Ostravsko

Koho láká rychlé tempo, lehce rušný styl, festivaly, kultura, slavnosti a život ve víru velkoměsta, tomu se zalíbí Ostravsko, oblast kolem metropole severní Moravy.

Do turistické oblasti Ostravsko spadají mimo statutární město Ostrava také obce Čavisov, Dolní Lhota, Horní Lhota, Klimkovice, Velká Polom a Vřesina.

Na Ostravsku naleznete jedinečné kulturní a historické dědictví, nepřeberné množství aktivit pro volný čas a okolí poseté unikátními industriálními památkami, jež připomínají tradice těžby uhlí a výroby ocele.

Dětské hřiště (ul. Žilinská) v Ostravě-Porubě

V městské části Ostrava-Poruba na ulici Žilinská se nachází dětské hřiště, na kterém najdete atrakce jako jsou pískoviště, kreslící stěna, pružinové houpačky nebo lanová pyramida.

Dětské hřiště (ul. Opavská) v Ostravě-Porubě

Mezi panelovými domy podél ulice Opavské v městské části Ostrava-Poruba v Moravskoslezském kraji se nachází malé dětské hřiště se třemi herními prvky.

Dětské hřiště (ul. Lvovská) v Ostravě-Porubě

Na ulici Lvovská v městské části Ostrava-Poruba v Moravskoslezském kraji naleznete menší hřiště se čtyřmi herními prvky.

Výklenková kaple (ul. Husarova) v Ostravě-Výškovicích

Na ulici Husarova v městské části Ostrava-Vítkovice v Moravskoslezském kraji se nachází maličká výklenková kaple.

Venkovní posilovna (Výstaviště Černá louka) v Ostravě

Na výstavišti Černá louka v Ostravě se nachází malá, ale za to pohodová venkovní posilovna , jež nabízí pět cvičebních prvků s písčitým povrchem a okolo je travnatá plocha.

Dětské hřiště (Výstaviště Černá louka) v Ostravě

Na výstavišti Černá louka v Ostravě se nachází hezké středně velké dětské hřiště s oplocením a posezením pro rodiče i děti s vlastním stíněním.

Dětské hřiště (ul. Ukrajinská) v Ostravě-Porubě

Na perfektně krytém místě mezi panelovými domy na ulici Ukrajinská v městské části Ostrava-Poruba se uprostřed velké travnaté plochy nachází trojice hřišť (2 dětské, 1 víceúčelové).

Kulturní dům Poklad v Ostravě-Porubě

Krásně zrekonstruovaný dům kultury Poklad v městské části Ostrava-Poruba nabízí kulturní představení , kino , plesy nebo také restauraci .

Parková plocha v Ostravě-Svinově

Zelenající stromy, bohaté květnaté louky, domečky pro hmyz, budky pro ptáky či krmítka si můžete užívat na parkové ploše o téměř 3000 m 2 v městské části Ostrava-Svinov, jež byla kompletně revitalizována v roce 2020.

Husův sbor v Ostravě-Svinově

Husův sbor Církve československé husitské je církevní stavba na ulici Stanislavského v Ostravě-Svinově. Husitská náboženská obec vznikla ve Svinově již roku 1924 . Prvním duchovním správcem byl Rudolf Pařík z Kutné Hory.

Baseballový a softballový areál Arrows Ostrava

Arrows Ostrava je ostravský baseballový a softballový sportovní klub, ale také vyhlášený baseballový a softballový areál nacházející se v městské části Ostrava-Poruba.

Workoutové hřiště (ul. Ludvíka Podéště) v Ostravě-Porubě

Kousek od stavební fakulty v městské části Ostrava-Poruba najdete ve dvoře na ulici Ludvíka Podéště workoutové hřiště, jež bylo otevřeno v roce 2016 a rozšířeno v roce 2017 o další prvky.

Workoutové hřiště (ul. Studentská) v Ostravě-Porubě

V porubském lese nedaleko ulice Studentská v městské části Ostrava-Poruba se na klidném místě u potůčku nachází workoutové hřiště , kde si můžete zacvičit vlastní váhou těla.

Oherův běžecký okruh v Ostravě-Krásném Poli

V porubském lese poblíž planetária Ostrava v lokalitě Nad Myslivnou (Porubský les) byla vybudována speciální trasa pro běhání, jež dostala název Oherův běžecký okruh.

Pravoslavná kaple sv. Andělů strážných v Ostravě-Pustkovci

Pravoslavná kaple svatých Andělů strážných se nachází v Ostravě-Pustkovci. Byla postavena roku 1882 na pozemku, který pro tento účel darovala obec.

Dětské hřiště (ul. Zdeňka Štěpánka) v Ostravě-Porubě

Dětské hřiště na ulici Zdeňka Štěpánka v Ostravě-Porubě nabízí místo pro zastavení dětí a rodičů ať už bydlí okolo nebo jenom prochází kolem.

Dětské hřiště (ul. Slavíkova) v Ostravě-Porubě

Na ulici Slavíkova v Ostravě-Porubě se nachází středně velké dětské hřiště a multifunkční hřiště přímo sousedící se základní uměleckou školou.

Dětské hřiště (ul. Pavlouskova) v Ostravě-Porubě

Na dětském hřišti na u ulice Pavlouskova v Ostravě-Porubě jsou kovové prolézačky všeho druhu. Hřiště má asfaltový povrch mimo něj je povrch travnatý.

Dětské hřiště (ul. Marty Krásové) v Ostravě-Porubě

Na ulici Marty Krásové v Ostravě-Porubě se nachází menší dětské hřiště s houpačkami, klouzačkou a lavičkou s písčitým a travnatým povrchem.

Dětské hřiště (ul. Františka Čechury) v Ostravě-Porubě

Dětské hřiště na ulici Františka Čechury v Ostravě-Porubě je posazeno do mírného svahu mezi panelové domy a nabízí bezpečnou a kompletně oplocenou herní plochu pro Vaše děti.