna sportovních potřeb.

Velký plavecký bazén

Chcete si pořádně zaplavat? V tom případě můžete využít velký plavecký bazén s hloubkou 140 – 380 cm, který nabízí skokanské můstky. Díky své délce 380 m a dostatečné hloubce si v něm najdou zalíbení jak kondiční, tak rekreační plavci.

Bazén pro neplavce

Pokud jsou Vaše děti již velké na dětské brouzdaliště, ale ještě je nechcete pustit do velkého bazénu, můžete využít „zadní“ část velkého bazénu, která je oddělena pochozí lávkou a hloubka je zde 50 – 140 cm. K opalování můžete využít okolní louku s lehátky nebo „chorvatskou riviéru“ u lesa.

Ostrava koupaliste SAREZA Vresina 03 large

Dětský bazén

Pro rodiny s dětmi do pěti let mají k dispozici vyhřívané dětské brouzdaliště o hloubce 60 cm s vodními atrakcemi (vodní hříbek se skluzavkou, deštník chrlící vodu, vodního ježka a vodotrysky).

Ostrava koupaliste SAREZA Vresina 09 large

Tobogány a skluzavky

Zažijte pořádnou adrenalinovou jízdu na 100 metrovém tobogánu nebo na jedné ze 3 skluzavek o délce 55 m. V bazénu pro neplavce se můžete zase projet na dětských skluzavkách o délce 3,5 a 10 m. Není zapomenuto ani na ty nejmenší, kteří se mohou sklouznout přímo v dětském brouzdališti, kde je také dětský minitobogán.
Vše v ceně vstupného.

Ostatní atrakce

Pokud si budete chtít koupání zpestřit, tak určitě stojí za ti vyzkoušet vodní motorové lodičky "bumperboats"aquazorbing nebo vzduchovou trampolínu. U dětského bazénu najdete také travnatou plochu o rozloze 4 tisíce m2, tři velké pískoviště se zastíněním, prolézačky, závěsné a vahadlové houpačky, mini lezecké stěny a množství dalších atrakcí.

Ostrava koupaliste SAREZA Vresina 14 large

Sportoviště

V části, kde se nachází sportoviště si můžete zahrát nohejbal, plážový volejbal, soft tenis, badminton, stolní tenis, streetbal, ruské kuželky nebo také odpočinkové aktivity jako jsou elektronické šipky, minigolf nebo petangue.

Restaurace a občerstvení

Areál koupaliště je doslova prošpikován restauracemi, stánky a tropico bary, které nabízí občerstvení a příjemné posezení. Nejkrásnější výhled najdete na terase tropico baru u tobogánu, kde uvidíte vodní plochu v celé své kráse.

Ostrava koupaliste SAREZA Vresina 19 large

5 z 5 hvězdiček
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele
Před 2 lety
Recenze
Dětské brouzdaliště bylo pro nás jak stvořené a s bráchou jsme nemohli ani odejít. Stříkající voda, vodní houpačky a všude kolem dětské hřiště. Dali jsme si ve stánku nanuky a paní nám dala ledovou tříšť zdarma, protože už zavírala krámek.
Typ cestovatele
Rodina s dětmi
Zobrazit více
0 z 0 lidí považovali tuto recenzi za užitečnou