Planetárium Ostrava a procházka k Porubské Myslivně

04:30 4 km

Prozkoumejte hvězdy a vesmír na výletě do Planetária Ostrava, které nabízí chytrou zábavu a vzdělávání pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Výlet do Planetária Ostrava můžete uskutečnit jako jednotlivci, skupiny, rodiny s dětmi nebo třeba celá škola, a to jak mateřská, tak i základní, střední nebo vysoká.

Co v planetáriu zažijete?

Určitě navštivte některé z představení v Sále planetária se sférickou projekcí a digitálním simulátorem vesmíru, kde se promítají filmy a pohádky popularizující vesmír, kosmonautiku a další přírodní vědy.

Skrze astronomické dalekohledy můžete pozorovat skutečný vesmír při pravidelných veřejných pozorováních nebo při sledování zvláštních úkazů, (zatmění Slunce, Měsíce apod.).

V Experimentáriu si naopak můžete prohlédnout a vyzkoušet několik desítek interaktivních exponátů. Dálkové ovládání robotického vozítka určitě zabaví nejednoho návštěvníka.

Základní informace

Planetárium Ostrava (dříve Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy) je třetím největším planetáriem v Česku a jediným v Moravskoslezském kraji. Bylo založeno v roce 1980 a je součástí VŠB – Technické univerzity Ostrava.

Do planetária na kole, pěšky autem nebo autobusem

Na kole nebo pěšky
Pokud vyrazíte na kole nebo pěšky, tak doporučujeme zvolit značenou cyklostezku Q z konečné zastávky autobusů Studentské koleje nebo neznačenou zpevněnou komunikaci z ulice V Zahradách.
U budovy Planetária jsou k dispozici stojany pro jízdní kola (stanici pro sdílená kola NEXTBIKE neleznete vpravo před areálem).

Pěšky půjdete lesem po nezpevněných cestách, a proto doporučujeme vhodnou obuv a ve večerních hodinách svítilnu.

Autem
Na cestu se můžete vydat také autem, kdy odbočkou ze silnice spojující Ostravu-Porubu a Krásné Pole (ulice Krásnopolská) narazíte na příjezdovou komunikaci, která vás dovede až k planetáriu. Zaparkovat můžete před areálem Planetária a podél příjezdové komunikace.

Přímo v areálu mohou parkovat pouze zaměstnanci a pozvaní hosté.

MHD
Zastávka Studentské koleje
(linky 20, 37, 40 a 61) - odtud po zelené turistické značce do blízkosti Planetária.

Zastávka Rektorát VŠB (tramvaje 7, 8, 9 a 17 a autobusy 20, 47, 75 a 61) - odtud po zelené turistické značce do blízkosti Planetária kolem zastávky Studentské koleje.

Zastávka U Zahrádek (linka 46) - od zastávky vede sice výrazně kratší, ale o něco méně pohodlná cesta po modrobílé turistické značce, která zpočátku lemuje silnici směrem na Krásné Pole. Stezka odbočuje cca po 200 metrech mírně doleva k lesu a pokračuje po cestě lesní, kde zdoláte lávku přes potok a dojdete až k planetáriu.

Provoz autobusové linky 90 zajíždějící přímo do areálu Planetária Ostrava, byl 2. ledna 2021 zrušen Dopravním podníkem Ostrava.

Kam dál?

Pokud se Vám po prohlídce Planetária ještě nebude chtít domů, můžete si udělat lesní výšlap po modrobílé turistické značce. Cestou si můžete dát svačinu na turistickém odpočívadle Za myslivnou, dále pak narazíte na odpočívadlo Porubský les a odtud to už je jen pár kroků k Porubské Myslivně, kde na vás bude čekat zahrádka s občerstvením.

Vrátit se pak můžete stejnou trasou pokud máte u Planetária auto nebo dojít pěšky až do Ostravy.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele