Oherův běžecký okruh v Ostravě-Krásném Poli

V porubském lese poblíž planetária Ostrava v lokalitě Nad Myslivnou (Porubský les) byla vybudována speciální trasa pro běhání, jež dostala název Oherův běžecký okruh.

Tento lesní okruh nepravidelného tvaru s délkou 900 m byl pojmenován po svérázném vysloužilém horníkovi a vášnivém běžci Františku OheroviNa projektové přípravě běžeckého okruhu se podíleli také členové Ligy stovkařů. Ti si ho společně otestovali krátkým běžeckým závodem ve čtvrtek 17. října 2019 u příležitosti jeho slavnostního otevření.

Okruh je esteticky a citlivězasazen do Porubského lesa a jeho povrchovou vrstvu tvoří směs písku a pilin s odvodněním. Okruh je doplněn o ručkovadla, fitnes lavicehrazdy,překážky, lavičky nebo dráhu se sloupky pro člunkový běh. Celá trasa včetně prvků ke cvičení jsou vysvětleny na informačních tabulích. Délku uběhnuté vzdálenosti označujídřevěné patníky.

Hlavním projektantem stavby a také autorem návrhu je Ing. Magda Cigánková Fialová. Návrh okruh byl koncipován tak, aby se s maximální ohleduplností vyhýbal vzrostlým dřevinám. Byl vybudován ve spolupráci s Ostravskými městskými lesy v rámci spolupráce ostravských obvodů Poruba a Krásné Pole.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele